Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pompą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pompą

ewalm 15:48, 18 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Miskant - dobry pomysł.
Ja bym wzdłuż ścieżki też coś posadziła. Berberys przy ścieżce ma tę wadę, że jest kolczasty. A to jest ścieżka uczęszczana?
Fajnie by tam wyglądało coś jasnego, białego albo srebrzystego. Albo coś kwitnącego na biało - może białe kosmosy w paru miejscach? Byłyby widoczne nad kulkami? A tam jest cień czy słońce? Bo karmnik sugeruje cień, ale może pod tujami już jest słonecznie? Do takiej ścieżki pasują też różne paprocie.

Zdjęcie z góry to jest bardzo dobry pomysł.
____________________
Ogródek na trzy lata
eda 16:14, 18 lip 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Pięknie u ciebie Aniu i pompa wodna z kulami, ścieżka, mech wpadł mi w oko mój teść przywiózł kiedyś z okolic Kowala z lasu taką zbitą kule ma się podobno ze mną podzielić ha ha pozdrawiam słonecznie
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
ewalm 16:17, 18 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Aniu, a może tam posadzisz róże okrywowe? Co prawda też kolczaste..I zimą łyse.
____________________
Ogródek na trzy lata
ane3ka 16:19, 18 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
To jest właśnie takie głupie miejsce, że nie wiadomo co posadzić. Niskiego nie widać. Jak się posadzi wysokie, to nie ma już miejsca na "nóżki"
____________________
Ania - Ogród z pompą
ane3ka 16:20, 18 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
Magda_ napisał(a)


To głowa do góry - proszę znaleźć inne powody do narzekania

Szukam, szukam i jakoś ciężko mi znaleźć!
O! Duszno dziś
____________________
Ania - Ogród z pompą
ane3ka 16:23, 18 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
ewalm napisał(a)
Miskant - dobry pomysł.
Ja bym wzdłuż ścieżki też coś posadziła. Berberys przy ścieżce ma tę wadę, że jest kolczasty. A to jest ścieżka uczęszczana?
Fajnie by tam wyglądało coś jasnego, białego albo srebrzystego. Albo coś kwitnącego na biało - może białe kosmosy w paru miejscach? Byłyby widoczne nad kulkami? A tam jest cień czy słońce? Bo karmnik sugeruje cień, ale może pod tujami już jest słonecznie? Do takiej ścieżki pasują też różne paprocie.

Zdjęcie z góry to jest bardzo dobry pomysł.

Zdjęcie musi być koniecznie, bo wtedy będzie widać o którym miejscu mówimy. Ten fragment ścieżki jest za kosaćcami i brzozą, więc z podjazdu nie będzie widoczny. Jedynie z tarasu będzie widać małą wcinkę.
Ścieżka jest raczej atrapowo-nieuczęszczana. Taka ozdóbka, zmyłka, wątpliwy element wystroju. Do pompy i tak chodzę najkrótszą drogą.
Miejsce jest raczej słoneczne. Późnym popołudniem pojawia się lekki cień, ale karmnik daje radę.
____________________
Ania - Ogród z pompą
ane3ka 16:24, 18 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
eda napisał(a)
Pięknie u ciebie Aniu i pompa wodna z kulami, ścieżka, mech wpadł mi w oko mój teść przywiózł kiedyś z okolic Kowala z lasu taką zbitą kule ma się podobno ze mną podzielić ha ha pozdrawiam słonecznie

Dziękuję, dziękuję bardzo!
A ten mech to właśnie karmnik.
Również zostawiam pozdrowionka
____________________
Ania - Ogród z pompą
ane3ka 16:26, 18 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
ewalm napisał(a)
Aniu, a może tam posadzisz róże okrywowe? Co prawda też kolczaste..I zimą łyse.

Jeszcze myślałam nad lawendą Zamiast ogrodu znienawidzonego byłby wtedy ogród lawendowy.
Te róże tak mnie kuszą i nęcą.
A z Ciebie strasznie kolczasta dziewczyna
____________________
Ania - Ogród z pompą
16:35, 18 lip 2014
ane3ka napisał(a)


Witaj Aniulko
U mnie to nawet nie tyle studnia, co zbiornik na deszczówkę. Mamy tam podciągnięte wszystkie rynny i tym sposobem darmową wodę do ogródka

W taki sposób chcieliśmy wykorzystać też deszczówkę u siebie ( z jednej połaci dachu) by odprowadzić w jedno miejsce.Ale niestety do tej pory nie założyli na naszym osiedlu kanalizacji i nasze plany poszły sobie,byśmy wykorzystali wtedy istniejące szambo a tak musieliśmy wkopywać skrzynie rozsączające z rurami drenarskim bo nie było gdzie zmagazynować tej wody.Ale druga strona dachu w razie czego czeka by tak zrobić i na pewno taką pompę sobie zainstaluję
A co do tej ścieżki ja bym obsadziła krzewami np weigele,derenie,lilaki 'Meyer'a.Zawsze można przyciąć,uformować gdyby wchodziły na ścieżkę.A jeśli nie krzewy to jakieś zwiewne trawy.
16:37, 18 lip 2014
ane3ka napisał(a)

Ścieżka jest raczej atrapowo-nieuczęszczana. Taka ozdóbka, zmyłka, wątpliwy element wystroju.

Ale jakże urzekający,bo wszyscy się zachwycamy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies