Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Joku 12:12, 23 kwi 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12082
Widać że szachownicom u ciebie się spodobało. U mnie też jedno takie miejsce jest ku mojej radości. Fajny ten pasek ziemi z runianką przy murze budynku.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
antracyt 12:17, 23 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
ryska napisał(a)


Martagony (3 cebulki kupione w 2017) i lilie św. Józefa.


Moja, posadzona w zeszłym roku cebulka martagona wydała na świat 3 maluchów, ale mają na razie po 1 listku mam nadzieję, że podrosną tak dorodne ja Twoje
Powtórzę za dziewczynami, pięknie uformowana forsycja.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ryska 13:26, 25 kwi 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Witajcie Gościnie
Dziękuję za dobre słowo.
Dla Was forsycja w całej swej okazałości.
Splotłam jej dawno temu dwie łodygi-teraz nóżki.

Haniu niczym ich nie wzmacniałam, jak się zmobilizuję to je dziś przepikuję do innej, kupnej ziemi. Jak nie ruszą to będę zasilać.
Jola szachownice rosną w siłę. Jednak ten gąszcz w przedogródku był dobrym miejscem. No i posadziłam ich tam 200 sztuk jesienią 2018.
Zuzanna na martagony chucham i dmucham czyli ze szpadlem za blisko nie podchodzę żeby przez przypadek nie uszkodzić. Niech Ci zdrowo rosną.
O te tulipany acuminata też dbam.
Zebrałam nawet nasiona i wysiałam ale nic nie wzeszło.
Mam tylko 5 sztuk, cztery w tym roku zakwitną płomiennie.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 14:00, 25 kwi 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
I jeszcze słowo o powojnikach.
Do 5 sztuk Krakowiaków w ubiegłym roku dosadziłam 3 sztuki Vyvyan Pennell. Ale sadzonki które mi przysłali były beznadziejne, choć producent nie widział nic niepokojącego. Pogrzebałam w dołku a tam resztki korzonków i nieżywy pęd główny, który zanikł już miesiąc po zakupie.
Wczoraj kupiłam 3 sztuki tyle że Prince Charles i już z ...Dobrych Pnączy, bo od nich mam zawsze piękne rośliny. Chcę, żeby mi się gęsto poprzeplatały z tymi Krakowiakami.
A do donic na schody kupiłam 3 Clematisy Maria Skłodowska Curie. Z białymi różami miniaturowymi Bienenweide i dodatkami(jaskrami...) powinny fajnie wyglądać.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 22:26, 25 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Jak nic zostaniesz królową powojników.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 00:44, 01 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Renato, zajrzałam i w zachwyt wpadłam, jakie piękne kompozycje tworzysz! Powojniki i róże przecudne, Twój znak firmowy warzywnik pyszny, bardzo miło w Twym ogrodzie A trafiłam na to wszystko przez małe i niepozorne proso 'Warrior' czytałam, że masz je u siebie, czy możesz napisać, do jakiej dorasta wielkości i jaki ma kolor liści?
ryska 19:09, 02 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jak nic zostaniesz królową powojników.


W kategorii ilość na m2.
Melduję, że przesadzone pomidory ruszyły.
One zbudowały niesamowity system korzeniowy i dlatego nie rosły.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:23, 02 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Martka napisał(a)
Renato, zajrzałam i w zachwyt wpadłam, jakie piękne kompozycje tworzysz! Powojniki i róże przecudne, Twój znak firmowy warzywnik pyszny, bardzo miło w Twym ogrodzie A trafiłam na to wszystko przez małe i niepozorne proso 'Warrior' czytałam, że masz je u siebie, czy możesz napisać, do jakiej dorasta wielkości i jaki ma kolor liści?


Hej dziękuję.
Aż sprawdziłam sobie to proso w moich notatkach, bo rzeczywiście jest tak niepozorne w tym moim gąszczu, że możliwe, że go przypadkiem usunęłam niedawno jak przesadzałam różę.
Ale jesienią chyba jeszcze było
Kupiłam 2 sztuki jesienią 2018. Bardzo malutkie.
Przejrzałam zdjęcia z kilku miesięcy 2020 i ledwie dostrzegalne jest.
Liście zielone, wysokość około 80 cm.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Martka 19:33, 02 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziękuję, czyli nie powinnam się obawiać, że za bardzo przyćmi rabatę gąszcz piękny, czekam na zdjęcia z kolejnych odsłon wiosny 2021, jak już się ta wiosna wykluje na dobre
ryska 19:36, 02 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Dzisiaj po grillu z piekarnika naszła mnie ochota na robienie zdjęć.
Aż dech mi zapierało i nie na widok kwiatów tylko szalejącego wiatru.
Szachownice kostkowate się rozwinęły.
Cudne są.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies