Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

marek_szponder 22:51, 20 lip 2011

Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 7
A co myślicie o takich?

Sebek 22:54, 20 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bardzo fajne okazy - jeden ma na stożek i kulę zadatki - drugi zaś też na stożek
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Jagna 08:13, 21 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Sebek napisał(a)
Jak dla mnie bardziej drastycznie go ciachnij - szybciej się zagęści


Jak dla mnie powinien od razu nie mieć "dziur" w które muszą wrosnąć nowe pędy - niech od razu wyrastają po całości kuli


no to serce mi pęknie w trakcie cięcia....
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
magja_ 10:33, 21 lip 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Jaguś - tak jak jest czerwone kółko będzie ok- nic się nie bój tylko czekaj na wiosnę. W tym roku będzie się musiał zaaklimatyzować - raczej się już nie zagęści ale aktywują się pąki z których ruszy wiosną. A żeby szybko zarosły dziury - to trzeba właśnie w tych dziurach ciachnąć lekko wszystkie końcówki - żeby pobudzić i te pędy do krzewienia się.

Cisom się nie spieszy bo wiek liczy się im w tysiącach lat. Najstarszy okaz rośnie w Henrykowie i ma 1250 lat - jest to chyba najstarsze drzewo w Polsce /a nie dąb Bartek/.
Cisy mają więc czas...

Będzie drapak ale Ty patrz na niego oczami wyobraźni

Przed posadzeniem sprawdź jeszcze jakie ma korzenie - młode - białe grubawe jędrne, starsze brązowe błyszczące, będziesz wiedziała czy jest zdrów
____________________
Sebek 18:42, 21 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Musiałem sprawdzić tego cisa w henrykowie - jeju jakie to wielkie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
magja_ 01:29, 22 lip 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
I do tego jeszcze Polskę pogańską pamięta...
____________________
Sebek 21:50, 22 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Noo
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 10:35, 24 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jagna nie bój się. Tnij a w razie czego tak pośrodku między żółtą a czerwoną kreską, na końcu gałązki po lewej stronie, narysuj powiem czy tak To co napisała Magja to prawda/
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jagna 16:31, 24 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
gardenarium napisał(a)
Jagna nie bój się. Tnij a w razie czego tak pośrodku między żółtą a czerwoną kreską, na końcu gałązki po lewej stronie, narysuj powiem czy tak To co napisała Magja to prawda/


Cis został wsadzony do wielkiej donicy o średnicy ok 70 cm. Dałam mu dobrej ziemi i chyba z wiadro biohumusu ukręconego przez moje "dżolinki" żeby miał z czego czerpać.
Wczoraj miało byc ciecie ale jak poszłam do pracy na 7 tak wróciłam przed 18 i juz na nic nie miałam czasu.
Teraz wrzucam zdjęcie z zaznaczonym kółkiem nr 3 kolor różowy
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Gardenarium 23:43, 24 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O to mi chodziło, jak się boisz to zrób tak właśnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies