Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój maleńki ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój maleńki ogród

aguleczka 11:19, 15 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
Bogdzia napisał(a)
Spore tempo sobie narzuciłas i dobrze Ci idzie. Boje sie tylko czy ta kopparka nie zniszczy Ci chodniczków bo to ciężki pojazd. Pamiętaj tez że wisteria i milin to wielkie rośliny i czasem mogą byc kłopotliwe ze względu na rozmiary i chęć zaduszenia wszystkiego co rośnie obok.


Bogdzia Koparka nie wjedzie mi na ogródek bo teraz to już nie ma jak przedtem bobkartem mi równali ziemię a dzisiaj jak ziemia przyjedzie wysypiemy ją na działce sąsiada i koparka tylko przeżuci przez ogrodzenie na kilka kupek i będziemy rozsypywać .

Co do pnączy to zdaję sobie z tego sprawę z tym że ja mam zawsze pod kontrolą wszystko co za bardzo rośnie, często skracam .

Przy bramce gdzie Wisteria posadzona nie mogę pozwolić do niekontrolowanego wzrostu tego pnącza bo bym ani bramki ani bramy nie otworzyła

Weigelę mam dwie w ogródku one tez rosną duże a u mnie wyglądają jak dopiero co wsadzone a maja już chyba 3-4 lata podcinam je bo mi się podobają ale nie chciała bym by były wielkie .
____________________
Mój maleńki ogród
aguleczka 11:26, 15 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
Dzisiaj zatrudniłam Pana do pomocy który mi plantuje teren . Panowie brukarze wczoraj rozwinęli mi sznurki wyznaczyli poziomy i trzeba zdjąć trochę ziemi wyrównać wszystko żeby tej nowej ziemi troszkę było można ładnej nasypać no i żeby za płytko nie było bo jak będę robić wertykulacje trawnika żeby kratki na krety nie uszkodzić .Prawa strona już częściowo wypoziomowana .



Siatka rozłożona i oczywiście idzie burza oby nie lało
Zostało mi sporo siatki zastanawiam się czy drugiej warstwy nie położyć pionowo jeden pasek rozwinęłam pionowo i gdybam hmm , zakładki porobiłam ok 10 cm .Wyczytałam że nie mogą być małe oczka bo zakłóci to system korzenny więc pionowo już jej nie będę rozkładać bo będzie za gęsto .Boków nie dam rady wkopać w ziemię i ciekawie czy bokami nie wyjdzie mi kiedyś kret choć do tej pory u mnie nie było krecików więc mam cichą nadzieję że takich odwiedzin nie będzie .



____________________
Mój maleńki ogród
aguleczka 20:07, 15 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
No i ziemia stoi nie rozrzucona Pan nie przyjechał koparką a sporo wożenia na taczkach by było więc poczekam do jutra .
____________________
Mój maleńki ogród
pasjonatkaam... 21:35, 15 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
nooo dzieje się u Ciebie,super
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
aguleczka 14:32, 16 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
Oj dzieje się wszystko na raz ale posianie trawki to mój ostatni etap w tym roku , a potem leżaczek i podlewanie trawki
____________________
Mój maleńki ogród
aguleczka 22:37, 16 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
No i wreszcie dzisiaj doczekałam się i Pan koparką przerzucił mi ziemię przez ogrodzenie i miałam zajęcie .
Początkowo modliłam się żeby mi ziemi nie brakło a teraz żeby nie zostało pracowałam dziś do 22 ale nie udało mi się tego rozsypać bo już zrobiło się ciemno i nic nie widziałam jutro mam nadzieję że pogoda mi pozwoli dokończyć wszystko i na wieczór może uda mi się zasiać trawnik .

A tu zdjęcia pamiątkowe z mojej pracy.

____________________
Mój maleńki ogród
pasjonatkaam... 22:52, 16 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Aguleczka szalejesz,obyś kręgosłupa nie rozwaliła ,uważaj tam na siebie!!
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
aguleczka 18:40, 17 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
Kręgosłup dał radę nie wiem jak jutro będzie bo dziś ledwo chodzę sporo ziemi zostało i wywoziłam wzdłuż ogrodzenia na zewnątrz mam dosyć ale plan zrealizowałam w 95 % bo trawy nie zasiałam lamówka była tak czarna dookoła że myślałam że karcherem trzeba będzie to myc ale udało się wężem z wodą więc jeszcze jak dziś zdążę to zasieję a jak nie to jutro ,plecy spiekłam nie wiem kiedy i to solidnie .Ale warto bo już za mną to szaleństwo i chyba szybko nie chciała bym tego przerabiać .



Na środku magnolia .
____________________
Mój maleńki ogród
pasjonatkaam... 21:16, 17 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
dobra robota))
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
aguleczka 09:56, 18 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
Trawnik zasiany !!!! 18 Lipca zaczynam odmierzać czas za ile wyrośnie trawka

Ewulko dobra robota ale za duzo na raz i już mi sie wszystkiego odechciało cieszę się że ten etap za mna mam nadzieję że dobrze posiałam trawę i wynagrodzi mi tą ciężka pracę piękną zielenią
____________________
Mój maleńki ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies