Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Aukuba - Aucuba

Pokaż wątki Pokaż posty

Aukuba - Aucuba

Artur321 20:03, 14 gru 2013

Dołączył: 10 mar 2013
Posty: 81
Moja tak teraz wygląda

jak temperatura spadnie poniżej -10 mocno ją okrywam
____________________
u Artura w ogrodzie
KasiaBawaria 13:43, 24 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moja aukuba tez zimuje i to w donicy. Dwa lata temu przetrzymala nawet -32 mrozy. A teraz kwitnie. Troche brazowych lisci dostaje albo i nie, ale pod koniec kwietnia dostaje mase nowych i wszystko zakrywaja. Jest piekna.
Mam ja z Francji, od malutkiej sadzonki.Jest ostro cieta kazdego roku.Ale nie dlatego, ze przemarza- bo jeszcze nic nie przemarzlo. Tylko chcialam by sie zagescila i byla krzaczkiem, bo mam ja od jednej, chudej galazki.



Tu jako malutka sadzonka, dwuletnia



Obecnie to maly krzaczek, bo mocno ja przycinam.Za dwa tygodnie bedzie znow piekna, to ja pokaze.

Nie podlewam, nie okrywam. Ale u nas sporo sniegu wiec pewnie dziala jak izolacja.
____________________
Zapraszam na kawe
MartaR 16:15, 30 lip 2015


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
poszukuje wysokich , zwartych, zimozielonych, liściastych krzewów na żywopłot, myślałam właśnie o aukubie, ale z tego co piszecie to widzę, że będzie z nią ciężko ... w książce o żywopłotach wyczytałam o odmianie 'Veriegata' , która podobno ma duże rozmiary nawet do 2,5m, tylko pytanie czy osiągne nią efekt zasłoniecia przed 'gapiami', a jak już to widzę, że nie prędko
MartaR 12:08, 21 wrz 2015


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Zaryzykowałam i jedną z aukub wsadziłam do gruntu. Jak i kiedy zabezpieczyć ją przed zimą?
Sebek 21:28, 22 wrz 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
MartaR napisał(a)
Zaryzykowałam i jedną z aukub wsadziłam do gruntu. Jak i kiedy zabezpieczyć ją przed zimą?


Zajrzyj tu
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1044-okrywanie-zabezpieczanie-roslin-na-zime
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 09:03, 28 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dopiero w grudniu albo w listopadzie, musi być na minusie. Zrób kopczyk z kory a wcześniej owiń biała włókniną ocieplającą. Podlana musi być przed zimą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies