Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród coli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród coli

Gabriela 16:02, 24 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Rozplenica japońska nie zimuje u nas, może w łagodniejszych rejonach pod okryciem by się udało. Nie wszystkie trawy obcina się wiosną, na pewno nie obcina się kostrzew, za to obcina się miskanty. Carexów, czyli turzyc się nie obcina, ja raz obcięłam turzycę Buchanana ( tę rudą) i zrobiłam jej krzywdę.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
coli 20:11, 24 sie 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Nie zimuje? Przecież dużo osób ma ją u siebie i nie jest jednoroczna
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Gardenarium 20:13, 24 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie zimuje ta czarna, a pozostałe zimują
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
coli 09:49, 25 sie 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
ten mój ogród strasznie dużo stresu mnie kosztuje. Wybrałam sobie fatalny rok na zakładanie. Ciągle pada, wszędzie mokro. Zakładając ogród w maju zrobiliśmy dreny w miejscach, w których woda stała już wcześniej. Szybko się okazało, że jest ich za mało, bo woda zaczęła stać tam gdzie wcześniej wszystko było ok. W tym tygodniu wkopaliśmy kolejny dren i zrobiliśmy przepust pod droga wewnętrzną, żeby woda miała lepszy spadek do rowu, zresztą też nowo wykopanego, prowadzącego do dużego rowu melioracyjnego.
Wczoraj znów mocno u nas padało. Nowy dren bardzo pomógł, ale jeszcze parę miejsc wymaga poprawki

Chyba od namiaru wody marnieje mi modrzew pendula i zaczęły marnieć 2 cyprysiki groszkowe. Psikam na grzyba (Topsin i Miedzian), może coś pomoże.
śliwa wiśniowa Nigra tez zaczęła gubić liście, cześć z nich ma dziurki. Może to jakiś szkodnik? Co to może być? Psikałam 2x Confidorem, ale nie wiem czy dobrze.
Zmarniały tez 3 tuje Aurea Nana. One chyba miały mszyce. Obcięłam zbrązowiałe końce i psikałam Confidorem. Jedna chyba odbija (jest kilka młodych przyrostów) reszta nie wiem
AAA i ciągle marnieje Hortensja bukietowa Unique. Żółkną liście, potem brązowieją i opadają. Psikałam Confidorem i Topsinem- nie pomaga. Też za mokro? One chyba lubią mokro?
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Gardenarium 21:03, 25 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może mokro i ziemia była słaba? Czy coś dobrego podsypywałaś?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
coli 08:02, 26 sie 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Sypałam tylko nawóz do siewu 100 dni pod trawnik. Wszystkie rośliny miały granulki nawozu w doniczkach jak je kupiłam, więc bałam się więcej sypać. Kompostu niestety nie posiadam

Czy sypać czymś teraz?
Dać już nawóz jesienny do trawnika? Który polecacie?

Zastanawiałam się też czy można teraz zrobić aerację trawnika i piaskowanie (trawnik siany w maju)? Może to trochę polepszy sytuację, bo gleba jest bardzo zbita po tych ciągłych opadach i trawnik nie jest za fajny.
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
ania_wesola 08:28, 26 sie 2011


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Śliczny ogród powstaje i ile werwy i zapału u właścicielki Mam nadzieję że u mnie tez tak będzie!
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
coli 10:27, 26 sie 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
dzięki Aniu, staram się ale ogród kiepsko współpracuje
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
coli 20:51, 28 sie 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Weekend był bardzo pracowity. W sobotę razem z małą pomocnicą pojechałyśmy na zakupy:



____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
coli 20:53, 28 sie 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Mama przywiozła, ja rozpakuję



____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies