Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pompą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pompą

Magda_ 11:21, 16 lip 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Danusia chętnie pomaga, chociaż jest trochę zabiegana
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 11:22, 16 lip 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Tutaj na forum ludzie są życzliwi pytaj ich śmiało
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Donia72 11:42, 16 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Witaj Zaznaczam sobie Twoj watek i bede do Ciebie wpadac
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
ane3ka 14:05, 16 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
A dziękuję Doniu za odwiedzinki.
____________________
Ania - Ogród z pompą
Jagodaa 14:23, 16 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Trawy szybko rosną, więc się nie martw .

Mogę to potwierdzić na podstawie Gracillimusów, Morning Light, rozplenic i carexów. U mnie po roku z takich niedużych kępek są już ładne. Wiosną dasz im trochę azofoski i to wystarczy na cały sezon, później już lepiej nie nawozić, bo szczególnie te wysokie, mają wtedy tendencje do pokładania.


____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
ane3ka 15:59, 16 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
Dziękuję Jagódko. Teraz to dopiero się będę martwić o te rozplenice, bo one jakąś taką łysawą czuprynkę mają a pokutują u mnie od zeszłej jesieni. Na wiosnę zajmę się trawami, bo w tym roku jakoś nie pomyślałam o azofosce dla rabatowych. Trzeba było porządkować dalej po budowie d. gospodarczego i jedynie trawnik został nawieziony.
____________________
Ania - Ogród z pompą
asica 16:01, 16 lip 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Trawy sadzone jesień 2012
http://www.ogrodowisko.pl/watek/773-pokaze-nasz-ogrod?page=22
teraz wygladają tak:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/773-pokaze-nasz-ogrod?page=126
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
ane3ka 16:05, 16 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
Wyglądają pięknie! 2 lata to niewiele. Ja nawet nie wiem kiedy mi minęły te 2 lata od pierwszej wizyty na Ogrodowisku przez prace ogrodowe, do dziś.
____________________
Ania - Ogród z pompą
ane3ka 16:12, 16 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
Było (lipiec 2012)


Jest (lipiec 2014)


Generalnie w ogrodzie pozbyłam się kwiatów w kolorach żółty, pomarańczowy, czerwony. Nie, że nie lubię, bo lubię każde kwiaty, chyba, że kwitną chwasty, to tak średnio. Ale jakoś mi nie pasowały. Kolory kwiatów to biel, róż, fiolet/niebieski. Choć w sumie kwitnących bylin mam niewiele. Nie bardzo umiem sobie poradzić z tym gdzie je posadzić, żeby ładnie się komponowały z zimozielonymi.
Tak bardzo przejęłam się eliminowaniem żółtego, że przełożyło się to również na liście/igły. Trochę szkoda, bo ogród stał się "płaski". A że sporo jest zimozielonych, to wszystko jest zielone :/ Jest kilka roślin o czerwonym zabarwieniu: perukowiec podolski royal purple, berberysy dart's red lady, maleńkie zawciągi nadmorskie o czerwonych liściach, klon royal red, pęcherznica diabolo, śliwa wiśniowa oraz żurawki palace purple.
W zeszłym roku kupiłam piękne rozplenice rubra, ale nie przeżyły zimy, mimo okrycia.
Mam takie miejsce w ogródku, mało widoczne, jest za rabatką żwirową przy studni. Strasznie go nie lubię. Posadziłam tam żurawki, ale wyglądają dla mnie rachitycznie, niechlujnie i chwastowato. Myślałam o czymś zimozielonym, ale właśnie w złotym kolorze, przebarwiającym się na zimę. Chodzi mi po głowie cyprysik groszkowy Sungold, ale nie jestem zdecydowana na 100%.
To to miejsce


A moje rozplenice mają się tak:
____________________
Ania - Ogród z pompą
baraga1904 06:54, 17 lip 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...ładny ogród, widac mnóstwo włozonej pracy
...ja mam ogrodowego doła codziennie ostatnio hihihi...
...a moje rozplenice jakies suchawe i wielkie, były już przesadzane dwa razy w tym roku i to pewnie tego wina...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies