Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 21:52, 19 sty 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Uściski zostawiam i życzenia spokojnego roku.
Nie wiem, co lepsze- choinka czy te pomidorki nieustająco obsypane owocami.

Ślicznie dziękuję i wzajemnie
Choinkę póki jeszcze była w formie pociachałam na kawałki i gałązki czekają na mroźne dni bezśnieżne jako osłona dla ciemierników. Pień będzie tyczką do warzyw.
A pomidorki nadal w formie.
Nawet nowy eksperyment zrobiłam
Ucięłam jedną łodyżkę, ukorzeniłam i wsadziłam do ziemi.
Słabo sobie radzi, raczej padnie. Zbyt ekstremalne warunki.
Zaraz zrobię zdjęcia i inwentaryzację
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:15, 19 sty 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
13 września 12 sztuk
pomidorów koktajlowych przesadziłam do nowej ziemi do doniczek i ustawiłam na parapecie w kuchni.

14 października miałam kwitnące, owocujące i zdrowe krzaczki.

26 listopada już widać, że rośliny cierpią na brak światła i jest im za ciepło nad grzejnikiem ale nadal owocują.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:22, 19 sty 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
11 grudnia

21 grudnia

Dziś

Na 12 roślin żyje 9. Kilka jest w dobrej formie łącznie z kwiatami i owocami.
Macham Wam, bo odbiłam się w oknie
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 16:41, 25 sty 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Myślę już o sezonie 2023 w warzywniku i zamówiłam nasiona.
ryska ku pamięci:
-fasolka szparagowa niska w trzech kolorach (zielony, żółty, fioletowy),
-groszek cukrowy,
-pomidory Roma ( resztę nasion pomidorów mam z zeszłego roku i z własnych zbiorów),
-ogórek Longo da China,
-dynia Uchiri Kuri,
-cukinia żółta, bo mi lepiej smakuje niż zielona,
-japońska pietruszka Mitsuba (ciekawe...liczę, że smak odbiega od kolendry w dowolnym
kierunku),
-burak ćwikłowy podłużny, bo bardziej aromatyczny i przetwory z niego 2xszybciej się robi,
-pietruszka Gigante di Napoli,
-mizuna ( z ciekawości też, nie jadłam nigdy),
-kapusta Pac-choy.
Z nasion pomidorów, które posiadam z pewnością posieję Tennessee Suited, bo to najlepszy pomidor jaki jadłam i Tiny Tim ( to ten ze zdjęć z poprzedniej relacji).



____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Martka 17:13, 25 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Reniu, nie mam nic przeciwko temu, by aromat piernika wzbogacił on, aromat pomidorów To jest bardzo dobry pomysł na przeczekanie zimy bez ogrodu, bo jakaś namiastka i potrzeba dbania o warzywa jest. Teraz już z górki, przyjdą nasiona, plan wysiewów i będzie marzec. Żółtej cukinii nie znałam, spróbuję, mizuny nie próbowałam uprawiać, czekam na efekty u Ciebie i tego dwarfa też pewnie wypróbuję. Gigant z Neapolu zaciekawił mnie, czy to pietruszka korzeniowa? Nazwa obiecująca Warzywniki szybko się kurczą Macham!
ryska 17:36, 25 sty 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Martka napisał(a)
Reniu, nie mam nic przeciwko temu, by aromat piernika wzbogacił on, aromat pomidorów To jest bardzo dobry pomysł na przeczekanie zimy bez ogrodu, bo jakaś namiastka i potrzeba dbania o warzywa jest. Teraz już z górki, przyjdą nasiona, plan wysiewów i będzie marzec. Żółtej cukinii nie znałam, spróbuję, mizuny nie próbowałam uprawiać, czekam na efekty u Ciebie i tego dwarfa też pewnie wypróbuję. Gigant z Neapolu zaciekawił mnie, czy to pietruszka korzeniowa? Nazwa obiecująca Warzywniki szybko się kurczą Macham!

Hejeczka
Pietruszka jest naciowa, sporo jej suszę, mrożę... to taka z gigantem w nazwie szybciej zapełni mi spiżarnię.
Żółta cukinia dla mnie jest bardziej soczysta i słodsza. Ma swój smak, nie to co zielona (dla mnie) która smakuje tym, czym się przyprawi. I tak, jak już rozmyślamy w styczniu o warzywniku to jakby wiosna bliżej.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Rojodziejowa 21:00, 30 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8370
Reniu, a jakie odmiany pomidorków wysiewasz w tym roku poza Roma?

Kupiłam trochę sklepowych, ale korcą mnie "kolekcjonerskie", ale tyle tego jest, że nie wiadomo które poza tym że ładne są jeszcze smaczne
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Pszczelarnia 21:38, 30 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ryska napisał(a)

Hejeczka
Pietruszka jest naciowa, sporo jej suszę, mrożę... to taka z gigantem w nazwie szybciej zapełni mi spiżarnię.
Żółta cukinia dla mnie jest bardziej soczysta i słodsza. Ma swój smak, nie to co zielona (dla mnie) która smakuje tym, czym się przyprawi. I tak, jak już rozmyślamy w styczniu o warzywniku to jakby wiosna bliżej.



Rozpisz się proszę o warzywach i ich smaku w odmianach. Skorzystamy chętnie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ryska 15:23, 20 lut 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Rojodziejowa napisał(a)
Reniu, a jakie odmiany pomidorków wysiewasz w tym roku poza Roma?

Kupiłam trochę sklepowych, ale korcą mnie "kolekcjonerskie", ale tyle tego jest, że nie wiadomo które poza tym że ładne są jeszcze smaczne


Hej
Poza Roma wysieję Tennessee Suited i Tiny Tim. Trochę zmieniłam zagospodarowanie przestrzenne w szklarni, więc wysokie odmiany, które do tej pory tam sadziłam już się nie zmieszczą.
I tutaj w odmianach jest haczyk, bo każdy lubi co innego
Ja dzielę pod względem użyteczności:
-koktajlowy do podjadania prosto z krzaka, do sałatek - posadzę w doniczkach na balkonie i w wiszących koszach,
-Roma na przetwory i do suszenia - posadzę w gruncie,
-Tennessee Suited do konsumpcji bieżącej choć i soki z niego robiłam, bardzo aromatyczne, doceniam, bo został mi ostatni słoik.

Udanych poszukiwań idealnego pomidora
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 15:42, 20 lut 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Pszczelarnia napisał(a)



Rozpisz się proszę o warzywach i ich smaku w odmianach. Skorzystamy chętnie.


Ewo chyba mnie przeceniasz
Jedynie kilkanaście odmian pomidorów przetestowałam, piszę wyżej jak ten rok się zapowiada.
Pozostałe warzywa to raczej loteria (no może oprócz tej żółtej cukinii, bo to świadomy wybór)ciekawość lub praktyczność jak w przypadku podłużnych buraków.
Mam też duży zapas tolerancji na to jak ten zbliżający sezon będzie wyglądał. W myśl zasady by żyć powoli, spokojnie i w zgodzie z naturą.
Nastrój mam dziś doskonały, bo się okazuje, że moje życie liczone jest w dioptriach i takie +4,75 powoduje, że literki stały się widoczne. Nowa jakość życia.
Cebulowe już wychodzą więc jak tylko przestanie wiać zabieram się za porządki.
Pozdrawiam i idę poczytać co u Was
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies