Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Pszczelarnia 15:26, 28 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Stipa, stipa wszędzie i w lecie i jesienią - jest piękna u Ciebie!

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Nallar 18:27, 28 paź 2019


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Wpadnij do mnie, wstawiłam fotki.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
sylwia_slomc... 20:58, 28 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Fajne takie porównanie rabaty stipa z chryzantema super, stipa chyba ze wszystkimi bylinami w duecie dobrze gra takie wrażenie mam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ryska 10:58, 29 paź 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Joku napisał(a)
Przeczytałam o samodzielnie wyprodukowanych donicach. Zazdroszczę umiejętności. Na kolor też zwróciłam uwagę.

Jolu to jest raczej zagospodarowanie śmieci. Te moje donice to skrzynki transportowe od części maszyn przemysłowych. Ja je tylko szlifuję, maluję, upiększam
Ostatnio rozmawiałyśmy o powojnikach.
Przedstawiam mój kolejny udany zakup z 2017 roku.
Powojnik alpejski Ruby. Grupa Atragene
Zaczyna kwitnąć w kwietniu, potem powtarza w lipcu i październiku.

kwiecień

październik
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 11:05, 29 paź 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
anka_ napisał(a)
Chryzantemy w stipie wyglądają wspaniale. A Queen of Sweden i lawenda to już cudeńko. A obiecałam sobie nie wzdychać do róż.
Ja właśnie dzisiaj czyściłam pelargonie i tak się zastanawiałam co z nimi zrobić- na parapet do pokoju czy do piwnicy. Czy te przechowywane przez zimę musza mieć światło?


Niektórzy owijają każdą sadzonkę pelargonii w gazetę i układają ciasno. Wygląda na to, że światło w tym sposobie nie dochodzi.
Moje z nasion porosły kolosy, będę je przycinać przed zimowaniem. Stoją jeszcze na parapecie (kolor biały i łososiowy)na balkonie od północy. Spakowane jak sardynki mam te w kolorze różowym.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 11:08, 29 paź 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Pszczelarnia napisał(a)
Stipa, stipa wszędzie i w lecie i jesienią - jest piękna u Ciebie!


Dziękuję
Stipa i pomidory. Teraz to już ostatnia porcja zerwana i przyniesiona do domu. Są bardzo słodkie i soczyste, lepsze niż w lipcu.
Uwielbiam moja szklarnię.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 11:22, 29 paź 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Ruby mnie zaciekawił. Szukam właśnie długo kwitnących powojników.

PS! Aż się cofnęłam do tych skrzynek żeby im się uważniej przyjrzeć .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 11:24, 29 paź 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Nallar napisał(a)
Wpadnij do mnie, wstawiłam fotki.

Byłam, widziałam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 11:36, 29 paź 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajne takie porównanie rabaty stipa z chryzantema super, stipa chyba ze wszystkimi bylinami w duecie dobrze gra takie wrażenie mam

Dziękuję, na takim małym terenie jak u mnie to samo miejsce musi być atrakcyjne cały sezon. Jedynie zima odpada, bo niestety nie wcisnęłam zimozielonych i iglaczków na różankę czy do kącika wypoczynkowego. Przedogródek za to i zimą ładny.
Też mi się wydaje, że stipa z wieloma bylinami tworzy zgrane kompozycje.

Ostróżeczki się wysiały, nawet pąki zawiązały. Ciekawe jaki mają stopień wytrzymałości na mróz
Fotka z czerwca....


....i z 25 października.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 11:42, 29 paź 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Joku napisał(a)
Ruby mnie zaciekawił. Szukam właśnie długo kwitnących powojników.

PS! Aż się cofnęłam do tych skrzynek żeby im się uważniej przyjrzeć .


Jola ten jest hitem
Długo kwitnie, nie jest inwazyjny, max 3m. Nic go nie atakuje, ma zdrowe liście i kwiaty, długo kwitnie i ma te fantazyjne pomponiki po przekwitnięciu.
Może rosnąć nawet na półcienistym stanowisku w przeciętnej ogrodowej glebie.
Nie trzeba go obcinać ale można. Wypraktykowałam w tym roku jak zakładałam matę.
Mam dwie sztuki i jedną przycięłam na wysokości 50 cm. Wszystko nadrobił i też teraz kwitnie jak ten nieruszany
Polecam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies