Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 12:13, 22 maj 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11765
Diamond Eyes

Olivia

Jacqueline du Pre

Munstead Wood ( przesadziłam blisko Olivii, rozdziela je świecznica, która w tym roku jest monstrualna i znów szykują się wykopki)

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 12:23, 22 maj 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11765
Przegapiłam w usuwaniu niektóre podagryczniki i teraz kwitną.
Dzięki temu zawitała do mnie pszczolinka zdaje się napiaskowa.

I na koniec dzisiejszego obchodu penstemon.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Alija 17:50, 22 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
Renatko, pięknie wszystko u Ciebie kwitnie, dużo wcześniej niż u mnie, piękne róże i penstemony. U mnie też zakwitł w niektórych miejscach podagrycznik i stwierdziłam, że bardzo ładnie wygląda (taka mini orlaya ), gdyby tylko nie był taki ekspansywny.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Sylvatika 19:43, 22 maj 2024


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 276
Reniu
Masz prześliczne białe szałwie - nie widziałam takich jeszcze, pięknie je wkomponowałaś w rabatę, wszystko do siebie pasuje.
I jeszcze - bardzo mi się podobają te zielone okna w twojej "wiejskiej rezydencji" - bardzo klimatyczne. Widzę, że ogródek koło domu to dla CB za mało
Montany szkoda, ale pewnie odrośnie, nie dasz jej zginąć przecież

pozdrawiam serdecznie
S.

____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
antracyt 19:50, 22 maj 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
ryska napisał(a)

To miejsce ma taki włoski klimat.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ryska 21:28, 22 maj 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11765
Alija napisał(a)
Renatko, pięknie wszystko u Ciebie kwitnie, dużo wcześniej niż u mnie, piękne róże i penstemony. U mnie też zakwitł w niektórych miejscach podagrycznik i stwierdziłam, że bardzo ładnie wygląda (taka mini orlaya ), gdyby tylko nie był taki ekspansywny.

Bardzo podobny dam mu szansę póki kwitnie.
Fakt to bardzo ekspansywna roślina. Na wiadra jej wykopuję a rabatki mam małe.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:35, 22 maj 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11765
Sylvatika napisał(a)
Reniu
Masz prześliczne białe szałwie - nie widziałam takich jeszcze, pięknie je wkomponowałaś w rabatę, wszystko do siebie pasuje.
I jeszcze - bardzo mi się podobają te zielone okna w twojej "wiejskiej rezydencji" - bardzo klimatyczne. Widzę, że ogródek koło domu to dla CB za mało
Montany szkoda, ale pewnie odrośnie, nie dasz jej zginąć przecież

pozdrawiam serdecznie
S.



Białą szałwię mam od 2017 i jestem z niej bardzo zadowolona.
Wiejski ogródek ma przewagę w postaci studni, przestrzeni i ciszy.
I mamy swoje jajka.
Również pozdrawiam

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:51, 22 maj 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11765
antracyt napisał(a)

To miejsce ma taki włoski klimat.

Nie byłam nigdy we Włoszech ale z pewnością w tym kąciku jest cieplej niż w okolicy przez mury, bruk na podjeździe i żwirek. Choć drzewek oliwnych tu nie mam, jedynie agawę jedną staruszkę Trochę żartuję ale chyba wiem o co Ci chodzi. Zamiast oczka fontanna, zamiast stołu i ławek okrągłe stoliczki i krzesła żeliwne i można kawiarenkę otwierać Takie mam wyobrażenie z filmów.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 22:15, 22 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Śliczne masz te wiejskie okoliczności. Bardzo klimatyczne. Zachwycający jest biały domek. Drobnicę kwiatową lubię i ja, choć u mnie trudno wyeksponować jej urodę. Zachwycam się miniaturową kocimiętką.
Cięcie do ziemi to chyba tegoroczny "hit" prac ogrodowych. Serce boli. Dobrze, że jest nadzieja na to, że w tym kikutku wciąż tli się życie.
U mnie nie padało prawie dwa miesiące.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 09:22, 24 maj 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11765
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Śliczne masz te wiejskie okoliczności. Bardzo klimatyczne. Zachwycający jest biały domek. Drobnicę kwiatową lubię i ja, choć u mnie trudno wyeksponować jej urodę. Zachwycam się miniaturową kocimiętką.
Cięcie do ziemi to chyba tegoroczny "hit" prac ogrodowych. Serce boli. Dobrze, że jest nadzieja na to, że w tym kikutku wciąż tli się życie.
U mnie nie padało prawie dwa miesiące.


Serce boli ale nic tu nie zdziałasz, trzeba czekać.
Na deszcz też.
Utraciłam trochę roślin w tym sezonie spoczynkowym ale o dziwo nie były to róże.
A z teraźniejszych spraw to po deszczu którego miesiąc nie było wzięłam się za przesadzanki
Kukliki w zasadzie nie zakwitły więc przeniosłam je wczoraj do przedogródka. Na ich miejsce dałam czosnek Millenium a w jakieś puste przestrzenie dosadzę bazylię
Hortensje ogrodowe zabezpieczyłam i będą kwitnąć.
Dokupiłam bodziszka Rozanne też do przedogródka.

Tawułki mają suche liście, bo i mróz je dopadł i susza.


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies