Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Aldony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Aldony

Sebek 22:53, 31 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
O ile będą. Jutro sobie jeszcze zadzwonię spytać się o żurawki do dwóch szkółek, bo może byśmy skoczyli jakby były
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
aldona 20:26, 01 kwi 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Narysowałam jeszcze raz plan mojej działki z uwzględnieniem rabat, które zaznaczyła Danusia.
To jeszcze może być poprawione."Obsadziłam" też rabatę nr 4,nie było łatwo, więc proszę o poprawki. A może ktoś ma zupełnie inną wizję- propozycje mile widziane.Mam wrażenie, że znów dałam za dużo gatunków a za mało tych samych roślin. Danusiu, proszę skoryguj to. Wrzosowiska nie przeniosłam,ale jak dalej będziesz uważała, ze tak będzie lepiej, to zrobię to. Jutro pomyślę o następnych rabatach.
____________________
Ogródek Aldony
Gardenarium 22:30, 02 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jałowiec Blue Star zamieniłabym na kulki bukszpanowe Tylko one nie bardzo do wrzosowiska pasują O ! Może kuliste świerczki karłowe np "Little Gem"
Niebieski iglak na pniu może to być Picea pungens "Glauca Globosa"
Jeśli rudbekie tylko dwie, to dodaj chociaż na 5
Berberys Amiration także z 2 na 3

"jakieś trawy" może być rozplenica (Penisetum)

A tak w ogóle to jestem dumna z Ciebie. Ślicznie to wyszło, ta ilość gatunków jest ok!

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aldona 09:30, 03 kwi 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Danusiu na prawdę tak myślisz? Dodajesz mi skrzydeł oczywiście opierałam się na Twoich realizacjach i wcześniejszych podpowiedziach. Mam już następne rysunki, jednak niektóre rabatki są jeszcze nie " obsadzone".A czy rudbekie przed hortensjami 'Limelight' mogą być, czy może czymś je zastąpić, bardzo podoba mi się jeżówka, ale różowa nie pasuje, więc może czerwona?
____________________
Ogródek Aldony
Gardenarium 14:36, 03 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aldona napisał(a)
Danusiu na prawdę tak myślisz? Dodajesz mi skrzydeł oczywiście opierałam się na Twoich realizacjach i wcześniejszych podpowiedziach. Mam już następne rysunki, jednak niektóre rabatki są jeszcze nie " obsadzone".A czy rudbekie przed hortensjami 'Limelight' mogą być, czy może czymś je zastąpić, bardzo podoba mi się jeżówka, ale różowa nie pasuje, więc może czerwona?


Nie rudbekie lepiej nie, one pasują do lawendy.
Do hortensji pasują hosty, pachysandra, żurawki, trawy miskanty, dereń "Elegantissima", przywrotnik ostroklapowy. Takie bardziej stonowane.
Czerwony wtedy jak gdzieś indziej w ogrodzie powtarza się ten kolor.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
isia33 15:36, 03 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Danusiu, Ty chyba czytasz w moich myślach. Zabrałam się właśnie za rysowanie mojego ogrodu i brakowało mi czegoś żółtego obok hortensji - przywrotnik będzie ok Jak skończę zapraszam do siebie.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
aldona 21:12, 03 kwi 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
W sobotę korzystając z ładnej pogody trochę popracowaliśmy w naszym ogrodzie. M zajął się pracami " pożytecznymi", czyli w naszym mini warzywniku posiał sałatę i rzodkiewkę, ja grabiłam trawę.Rozpoczęliśmy też sezon grilowy co prawda skromnie, bo były tylko kiełbaski, podpiekany chlebek i na deser banany z czekoladą, ale i tak radości było sporo.Może założymy nowy wątek z przepisami na grila,czy lepiej dodawać w wątku kulinarnym, jak myślicie?
____________________
Ogródek Aldony
Sebek 21:13, 03 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mamy wątek ogniobranie, może tam by się nadał?
Także dziś jadłem kiełbaskę z grilla
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
aldona 21:18, 03 kwi 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
____________________
Ogródek Aldony
aldona 21:20, 03 kwi 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
____________________
Ogródek Aldony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies