Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród coli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród coli

coli 18:58, 28 wrz 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
ja wcale nie podlewam. Mimo ze nie pada od wielu dni to u mnie caly czas mokro i wysoki poziom wod gruntowych
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Limka 19:21, 28 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
A jak wykopałaś te tuje zbrązowiałe to miały zgniłe korzenie?
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 19:57, 28 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Karolino a moze w zwiazku z tym podmokłym terenem jeśli coś Ci się posypie i wypadnie zamieniaj na te, co lubia taki teren, z naturą nie wygrasz. Choiny i te karłowe i te duże, cisy lubią mokro ale czy podmokłe tereny... nie wiem. Widzę, ze dużo się napracowałaś i aż mi szkoda czytać, że coś marnieje. Moze wkomponuj jakieś rośliny które dużo wyciągają wody. Ja tak sobie to wyobrażam, choć z gatunkami nie pomogę, bo nie znam się. Te dreny nie skuteczne? Już nie pamiętam co pisałaś o tym, dawno nie zaglądałam do Twojego wątku.
____________________
Nasadzenia przed domem
vesper 21:40, 28 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Karolino, moja imienniczko
Podziwiam Wasze efekty pracy. Tylko dwie pary rąk, a taka zmiana! Czapki z głów
Bardzo podoba mi się klon i miłorząb.
I generalnie zazdroszczę takiej ilości szkółek, tak dobrze zaopatrzonych w Waszych okolicach.

Czytałam o Twoich przejściach z nornicami. Ogólnie żal mi zwierzątek, ale rozumiem, że są szkodnikami w Twoim ogrodzie. Mój kolega stosował naturalne środki odstraszające, a mianowicie w zoo w Oliwie "zaklepał" sobie odchody drapieżnków, chyba tygrysów i wyłożył je w miejscach, gdzie nornice bytowały. Zapach odchodów drapieżnika miał je odstraszyć i chyba zadziałało, bo już później nie skarżył się. Może to sposób, aby pozwolić im żyć, ale nie u Ciebie

Pozdrawiam!
____________________
Ogródek vesper
coli 08:31, 29 wrz 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Limka napisał(a)
A jak wykopałaś te tuje zbrązowiałe to miały zgniłe korzenie?


Szczerze mówiąc jeszcze nie wykopałam i ta rabata trochę straszy. W weekend się za to wezmę i zobaczę jak wyglądają korzenie.
Zrobię też dołek koło świerka i sprawdzę jak bardzo tam mokro.
Wczoraj w nocy sporo padało i woda już u mnie nie stała, więc dreny działają. Myślę, że problemem jest wysoki poziom wód gruntowych i kiepska ziemia.

Tak to wyglądało w czerwcu:


A tak dzis:




Teraz te cyprysiki są już zmarnowane, a berberysy i thuje mają się świetnie.



Po drugiej stronie ogrodzenia jest rów. Teraz nie ma w nim wody. Czy to możliwe, ze przez ten rów woda jakoś bardziej przesiąka do mnie? Teren lekko spada od ogrodzenia w głąb działki.
Może lepiej zasypać ten rów? Sami go wykopaliśmy, bo mieliśmy nadzieje, że będzie lepiej


____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
coli 10:02, 30 wrz 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
rośnie nam nowe pokolenie zwolenników hortensji
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
jotka 10:03, 30 wrz 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
coli napisał(a)
rośnie nam nowe pokolenie zwolenników hortensji


obie piękne
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
ama 22:53, 02 paź 2011

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 12
Witam serdecznie, wątek ten spadł mi z nieba. Własnie zakupiłam działkę
Na razie chciałam tylko za niego podziękować i napisać, że jest to super pomysł.
Pozdrawiam gorąco i zabieram się za lekturę tych wszystkich stron
an_tre 22:55, 02 paź 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
jotka napisał(a)

rośnie nam nowe pokolenie zwolenników hortensji


obie piękne


piękne ) bezapelacyjnie ))
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
coli 08:12, 03 paź 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
dziękuję
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies