Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Gruszka_na_w... 20:46, 23 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
U Ciebie na zdjęciach tradycyjnie "magia ogrodu". Idealnie podkreślony detal. Bardzo miły w oglądzie. A wystawa balkonowa wygląda imponująco.
Przepis na śledzie zamieszczę tutaj
Potrzebne składniki to:
1/2 szklanki mrożonego lub świeżego zielonego groszku
1/2 puszki mandarynek lub 2-3 sztuki świeżych bezpestkowych
5 łyżek majonezu
5 łyżek jogurtu naturalnego
1-2-3 łyżeczki curry (ilość zależna jest od upodobań, u mnie zwykle są 2)
3-4 płaty śledzia
Opłukane śledzie moczę w mleku kilka godzin.
Groszek wrzucam na 1 min do wrzącej osłodzonej wody. Studzę. Mandarynki kroję na drobne cząstki. W miseczce mieszam majonez z jogurtem, dodaję curry, mieszam. Wrzucam śledzie, mandarynki i groszek. Całość wkładam do słoiczka i umieszczam w lodówce. Po kilku godzinach jest zdatne do konsumpcji.
Pyszne są też śledzie w tej samej mieszance majonezu i jogurtu z dodatkiem 5 ząbków przeciśniętego czosnku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 11:45, 24 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Martka napisał(a)
Reniu, piękne kukliki, Guernsey, pomidorlandia, nawet czajnik dostrzegłam Groszek ozdobny czy jadalny?
Piękny czas!

Groszek jadalny
Roślinki i ja dziękujemy
Pan czajnik czerwony postarzał się jeszcze bardziej odkąd przyniosłam go z lasu, bo odpadło mu dno. Dlatego położyłam go na beczułce.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 11:46, 24 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U Ciebie na zdjęciach tradycyjnie "magia ogrodu". Idealnie podkreślony detal. Bardzo miły w oglądzie. A wystawa balkonowa wygląda imponująco.
Przepis na śledzie zamieszczę tutaj
Potrzebne składniki to:
1/2 szklanki mrożonego lub świeżego zielonego groszku
1/2 puszki mandarynek lub 2-3 sztuki świeżych bezpestkowych
5 łyżek majonezu
5 łyżek jogurtu naturalnego
1-2-3 łyżeczki curry (ilość zależna jest od upodobań, u mnie zwykle są 2)
3-4 płaty śledzia
Opłukane śledzie moczę w mleku kilka godzin.
Groszek wrzucam na 1 min do wrzącej osłodzonej wody. Studzę. Mandarynki kroję na drobne cząstki. W miseczce mieszam majonez z jogurtem, dodaję curry, mieszam. Wrzucam śledzie, mandarynki i groszek. Całość wkładam do słoiczka i umieszczam w lodówce. Po kilku godzinach jest zdatne do konsumpcji.
Pyszne są też śledzie w tej samej mieszance majonezu i jogurtu z dodatkiem 5 ząbków przeciśniętego czosnku.


Bardzo dziękuję jeszcze raz
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 10:57, 25 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Przedogródek w najbardziej kolorowej odsłonie w roku.
Bardzo mnie cieszy ten widok dlatego się nim dzielę.
Miłego dnia


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 10:59, 25 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603

Potem już tylko tawułki i hortensje ogrodowe zakwitną.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 14:21, 25 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
antracyt 14:23, 25 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
ryska napisał(a)
Przedogródek w najbardziej kolorowej odsłonie w roku.
Bardzo mnie cieszy ten widok dlatego się nim dzielę.
Miłego dnia



Podoba mi się tu bardzo
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ryska 14:29, 25 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
antracyt napisał(a)

Podoba mi się tu bardzo

Mnie też
Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
vita 23:22, 26 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
ryska napisał(a)
Przedogródek w najbardziej kolorowej odsłonie w roku.
Bardzo mnie cieszy ten widok dlatego się nim dzielę.
Miłego dnia


Tym razem przyglądam się uważnie Masz w przedogródku świerki, bukszpany, różaneczniki o kwiatach róż, filet i biel. Orliki powtarzają barwy ich kwiatów, a kokoryczki i paproty podbijają neutralną zieleń, a wszystko uzupełniają kwiatuszki brunner. Cudowna wiosenna bombonierka
Ciekawi mnie jak zakwitnie tawułka, której liście wypatrzyłam pod jednym z różaneczników?
Nie wiem dlaczego powojnik mi umknął?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
ryska 20:49, 27 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
vita napisał(a)


Tym razem przyglądam się uważnie Masz w przedogródku świerki, bukszpany, różaneczniki o kwiatach róż, filet i biel. Orliki powtarzają barwy ich kwiatów, a kokoryczki i paproty podbijają neutralną zieleń, a wszystko uzupełniają kwiatuszki brunner. Cudowna wiosenna bombonierka
Ciekawi mnie jak zakwitnie tawułka, której liście wypatrzyłam pod jednym z różaneczników?
Nie wiem dlaczego powojnik mi umknął?

Świerk jeden na nóżce, reszta się zgadza Tawułka to Vision in Red, kilkanaście sztuk.
Powojniki są nawet dwa. Oprócz kwitnącego Guersney Cream jest na tym płotku jeszcze Hagley Hybrid. W pąkach póki co.
Tawułka w ubiegłym roku.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies