Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak to uporządkować?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak to uporządkować?

LadyR 16:27, 28 wrz 2014


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Nie dom, ale stary kurnik. Dom się ostał.

____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
LadyR 18:12, 30 wrz 2014


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Spodobało mi się określenie"bioróżnorodność" więc jeszcze fotki w tym stylu. Teraz próbuję to jakoś stonować, ale czasami zdarzają się mi wpadki. Jak posadziłam róże w podobnej kolorystyce w realu zlewają mi się do kupy, za bardzo podobne i jeszcze wsadziłam tam chryzantemę. Kolor obłędny, ale różany też.







____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
GorAna 19:27, 30 wrz 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Witaj Aniu, wiesz tak sobie myślę, że ten ogród, to jest odbicie tego co Ci w duszy gra.....jeżeli Tobie się podoba, bo kochasz te roślinki, to jest najważniejsze....nie wszystkie ogrody muszą być takie same....ale też wiem, że człowiek oglądając wiele inspiracji, w końcu sam dochodzi do wniosku, co z czym połączyć, by jemu się podobało....kibicuję Tobie bardzo, ale przyznaję, że ta różnorodność, jest taka energetyczna i barwna.....wnioskuję, że energiczna z Ciebie Kobitka
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
LadyR 22:19, 30 wrz 2014


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Oj Aniu masz rację, że energiczna. Jak się biorę za pielenie w tym misz-maszu to muszę takie akrobacje wyczyniać, że szok. Dzisiaj sadziłam różę na rabacie podniesionej i kopałam dziurę w ziemi zamiast ukucnąć to w skłonie, sąsiedzi mieli niezłe widoki. Kopałam małą łopatką to tak dla wyjaśnienia. Ja chyba lubię takie dziwne akrobacje, a ile razy noga mi się omsknęła na kamieniu fiu... fiu... A mam tam naprawdę duże kamienie.



Chodzenie po rabatkach wygląda tak.



lub tak i to chcę głównie zmienić.


____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
aage 14:33, 07 paź 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Aniu jestem z tobą i w tej przestrzeni
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
jagoda99 15:20, 06 lis 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Witam Aniu a ja nie pozwalam nic ruszac
Jest pieknie
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
bartek_luberda 22:19, 11 lis 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Mi się też podoba Pozdrawiam
____________________
Ogródeczek
marzena 22:55, 11 lis 2014


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
witam Aniu, zaglądnęłam ( na razie na szczęście można było zrobić to szybko )i bardzo spodobał mi sie klimat Twojego ogrodu, naprawdę musisz dobrze się zastanowić, jeżeli chcesz coś zmieniać... bo jeżeli, to niewiele...
ja nie mam pomysłu, jak by to zrobić
____________________
marzena O....!
LadyR 18:23, 29 gru 2014


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Witajcie kochani zaglądający Wracam do ogrodowych tematów wyczekując na wiosnę i może wrzucę moje dokonania z jesieni. Co sądzicie? Bratkiwyrzucę bo to samosiewy.



Tu kogoś zmałpowałam, może na wiosnę będzie lepiej widać, bo hortensje podeschły.





I jeszcze bajkowo-kolorowa jesień u mnie. Płot do malowania wygląda obskurnie, ale po zrobieniu altany już zabrakło czasu



____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
Iwk4 20:00, 29 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
LadyR napisał(a)



Witaj Aniu. Kolorowy jest twój ogród. Ja też miałam misz-masz. Po obejrzeniu ogrodu bukszpanowego i Any ogrodu małego zapragnęłam zmian.

Nie dałam rady zmieniać ogrodu od razu, zaczęłam etapami.
Cały tegoroczny sezon poświęciłam zmianom, ale nie zdążyłam ocenić, jak rabatka wyglądać będzie, bo czekam z utęsknieniem nowego sezonu, aż wszystkie nowe nasadzenia zaczną grać ze sobą. Wtedy będę mogła ocenić, czy posadzenia są odpowiednie, czy coś zmienić? Nie obyło się bez błędów, lawendę, która była maleńka posadziłam zbyt blisko bukszpanów. Będę przesadzać, aby lawenda miała więcej miejsca, a bukszpany nie marniały.
Widzę u ciebie trzykrotkę. M w szkółce zapakował mi 3 sadzonki, bo mu się kwiatki spodobały. Zdziwił się, jak dojechaliśmy do domu, że kwiatków nie ma już. Doczytałam potem, że ma kwiatki jednego dnia Były potem następne, ale nie rzuciła mnie na kolana. Wygląda jak rzadka trawka z kwiotkami. Ale moja jest młoda. Może masz odmienne zdanie? I czy lubi słońce, czy półcień ?
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies