Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

sylwia_slomc... 19:16, 26 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
U mnie się tak zaczynają sypać donice z bali w podwórku...
Przylaszczki już Ci kwitną Cieplej musisz mieć niż u nas. Moje jeszcze śpią
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 19:21, 26 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
ryska napisał(a)

Kompostownik z wczorajszym urobkiem.



Kompostownik zaawansowany technologicznie . Nawet wieko widzę i zawiasy. Duzy jest?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 19:31, 26 lut 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11620
Napia napisał(a)
Twoje nadal owocujące na parapecie pomidory to mistrzostwo świata ! Jestem pełna podziwu! Także dla wiedzy o wielu odmianach pomidorów. Będę tradycyjnie siała w tym roku San Marzano, U Ciebie oprócz nich do suszenia będą też pomidory Roma. Nie znam ich? Warto się z nimi zaprzyjaźnić?

Większość porządków ogrodowych pewnie już za Toba. ja dopiero zaczynam i nie ma co ukrywać, będę działać z doskoku, na razie w weekendy, a gdy dzień się zrobi dłuższy także w tygodniu po pracy. Musze jednak przemyśleć, by część prac przenieść na jesień, bo gdy startuje wiosna, to na wszystko zaczyna brakować czasu.

Pozdrawiam Reniu

Jest duże prawdopodobieństwo, że znasz smak pomidora Roma. To odmiana produkcyjna na przetwory czyli sosy, w zalewie czy suszone. Uprawiana na całym świecie. Z racji na twardą skórę świetnie się przechowuje.
Pierwszy raz będę wysiewać.
Moje okno od południa na pierwszym piętrze służy eksperymentom
No właśnie, mnie pracy w pracy wiosną przybywa i to też spowodowało, że popracowałam w tym tygodniu w ogródku. Trzeba indywidualnie rozpatrywać potrzeby ogrodu i ogrodniczki
Również pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:34, 26 lut 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11620
sylwia_slomczewska napisał(a)
U mnie się tak zaczynają sypać donice z bali w podwórku...
Przylaszczki już Ci kwitną Cieplej musisz mieć niż u nas. Moje jeszcze śpią

Wiecznie robota
Przylaszczki wyrywne jakoś w tym roku.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:44, 26 lut 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11620
Joku napisał(a)


Kompostownik zaawansowany technologicznie . Nawet wieko widzę i zawiasy. Duzy jest?

Jolu ten kompostownik był wcześniej wędzarnią. Jest osmalony, zabezpieczony od środka lepiej niż te skrzynie z warzywami.
Jedna ściana jest otwierana, klapa najczęściej jest podniesiona.
Wielkość 60cmx80cm i wysoki przy ścianie na 150cm.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 21:06, 26 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
To się nazywa prawdziwy recykling.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
eda 18:12, 10 mar 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
ryska napisał(a)
Ciemierniki
Samosiejki rosną bezpośrednio pod rh.





Cudna wiosna u ciebie Reniu ale oczywiście ciemierniki boskie nie martw teraz deptanie tulipanom nie zaszkodzi u mnie też trochę grabiłam liście ale za zimno i czekam na słońce i znikanie śniegu bo jest i nie ma i znów jest taka to nasza z nim teraz ciaplanina no cóż jeszcze zimowe klimaty ale już nie długo
macham
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
ryska 16:53, 19 mar 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11620
Joku napisał(a)
To się nazywa prawdziwy recykling.

A dziś już kompostownik pusty, bo zawartość (taka nieprzerobiona) poszła do największej skrzyni. Skrzynia dostała nowe deski, nową folię i podniósł się poziom ziemi dzięki tej materii z kompostownika.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 16:55, 19 mar 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11620
eda napisał(a)


Cudna wiosna u ciebie Reniu ale oczywiście ciemierniki boskie nie martw teraz deptanie tulipanom nie zaszkodzi u mnie też trochę grabiłam liście ale za zimno i czekam na słońce i znikanie śniegu bo jest i nie ma i znów jest taka to nasza z nim teraz ciaplanina no cóż jeszcze zimowe klimaty ale już nie długo
macham

U nas od wczoraj wiosennie. Przepięknie się zrobiło, na taką pogodę czekałam od października
Buziaki wysyłam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 17:08, 19 mar 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11620
Wysiewy w szklarni i skrzyniach dziś poczyniłam(ryska ku pamięci).
W szklarni wysiałam: rzodkiewkę, selera naciowego, kalarepkę, mizunę i pak choi.
W dużej skrzyni: pietruszkę i mitsubę. W małej, gdzie rośnie od kilku lat jedna sadzonka szparaga wysiałam groszek cukrowy.
Pewnie w tym tygodniu wysieję pomidory. Koktajlowe sadzonkuję z tych zeszłorocznych. Usuwam kwiatki i szybko korzonki puszczają w wodzie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies