Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród coli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród coli

coli 08:06, 04 paź 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
jesień:



____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Gardenarium 20:59, 04 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miłorząb się przebarwia, u mnie jeszcze mu daleko do żółtego, bo rośnie w półcieniu i ma dość wilgoci.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 21:47, 04 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
gardenarium napisał(a)
Miłorząb się przebarwia, u mnie jeszcze mu daleko do żółtego, bo rośnie w półcieniu i ma dość wilgoci.


U mnie również się już przebarwia i po malutku gubi liście .... podsadziłam mu do towarzystwa rozplenicę japońską ....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
coli 10:47, 06 paź 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
cały czas śledzę nową realizację Danusi (ogród z lustrem) i zastanawiam się jak zmienić moją zmarnowaną rabatę w taką z kulami i ilexem golden gem, bo strasznie mi się podobają.



____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Limka 14:33, 06 paź 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295

Mi też się podobają te wszystkie Danusi realizacje ale jeśli to nie Gardenarium robi, to i tak wychodzi tylko namiastka niestety. Nie wiem o co chodzi ale im to świetnie wychodzi
Ale Karolino, chyba trzeba najpierw zadbać i zbadać problem dlaczego te roślinki wypadły, posadzisz cisowe kule i ilex a jak one też nie wytrzymają nadmiaru wody? Jeśli woda jest kłopotem to albo trzeba zmienić warunki albo dostosować dobór roślin do warunków panujących.
Te rów o którym pisałaś nie wyobrażam sobie, że może mieć wpływ ale ja się nie znam...
Córeczka śliczna.
Ogród też bardzo zadbany, mimo tych małych kłopotów Bardzo dużo osiągnęłaś, gratuluję i trzymam kciuki.
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 15:54, 06 paź 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Ta rabata chyba jest zbyt długa na taką kompozycję. Te kulki Danusia sadzi w takich "kącikach".
____________________
Nasadzenia przed domem
lenka 20:09, 06 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Limka napisał(a)

Mi też się podobają te wszystkie Danusi realizacje ale jeśli to nie Gardenarium robi, to i tak wychodzi tylko namiastka niestety. Nie wiem o co chodzi ale im to świetnie wychodzi


Zgadzam się z Tobą Limka- bo ja też od jakiegoś czasu próbuję coś podgapić i przenieść do siebie - na razie na papier ale faktycznie to nie to samo, chyba diabeł tkwi w szczegółach , w tych Danusinych smaczkach
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
coli 08:13, 07 paź 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
szukam i szukam przyczyn moich problemów i nie wiem co jeszcze mogę zrobić.
Podwyższyliśmy teren, mamy dreny. Wcześniej woda po dużym deszczu stała szczególnie wokół wyspy. Teraz już nie stoi, dreny działają.
Musze raczej szukać roślin, które zaakceptują warunki u mnie i niestety będzie to raczej szukanie po omacku metodą prób i błędów.
Zobaczcie tu, wsadziłam 3 cyprysiki, 2 zdechły, 1 jest super. Dlaczego? Przecież rosną blisko siebie.
Modrzew też zmarniał, ale odbija, chyba przeżyje

Było:


Jest:


____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Sebek 16:17, 07 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A dawałaś im odpowiednią ziemię?

Być może już w szkółce były chore - a u Ciebie klapnęły...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pwl 20:29, 07 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
iglaki w sumie zawsze pięknie u każdego rosną i nie ma z nimi problemów. albo w ziemi są jakieś
grzyby od tej wilgoci które infekują rośliny albo w szkółce są jakieś chore jak mówi Sebek. Spróbuj
wziąć coś od innego sprzedawcy np. jedną sztukę cyprysika na wymianę.
____________________
paweł
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies