Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

Rojodziejowa 09:40, 21 lip 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8370
beata_m napisał(a)


jejjku dzięki Ewcia bardzo mi miło, zawsze to ja się inspirowałam u Was naokoło, także tym bardziej mi miło, że mogę się podzielić swoimi pomysłami

basen ma wymiary: stelażowy prostokątny 300 x 175 x 80 cm.

wiesz co płyty mąż nacinał po skosie tak żeby naroża się złączyły w kąt prosty, łączenia to był jego własny patent blaszki - kątowniki itp itd, potem grunt nakłada, potem siatka klej, czyszczenie i gładzenie i na końcu malowania farbą elewacyjną.
Jak gdzieś znajdę zdjęcia jeszcze to wstawię.


Tez mam tego typu basen. Daliśmy go na tarasie, bo z tylu spady, a z przodu na równym trawy szkoda. Wiec tym bardziej jak jest na widoku, to lepiej żeby nie drażnił oka jebieskoscią. Poza tym są chyba solidniejsze A jaka kiedyś promo była na nie w LM. Niestety w całej Polsce ludziska wykupili

Właśnie gdzieś widziałam tutaj u Ciebie Beatko krok po kroku jak te donice robiliście. Chyba muszę je zakolejkowac do zrobienia i u nas, bo są rewelacyjne!!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Makao_J 10:12, 21 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ej, kochana. Masz w miejscu paleniska postawiony basen. Możesz bliżej to pokazać? Pokażę eMowi. Myślałam o takim placyku pod ognisko i ustawianiu tam basenu ale nigdzie jeszcze nie spotkałam takiej wersji jak masz Ty. Koniecznie pokaż i powiedz co to za basen.


Przedogródek masz świetny. Zazdraszczam. Może kiedyś doczekam się u nas tej kostki na drodze i takich pasków do wykorzystania.

Nowa rabata też genialna. Brawo.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Dominika11 10:15, 21 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
wiśnie przed ogrodzeniem - super - sporo roboty, wiem co czujesz, bo u mnie było to samo, najgorsze to zbieranie żwiru, ale kto da radę jak nie my

beata_m napisał(a)
po wsadzeniu wyszło tak:


no superowo a jaki wypasiony trawnik, ja nie wiem co wy robicie tym trawnikom

PIĘKNIE
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Rojodziejowa 10:20, 21 lip 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8370
A właśnie jeszcze miałam pytać o kancik Często go musisz pieścić? Bo taki ładny równiutki...
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
beata_m 14:08, 21 lip 2020


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Rojodziejowa napisał(a)


Tez mam tego typu basen. Daliśmy go na tarasie, bo z tylu spady, a z przodu na równym trawy szkoda. Wiec tym bardziej jak jest na widoku, to lepiej żeby nie drażnił oka jebieskoscią. Poza tym są chyba solidniejsze A jaka kiedyś promo była na nie w LM. Niestety w całej Polsce ludziska wykupili

Właśnie gdzieś widziałam tutaj u Ciebie Beatko krok po kroku jak te donice robiliście. Chyba muszę je zakolejkowac do zrobienia i u nas, bo są rewelacyjne!!


oo dokładnie jebieskością jebieskość nie pasowała mi do różu
Asia a tutaj wrzucałam parę zdjęć, które mogą nieco przybliżyć sposób wykonania:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5127-wlasny-kawalek-ziemi-i-poczatkujaca-ogrodniczka?page=357
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 14:10, 21 lip 2020


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Makao_J napisał(a)
Ej, kochana. Masz w miejscu paleniska postawiony basen. Możesz bliżej to pokazać? Pokażę eMowi. Myślałam o takim placyku pod ognisko i ustawianiu tam basenu ale nigdzie jeszcze nie spotkałam takiej wersji jak masz Ty. Koniecznie pokaż i powiedz co to za basen.


Przedogródek masz świetny. Zazdraszczam. Może kiedyś doczekam się u nas tej kostki na drodze i takich pasków do wykorzystania.

Nowa rabata też genialna. Brawo.


dziękuję bardzo zawsze marzył mi się przedogródek Danusiowy powiedzmy, że sobie małą namiastkę zrobiłam ... wprawdzie dwie wiśnie już pochowałam, tz uschły .. dlatego są kolejne dwie zakupione o nieco mniejszej koronie ...
Wiesz co ten nasz mały placyk służy sezonowo ... pod basen, a jak basen chowamy to mam stawiam tam małe palenisko kupione ... a krzesła póki co mam z wiaderek
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 14:11, 21 lip 2020


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Aniu tutaj widać jak jest palenisko ...
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5127-wlasny-kawalek-ziemi-i-poczatkujaca-ogrodniczka?page=356
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 14:21, 21 lip 2020


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Dominika11 napisał(a)
wiśnie przed ogrodzeniem - super - sporo roboty, wiem co czujesz, bo u mnie było to samo, najgorsze to zbieranie żwiru, ale kto da radę jak nie my

no superowo a jaki wypasiony trawnik, ja nie wiem co wy robicie tym trawnikom

PIĘKNIE


Dominika jak zobaczyłam jaką Ty robotę odwaliłaś to wstyd mi się zrobiło, że narzekam jak miałam dwa drzewka posadzić!!!
Wiesz ta część trawnika akurat jest nowa ... więc wygląda dobrze siłą rzeczy
Szczerze Ci powiem, że w tym sezonie nawoziłam chyba z częstotliwością raz na miesiąc, nie mam automatycznego podlewania ale pogoda pod tym względem jest bardzo łaskawa wiec faktycznie w tym roku trawnik prezentuje się przyzwoicie ... strasznie się zachwaścił ale poza tym to fajny z niego zielony dywan ... moi chłopcy całe lata biegają boso
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 14:23, 21 lip 2020


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Rojodziejowa napisał(a)
A właśnie jeszcze miałam pytać o kancik Często go musisz pieścić? Bo taki ładny równiutki...


Asia ... mam zwykłe nożyczki do traw fiskarsa jak mam możliwość to oblatuje te moje kanty (w większości mam ekobordy położone to dobrze się tnie przy nich) ale nie mam pojęcia jak często to robię nie mam tutaj żadnej systematyczności
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Dominika11 14:24, 21 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
nie ma się co wstydzić, wazne, że zrobiłaś i wygląda super - a nie ma co patrzeć na ilość tylko jakość
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies