Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 20:34, 06 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Martka napisał(a)
Ruby ma zachwycający kolor! Zaraziłam się od Ciebie i też zastanawiam się nad powojnikiem muszę tylko najpierw uporać się z posadzeniem tych roślin które mam i z wolną głową podumać. U mnie też glina, dobrze wiedzieć, że potrzebny drenaż. Sypiesz po prostu piasek pod dołkiem czy też grys?

Różnie, najczęściej drobne kamyczki. Dziś zaszalałam i dałam keramzyt.
Ziemię z dołka mieszam z kompostem i korą przekompostowaną.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Martka 20:42, 06 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziękuję! Zapomniałam dodać, że tulipany mają przepiękny kolor.
GorAna 20:49, 06 maj 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Reniu, cudny ten powojnik
Nie martw, się moje dalie też zaschły. Doszłam do wniosku, że wcale nie będę płakać
Mam dość sadzenia i wykopywania tulipanów
Daliami pocieszę się u innych ogrodników
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Kokesz 21:00, 06 maj 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Moje stipy też zgniły
Kupiłam molinie i będę zmieniać
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
ryska 18:03, 07 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Martka napisał(a)
Dziękuję! Zapomniałam dodać, że tulipany mają przepiękny kolor.


A ja od wczoraj w każdej wolnej chwili Twój wątek przerabiam.
Z wielką ciekawością. Na początku się dziwiłam jak do mojego chaosu trafiłaś, ale widzę, że Ty się i bylinowo rozkręcasz
Pięknie tworzysz i z rozmachem.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:06, 07 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
GorAna napisał(a)
Reniu, cudny ten powojnik
Nie martw, się moje dalie też zaschły. Doszłam do wniosku, że wcale nie będę płakać
Mam dość sadzenia i wykopywania tulipanów
Daliami pocieszę się u innych ogrodników
Pozdrawiam


Dziękuję i również pozdrawiam
Dobre rady, nie martwię się. Wiem też, że coś wymyślę aby puste miejsce się nie zmarnowało Ja w tym ogródku to chyba tę zmienność uwielbiam najbardziej.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:15, 07 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Kokesz napisał(a)
Moje stipy też zgniły
Kupiłam molinie i będę zmieniać

No i to jest też dobry pomysł.
Mam molinie variegaty, może je przesadzę.
Dzięki
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Martka 09:47, 08 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ryska napisał(a)


A ja od wczoraj w każdej wolnej chwili Twój wątek przerabiam.
Z wielką ciekawością. Na początku się dziwiłam jak do mojego chaosu trafiłaś, ale widzę, że Ty się i bylinowo rozkręcasz
Pięknie tworzysz i z rozmachem.


Bardzo mi miło, dziękuję  ale od środka to wygląda inaczej, jak już coś zrobię, to wydaje mi się, że nie tak, że właśnie powinnam z rozmachem a nie bez etc. ale oczywiście co byśmy nie zrobiły, to i tak pięknie, nie ma jednego kanonu, wzoru, fascynuje mnie ta różnorodność ogrodów, a do Twojego "chaosu" trafiłam przez powojniki. I spodobała mi się nazwa wątku - oj tak, rehabilitacja to dobre słowo. Ogród jest dobroczynny. Jak wczoraj słuchałam jakiejś dyskusji z Bawarii o tym, że domki jednorodzinne są nieekologiczne, bo zabierają za dużo przestrzeni i zasobów budowlanych etc., to mocno się wkurzyłam, co za bzdury, a jak bardzo ekologiczne jest życie w 10piętrowym bloku?... Renato, dobrego dnia, będę zerkać co wyczyniasz w swoim bylinowym "chaosie"
ryska 19:34, 09 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Martka napisał(a)


Bardzo mi miło, dziękuję  ale od środka to wygląda inaczej, jak już coś zrobię, to wydaje mi się, że nie tak, że właśnie powinnam z rozmachem a nie bez etc. ale oczywiście co byśmy nie zrobiły, to i tak pięknie, nie ma jednego kanonu, wzoru, fascynuje mnie ta różnorodność ogrodów, a do Twojego "chaosu" trafiłam przez powojniki. I spodobała mi się nazwa wątku - oj tak, rehabilitacja to dobre słowo. Ogród jest dobroczynny. Jak wczoraj słuchałam jakiejś dyskusji z Bawarii o tym, że domki jednorodzinne są nieekologiczne, bo zabierają za dużo przestrzeni i zasobów budowlanych etc., to mocno się wkurzyłam, co za bzdury, a jak bardzo ekologiczne jest życie w 10piętrowym bloku?... Renato, dobrego dnia, będę zerkać co wyczyniasz w swoim bylinowym "chaosie"



Jak zakładałam wątek to byłam na etapie rehabilitacji po nieudanej operacji a przed wstawieniem endoprotezy. Nazwa sama się nasunęła i jest trafna, bo w ogródku rozpracowuję bolączki
I pewnie nie tylko u mnie tak się dzieje
Co bardziej ekologiczne można długo dyskutować. Ważne, żeby nie szkodzić. Za i przeciw zawsze się znajdą Ja nie wyobrażam sobie życia w bloku.
Dziś zamieniałam moje stipowisko w chaos właśnie.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:44, 09 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Szkoda wielka mojego stipowiska ale wypadło mnóstwo roślin.
Dla przypomnienia z zeszłego roku z 1 maja (masakra jaka różnica).


Teraz jest to rabata bylinowa.
Tak to wygląda (czuć mój żal pomiędzy literkami?)

Widać gołą ziemię (nowość u mnie) bo rośliny rosną w prawidłowych odstępach
Luki po zgnitych stipach uzupełniłam seslerią jesienną, stipami z innych części ogródka, irysami niebieskimi i szałwiami białymi.
Zobaczymy
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies