Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

vita 21:17, 21 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Kocham takie widoki, nawet zanim dokładnie się im przyjrzę, ogrodowy kosmos Montana nie jednych zawiodła, ale nie ma co rozpaczać
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
ryska 21:54, 21 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
sylwia_slomczewska napisał(a)
Renia u mnie na pergoli z czterech clematisów został żywy jeden montany, reszta chyba przemarzła tej zimy mimo, że mrozów jakichś nie było, te śniegi tak zadziałały chyba...
A rubens musieliśmy przyciąć na wysokości siatki bo brzoza na której się wspinał pod śniegiem padła i trzeba było bardzo skrócić. Więc też w tym roku kwiatów niewiele na montanach niestety

No właśnie mrozów nie było ale były mroźne wiatry. Stawiam, że to je pokonało.
Śnieg nie zalegał w nogach mojego.
Ciekawe czy wypuści liście na tych pędach? Czy to zmarzły zawiązki czy całe pędy...
Jednak trochę szkoda. Widok był niesamowity i pszczoły z całej okolicy się cieszyły.
U Ciebie pewnie też był pożytek.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:57, 21 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczny kolor kuklików

To kuklik Coctail Cosmopolitan
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:00, 21 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Joku napisał(a)
Wypatrzyłam groszek. Upchnęłaś go na jakiejś rabacie, grządce czy w pojemniku?
Urocze zdjęcie pięciornika. Mój jeszcze nie kwitnie.

Groszek cukrowy mam w skrzyni w warzywniku. Takiej około 1m na 1,5m.
Fajne ma kwiatki i liście. Cieszę się bardzo, że mi go poleciłaś
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 22:06, 21 maj 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Ten pięciornik po raz pierwszy wpadł mi w oko w jakimś programie "Maja w Ogrodzie".
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 22:26, 21 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
vita napisał(a)
Kocham takie widoki, nawet zanim dokładnie się im przyjrzę, ogrodowy kosmos Montana nie jednych zawiodła, ale nie ma co rozpaczać

Ogrodowy kosmos - fajnie to nazwałaś Przez teleobiektyw jakby bliżej do wszechświata.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:28, 21 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Joku napisał(a)
Ten pięciornik po raz pierwszy wpadł mi w oko w jakimś programie "Maja w Ogrodzie".

Miałaś intuicję, bo to jednak mało znana bylinka.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
vita 22:17, 22 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
ryska napisał(a)
Ciemierniki, bergenie i paprotnik.



Hmm, chyba nie o tej myślałaś, że można ją eksmitować, aby zrobić miejsce dla trójlista?
Ta jest piękna, jaka to odmiana? Bardzo ciekawy pięciornik Nana, nie znam rośliny
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
ryska 08:42, 23 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
vita napisał(a)


Hmm, chyba nie o tej myślałaś, że można ją eksmitować, aby zrobić miejsce dla trójlista?
Ta jest piękna, jaka to odmiana? Bardzo ciekawy pięciornik Nana, nie znam rośliny

O tym choć zdjęcie jest z innego stanowiska. Ale to z tej samej rośliny matki, która jest u mnie od wieków. Odmiany nie znam.
Ciekawie swoją drogą zachowuje się ta bergenia. Na zdjęciu jest stanowisko pod balkonem, suchy cień. Liście mniejsze kwiaty widoczne. Pod rododendronem liściory są olbrzymie, kwiatów niewiele a jak są to ukryte. Pewnie wszelakie odżywki do rododendronów tak na nią działają. I woda.
O pięciorniku Nana można z Jolą Joku dyskutować Ma z nim już doświadczenie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Martka 19:04, 23 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Reniu, piękne kukliki, Guernsey, pomidorlandia, nawet czajnik dostrzegłam Groszek ozdobny czy jadalny?
Piękny czas!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies