Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Feng Shui w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Feng Shui w ogrodzie

Sebek 21:14, 28 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
gardenarium napisał(a)
Bałam się pierwsza napisać, ale widzę, że zgadzamy się w opiniach

Na ogrodowisku wszyscy zgodni są, też tego zdania jestem co Wy.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 21:36, 28 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
podziwiajmy ich ogrody, oni zapewne podziwiają nasze i nie twórzmy ogrodów ala japońskich, bo na to potrzeba wieków kultury i historii tych ogrodów jak i ich filozofii, pozostańmy przy swoich i upiększajmy je)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Michael 21:39, 28 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Potwierdzam słowa przedmówczyni...
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
ogrodnik 21:43, 28 mar 2011


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 4
Fajnie, że panuje tu taki patriotyzm Rzeczywiście, to nasza ziemia i nasza energia! Tu na forum, jest bardzo pozytywna
____________________
mój ulubiony sklep to - http://www.domogrodhobby.pl/
Martek 22:35, 28 mar 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Feng shui mamy pełno w naszym kraju ,mnóstwo chińskiej energii na półkach ... Tak serio.Podziwiam ich za cierpliwość w tworzeniu ogrodów ,w formowaniu bonzai ,podobają mi się ich ogrody,ale sama zieleń mi nie wystarcza ,a głownie ona króluje w ich ogrodach.Musimy być wierni swoim gustom i ogrodom tak jak oni są swoim.Nie lubię jak nasz naród zawsze chwali co dalekie i obce,a nie docenia swojego.Bierze z innych kultur samo najgorsze i podziwia ...Wiecie o czym mówię czy nie macie pojęcia ?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
hanka_andrus 23:35, 28 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Chińczycy ,Japończycy-podziwiają nasze ogrody za kolor i rozmach. U nich tego nie ma,ziemia droga,i jest jej mało,tylko niektóre ogrody są ogólnodostępne
A u nas,trawniki,kwietniki,rosaria,ogrody botaniczne,parki narodowe,ogrody prywatne........
Kochajmy nasze ogrody!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pwl 12:40, 29 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Mi podobają się jedynie rośliny pochodzące ze wschodu ale cała reszta nie.. uwielbiam klasykę,
angielski styl i europejską elegancje w ogrodach i co jest negowane w feng shui - linie proste i
wszelkie ostre kąty. Dla mnie geometria w ogrodzie to jedna z podstaw Teraz zresztą
tamtejsze ogródki już świecą w ciemności więc dbajmy o to co mamy.
____________________
paweł
baraga1904 19:03, 29 mar 2011


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Też lubię róznorodne rośliny, czasami z różnych zakątków naszej planety - i wydawało by się do siebie nie pasujące. Ale przy odpowiednim ich dobraniu można uzyskac zaskakująco ciekawe efekty. Jednak przy przenoszeniu całego założenia ogrodowego do naszego klimatu można popasc w śmiesznośc ( dom w stylu wiejskim i ogród w stylu japońskim ( ...) no i jeszcze ten nasz nie zawsze przyjazny dla roślin klimat ( Ja staram sie dopasowac, nie brnąc w jeden styl.
Joku 20:32, 29 mar 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
Zaczęłam się zastanawiać czy w Chinach lub Japoni są ludzie, którzy marzą żeby mieć ogródek w stylu europejskim (np. angielskie rabaty w stylu Gertrude Jekyll). Pewnie tak.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
monteverde 21:03, 29 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
kiedyś widziałam u japończyka podobny ogród na dachu, w programie tv(oczywiście w miniaturze)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies