Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Joku 20:34, 16 maj 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12186
Brakuje tobie trawnika? Domyślam się że to raczej układ posesji ogranicza twoją działalność ogrodową. Pamiętam że kiedyś zamieszczałaś plan, bardzo podobały mi się różne zakątki, zakamarki.
Co do braku trawnika - ileż to problemów mniej do ogarnięcia. Czasami myślę żeby moje trawniki zamienić na coś innego, ale łatwiej mi skosić niż czołgać się na kolanach w rabatach.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Martka 21:11, 16 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ciekawe ujęcia, dla mnie wciąż nowe Supertunie - rozważałam, czy kupić, ale zastanawiam się, czy potrzebna mi taka burza kwiatów? Może posadzę do donic coś z wysianych, cynie?
ryska 08:09, 17 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Joku napisał(a)
Brakuje tobie trawnika? Domyślam się że to raczej układ posesji ogranicza twoją działalność ogrodową. Pamiętam że kiedyś zamieszczałaś plan, bardzo podobały mi się różne zakątki, zakamarki.
Co do braku trawnika - ileż to problemów mniej do ogarnięcia. Czasami myślę żeby moje trawniki zamienić na coś innego, ale łatwiej mi skosić niż czołgać się na kolanach w rabatach.


Nie brakuje, bo i tak mam sporo roboty a noga nieoperowana w coraz gorszym stanie. Ale zieleni w tym betonowym świecie pragnę bardzo. Ten plan był z kojcem na końcu tych zakamarków. Teraz tam mam pergolę z minikiwi a pod nią maliny. Reszta bez zmian czyli dużo budynków, podjazd z kostki i rabatki
My teraz z racji na choroby teściów (zamieszkali z nami) ogarniamy kury i wielgachny trawnik 25 km od nas. I to jest wyzwanie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 08:25, 17 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Martka napisał(a)
Ciekawe ujęcia, dla mnie wciąż nowe Supertunie - rozważałam, czy kupić, ale zastanawiam się, czy potrzebna mi taka burza kwiatów? Może posadzę do donic coś z wysianych, cynie?

Ujęcia zależą od tego gdzie stoją auta firmowe i jak je trzeba ominąć, by nie znalazły się w kadrze
Tej burzy kwiatów też jestem ciekawa, bo raczej to nie mój klimat. Ale może mi się spodoba
Cynie to dobry pomysł. One mają takie radosne kolory.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Martka 08:29, 17 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Reniu, podziwiam, masz co ogarniać, supertunie - skoro bezproblemowe - będą w sam raz. Dużo sił życzę!
Margerytka40 08:56, 17 maj 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
ryska napisał(a)


Jakie już duże masz Palibiny, no szok. Na jakiej wysokości są szczepione te największe? Ja posadziłam 3 szt na różance i też ładnie przyrastają. Mają robić tam za drzewka. Szczepione na 1,30 1,40. Mocno je tniesz po kwitnieniu?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
ryska 09:01, 17 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Martka napisał(a)
Reniu, podziwiam, masz co ogarniać, supertunie - skoro bezproblemowe - będą w sam raz. Dużo sił życzę!

Na nudę nie narzekam Dziękuję bardzo i wzajemnie - wszystkiego dobrego.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 09:15, 17 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Margerytka40 napisał(a)


Jakie już duże masz Palibiny, no szok. Na jakiej wysokości są szczepione te największe? Ja posadziłam 3 szt na różance i też ładnie przyrastają. Mają robić tam za drzewka. Szczepione na 1,30 1,40. Mocno je tniesz po kwitnieniu?

Te dwa największe (sadzone jesienią 2018) mają miejsce szczepienia na wysokości 90cm.
Tnę wszystkie przekwitnięte kwiatki i to co wystaje bo nadaję im kulisty kształt.


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 20:15, 17 maj 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12186
Jesteś mistrzynią omijania w kadrze . Mnie zawsze coś w kadr wlezie choćbym się nie wiem jak starała .
Dużo wytrwałości życzę, mam ten etap już za sobą.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 08:45, 18 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Joku napisał(a)
Jesteś mistrzynią omijania w kadrze . Mnie zawsze coś w kadr wlezie choćbym się nie wiem jak starała .
Dużo wytrwałości życzę, mam ten etap już za sobą.

Jak coś włazi w kadr to wtedy tryb makro stosuję Przeszkoda robi się rozmytym tłem.
Dziękuję za dobre słowo, przyda się. Buziaki
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies