Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Lawendowy zawrót głowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawendowy zawrót głowy

lojalna_ 08:45, 05 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Witam serdecznie.

Wreszcie mogę ropocząć urządzanie własnego ogródka. Zauroczyły mnie Wasze piekne ogrody, bez względu na wielkosc wszystkie tworzone z pasji. Szefowa jest moją jak i zapewne Waszą największą inspiracją.

Zaczynam od prosby i błagam o rozgrzeszenie. Kiedy zaliczkowalismy dom w zeszłym roku na działce przy domu zaczelismy intensywnie od regeneracji swierkow, niestety jest coraz gorzej, wiosną dopadł je ochojnik i mimo pieknych nowych przyrostów w srodku schna i okropnie sie sypią. Jest ich szesc chcemy wyciąc cztery. Ogromnie mi ich szkoda. Jednak sa posadzone za gesto. Rzucaja cien na mój mały ogródek i zachodza na siebie gałeziami. Niezły początek .... Proszę o Wasze sugestie i komentarze.
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Gardenarium 09:32, 05 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Leczyć , wynająć podnośnik koszowy i pryskać, szkoda bardzo, masz gotową ścianę od wiatru, mrozu i piękne tło.

Pod nimi dodać tylko hortensje bukietowe w dużej ilości i niższe rośliny i będzie bajka. Stare igły się sypią nawet w zdrowych świerkach, więc to nic nie da.

Ratować
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lojalna_ 10:27, 05 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Witam serdecznie
Jestem w ogromnej rozterce, pryskalismy z wiosny a ten wstretny ochojnik był na kazdej gałazce. Tego sie nie spodziewałam, tez myslalam ze zostana bo hortensje juz sa przygotowywane .
Pytałam o rade ogrodnikow ktorzy sa tutaj autorytetami a najwiekszy dla mnie autorytet pisze ze zostawic ... I cóz ja biedna a jeszcze biedniejsze swierki moje ... Ech
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 11:56, 05 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Poczatki łatwe nie są, myślę, że tak jak u wszystkich. Jeszcze przed nami sporo pracy, kostka i dosypanie sporo ziemi fest sporo. Chociaz nie powinnam to i tak zrobiłam juz kilka nasadzeń, gdzie z nimi ucieknę w trakcie prac brukarskich na balkon?
Czytałam i oglądałam po cichutku jak większosc z Was chyba i mam wrazenie, ze znam Was wszystkich ... Smieszne uczucie takie trochę podglądanie

Naszego przyszłego ogrodu zapewne nie oszczedzi nasz Fido, ktory co rusz robi dziury juz chyba pod nowe drzewa


____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 11:59, 05 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
O hortensjach a w szczególnosci o L dowiedziałam sie oczywiscie tutaj i równiez tutaj zachwyciły mnie bukszpany w ogrodzie Danusi ale to zapewne wszyscy tak mają wiec nic nowego w tych moich pogaduszkach.
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 12:08, 05 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Prawda jest jedna jak człek tutaj trafi to przepadł czyta po nocach, zachwyca sie i biadoli, ze nie ma tak pieknie jak inni
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 12:11, 05 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
I jeszcze uwielbiam surfinie i lawendę. Lawenda padła smiercią naturalną jak zaprosilismy cudnego owczarka zeby sobie z Fidem pobiegał i cudne suczce lawenda bardzo sie spodobała zostało z niej niewiele wiec przesadziłam do doniczek
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 12:23, 05 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Z lawendy tylko napis na doniczkach został ......
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 13:25, 05 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Storczyki uwielbiam
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Kindzia 14:04, 05 sie 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Przyleciałam z rewizytą i zaraz na cudnego piesia się natknęłam

Danusia wie co mówi, posłuchaj i spróbuj. Cień w ogrodzie jest zbawienny...u mnie go mało

A jakie rejony Śląska? Jeżeli to nie tajemnica?

Pozdrawiam
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies