Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Feng Shui w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Feng Shui w ogrodzie

EwaG 00:35, 19 paź 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Każdy ogród można zaprojektować wg feng-shui. Powiem więcej KAŻDY harmonijny ogród może być ogrodem takim ogrodem. Zasady feng-shui mogą wydawać się nieco magicznie, ale w przłożeniu na zasady kompozycji brzmią całkiem zwyczajnie.
Te strony to raczej ogólniki.
Ostatnio ukazały się ksiązki nt. temat np. Feng shui w ogrodzie (ale nie znam tej książki) lub wczesniej "Feng shui ogrodów i ogródków działkowych : ilustrowany przewodnik".
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
moni 00:35, 19 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
a może chociaż byście jakiś przykładowy projekt takiego ogrodu pokazali?.
____________________
Mona
kaisog1 00:35, 19 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Moni sądze, że nikt Ci tu nie wstawi takiego projektu. Poszukaj trochę, google to skarbnica....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
moni 00:35, 19 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
no poszukam ale trochę przykro;(.
____________________
Mona
kaisog1 00:36, 19 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Moni nie bardzo rozumiem dlaczego zrobiło Ci się przykro... Jeżeli poczułaś sie urażona to przepraszam.

Chodziło mi jedynie o to, że chyba niewiele jest osób, które zakładają ogrody tego typu. Większość z nas jest amatorami.... nie projektantami.

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
hanka_andrus 00:36, 19 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No i jeszcze ja dołączę do tej wypowiedzi swoje3 grosze.
Tam gdzie się dobrze czujemy,nie potrzebne są żadne obcobrzmiące zasady.Na siłę budować ogród inny niż rodzimy, to ekstrawagancja,
Wg tych zasad należałoby mieć i górę z tyłu domu ,i wodę w ogrodzie i dom zorientowany na określone strony świata i w dodatku rozplanowanie pomieszczeń w domu również zgodnie ze sztuką.
Nasze realia na takie wymysły niezbyt pozwalają,bo kupujemy nie zawsze to co nam odpowiada,ale na ile funduszy starcza,To samo z budową domu ,czy urządzaniem ogrodu,Większość z nas amatorsko i dom urządza i ogrody.
Wybacz ,że nie spełniliśmy Twoich oczekiwań.Szukaj dalej......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 12:17, 19 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Joku napisał(a)
Zaczęłam się zastanawiać czy w Chinach lub Japoni są ludzie, którzy marzą żeby mieć ogródek w stylu europejskim (np. angielskie rabaty w stylu Gertrude Jekyll). Pewnie tak.


Tak Jolu, jak najbardziej. Często w angielskich programach o ogrodach pojawiają się takie tematy. Np Japończycy w Japonii mają ogród na wskroś w stylu angielskim.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 12:24, 19 paź 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Moni nie mam dobrych wieści, poprostu musisz sama zacząć nad tym pracować i walczyć i szukać i jak coś zaproponujesz to wtedy tutal Ci wszyscye chętnie pmogą. Ale zrozum , wycisz sie, uspokój, poukładj w głowie i podejmi prace nad tym swoim wymarzonym ogrodem. Ja walczę,nie ma co ukrywać, łatwo nie jest.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
magnolia 15:20, 19 paź 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Malkul za to sama jesteś autorem swojego ogrodu- będziesz miała satysfakcję tego jestem pewna śledząc Twoje potyczki z tym tematem.
____________________
malkul 15:47, 19 paź 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Magnolio kochana dziekuję za te słowa wsparcia. Duzo dla mnie znaczą bo potrafię się przyznać że to ciężkie zmagania. To tak jakbym dziś dała ci segregator z dokumentami żebyś je zaksięgowała. Wyobraź to sobie. Też chciałabyś pomocy i miałabyś niezłego zgryza.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies