Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 23:22, 21 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18416
GosiaJoanna napisał(a)


Ewcia nie martw się tym, żurawki, hortensje, itp każdy ma a takie bonsai nie... pozdrawiam


Małgosiu, jesteś bardzo miła Aż mi się zrobiło przyjemnie.
Ale przy tych bonsai to ja nic nie robię, ewentualnie jakiś chwaścik wyrwę. To zasługa M. Ale wspieram go i podpowiadam pomysły, np. zrobienie drewutni w tym stylu. Grill też jest robiony na wzór latarni kamiennej. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Zuzula 07:36, 22 sie 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Nie byłam pewna, ale dobrze typowałam.

Bonsai przecudne. Podtrzymuję.

Miłego dnia.
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
GosiaJoanna 07:41, 22 sie 2014


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Ewa777 napisał(a)


Małgosiu, jesteś bardzo miła Aż mi się zrobiło przyjemnie.
Ale przy tych bonsai to ja nic nie robię, ewentualnie jakiś chwaścik wyrwę. To zasługa M. Ale wspieram go i podpowiadam pomysły, np. zrobienie drewutni w tym stylu. Grill też jest robiony na wzór latarni kamiennej. Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Będzie super, już Wasz ogród wyróżnia się tymi bonsai...a to powód aby tu do Ciebie zajrzeć częściej
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Ewa777 16:36, 22 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18416
Dziś gotuję wywar z wrotycza na opuchlaki. Nie mam chyba dużo tych szkodników, ale trochę podjadają mi rośliny.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Karol99 16:49, 22 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ewa777 napisał(a)
Witaj, Jakubie
Mąż uwielbia ciąć bonsai, brakuje mu tylko czasu
Tu wiosenny kącik bonsaiowy (latem tak ładnie nie wygląda)



Drewutnię w stylu japońskim też sam zrobił


Cudowne ujęcie, drewutnia naprawdę jest piękna i nadaje takiego klimatu..
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Ewa777 16:55, 22 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18416
Musimy w tym roku zrobić porządny dach, bo na razie tylko papa na nim leży.
I płot sąsiada przechyla się na naszą siatkę Szpeci to strasznie - nie mogę patrzeć.

Dziś wyczytałam, że na naturalnym wrogiem opuchlaków są pająki, a u nas w ogrodzie całe mnóstwo pająków. Niektóre bardzo duże i wypasione. Najgorzej jak taki gruby o średnicy 7cm włazi do domu, brrrrrr
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 22:40, 22 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18416
Jeszcze jedna donica z fuksją na pniu i niecierpkami



Druga to moja weteranka. Mam ją już 4 lata. Zimuje w garażu. Każdej wiosny wygląda tak, że jestem pewna, że nie odżyje. Jest też na pniu. Ukształtowała się w dwie kule. Tu na zdjęciu właśnie przekwita, ale za kilka dni znowu obsypie się kwiatami.

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 22:56, 23 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18416
Dziś pracowita sobota w ogrodzie. Robiłam kanciki w trawniku na reszcie ogrodu, przy tarasie i ścieżce. Jak na pierwszy raz uważam, ze mi całkiem dobrze wyszło. M. poprzycinał kilka tuj i posadził dwa klony palmowe. Bardzo lubię te rośliny. Już próbowaliśmy kilka razy je mieć w ogrodzie, ale za każdym razem padały. Mam nadzieję, że tym razem się przyjmą. A! i wykopaliśmy olbrzymią jukę. Dawno nie kwitła, a zajmowała dużo miejsca. Podzieliliśmy ją i trafiła do sąsiadów
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
12:51, 24 sie 2014
Ewa777 napisał(a)
...
Po prawej, tuż przy parkingu wokół lampy rośnie jałowiec fachowo cięty przez mojego męża.



Dzień dobry Ewo
Przyszłam z rewizytą i oniemiałam Musiałam przywołać to zdjęcie,niesamowity jałowiec,ten drugi podsadzony floksami szydlastymi też.Przepiękne okazy.Wcale się nie dziwię,że ludzie zatrzymują się i fotografują,sama stałabym z rozdziawioną gębusią
Zdolnego masz męża.
Pozdrawiam i udanej niedzieli
Ewa777 15:00, 24 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18416
Dziękuję, Aniu, za miłe słowa Męża mam bardzo zdolnego
Niedziela jak na razie udana - jest i słońce, i trochę pokropiło. Na obiad grillujemy
Miłego dnia.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies