Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u stóp klasztoru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u stóp klasztoru

Gardenarium 21:58, 24 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Parzydło bardziej efektowne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 21:59, 24 lut 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
to dwie zupełnie inne pory kwitnienia. mam parzydło i jest bardzo efektowne . cimicifugi mam tylko białe i to sadzone w jesieni, tez mi się podobają . to tez dwie różne rozmiarowo rośliny. do kompozycji z innymi roślinami bardziej polecam swiecznice , bo parzydło rośnie do wielkich rozmiarów.ja go mam jako soliter ale teraz muszę go przesadzić i wsadzę go na rabatę
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 22:10, 24 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To prawda, jest bardzo wysokie Powyżej metra.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanka 22:14, 24 lut 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Czyli w kącie będzie ładnie wyglądać
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 22:21, 24 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Joanka napisał(a)
Czyli w kącie będzie ładnie wyglądać


Tak.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 22:26, 24 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
http://ogrodysemiramidy.republika.pl/Roze.html to jest link do poszukiwania róży)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Joanka 22:32, 24 lut 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Dziękuję za ten link....znowu nocka zarwana, kto pójdzie za mnie do pracy?
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Martek 03:13, 25 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
alinak napisał(a)
wiesz Martuś zastanawiałam się nad plastikiem czy ten beton nie popuszcza potem , bo plastik pod wpływem warunków atm. się odkształca. u Mai robił polak, ale zbroił ten plastik drutem czy siatka , nie pamiętam

A ja powiem Ci tak.Widziałam u Mai jak kobieta wykonywała takie donice.Może robiła na plastikowych ,bo poręczniej jej było i estetyczniej to pokazywać.Moim zdaniem ,bardzo ważne jest by cement był dobrze wyrobiony,a i tak istnieje duże prawdopodobieństwo ,że czy to będzie na wiaderku cynkowym czy plastiku to wcześniej czy później te donice popękają .Cement trzymał się na gazie,szmacie zamoczonej uprzednio w cemencie i to w materiał wszystko ma wejść i łączyć z nawierzchnią jaką zastosujesz.Mnie się wydaje ,że takie elastyczne bandaże byłyby dobre,ale trochę by ich trzeba było.Szmata daje inny efekt faktury ,a bandaż inny.To dekoracja na góra dwa sezony,a może się mylę ,może dłużej ...Jeszcze zostaje pokrycie farbą trwałą ...Ona malowała akrylem
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Matka 15:37, 25 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
alinak napisał(a)
to dwie zupełnie inne pory kwitnienia. mam parzydło i jest bardzo efektowne . cimicifugi mam tylko białe i to sadzone w jesieni, tez mi się podobają . to tez dwie różne rozmiarowo rośliny. do kompozycji z innymi roślinami bardziej polecam swiecznice , bo parzydło rośnie do wielkich rozmiarów.ja go mam jako soliter ale teraz muszę go przesadzić i wsadzę go na rabatę


jak Ci zostanie "kawałek" parzydła po przesadzeniu to ja poproszę
a gdzie ono może rosnąć?tzn. gdzie mu jest najlepiej?

Dzięki Alinko za info o berberysie-tak pomyślałam, że to erecta ale nie sądziłam, że do takich rozmiarów może dojść!?!?
____________________
U Matki
Gardenarium 23:14, 26 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Parzydło lubi półcień, nawet cień i wilgotne stanowisko. Może rosnąć pod drzewami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies