Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Jeże w naszych ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeże w naszych ogrodach

magdamackiew... 16:43, 19 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2015
Posty: 4
Przeraziłam się tym tekstem o whiskaczach. Na szczęście oczywiście nigdy nie wpadlibyśmy na tak idiotyczny pomysł dokarmiania tych pięknych zwierzątek karmą dla kotów, ale faktycznie wiele osób lubi iść na łatwiznę dla własnej uciechy, nie myśląc o konsekwencjach dla zwierząt w naturalnym środowisku, bez dokarmiania. Znam pewne miejsce hodowli ślimaków, i tam jeże bardzo lubią się kręcić, co prawda niestety nigdy nie udało mi się zrobić fotki, ale miło wiedzieć, że to jedzonko jest dla nich najwłaściwsze, dlatego tak noskami wyczuwają (do hodowli nie ma dostępu, ale pewnie jakieś ślimacze odpady się zdarzają).
waldek727 20:28, 19 wrz 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Anda 11:44, 20 wrz 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Wspaniale przeczytac tyle informacji na temat jezykow. Bardzo dziekuje. W zeszlym roku doczytalam wlasnie, ze jeze jedzace slimaki trute "niebieskim groszkiem" umieraja w okrutnych meczarniach i od tamtej pory nie uzywam zadnej chemii przeciwko slimakom.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
rozark 20:39, 20 wrz 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
kosiarz napisał(a)
U nas w zeszłym roku w ogrodzie urzędowały jeże. Widziałem przynajmniej dwa jednocześnie, ale przypuszczam, że mogło być ich więcej, szczególnie tych młodych. Po pewnym czasie sytuacja się uspokoiła, ale jeden młody osobnik nadal pozostawał w ogrodzie (to była sama końcówka listopada). Trochę mnie to zdziwiło i dlatego złapaliśmy go (nie stawiał dużego oporu) i zanieśliśmy do weterynarza. Okazało się niestety, że był cały zarobaczony, było za późno na podanie środków farmakologicznych i trzeba go było uśpić. Szkoda jeża, ale lepsze to niż męczarnie z robakami.


jeśli dobrze pamiętam jeż zamieszkuje teren ok. 300m2 - to jego terytorium, dlatego po usamodzielnieniu się młodych na danym terenie zostaje tylko jeden
____________________
pozdrowionka
eliza3 22:00, 20 wrz 2015


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Mieszkaniec mojego ogrodu... nie dokarmiam, ale tego lata pilnowałam, aby zawsze miał wodę.

____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Marlenaa 20:57, 17 paź 2015


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
U mnie jeż jest stałym bywalcem. W ubiegłym roku zrobił sobie toaletę przed drzwiami wejściowymi
Przez całe lato obserwowałam go w nocy przez okno sypialni. Ja wstawałam nakarmić młodszego syna, a pani jeżowa wyprowadzała dwójkę swoich małych na spacerek


Raz zrobiłam zdjęcie. Przechadzał się pod leszczynami.


____________________
krowy, staw i my
rozark 09:56, 18 paź 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
a u mnie przychodził w tym roku pić
mam dla nich przyszykowane 2 domki , może pokażą się w przyszłym roku?
____________________
pozdrowionka
Basilikum 17:01, 18 paź 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
tez mam jeze w ogrodzie. Ogolnie bym o tym nie wiedziala ale zdarza mi sie wysypac pare ziarenek karmy dla kotow i te znikaja w pyszczku jeza. Mysle, ze te kilka im nie zaszkodzi. Co do niebieskich ziarenek przeciw slimakom, na moich pisze, ze nie szkodza jezom i kotom...
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
rozark 20:43, 18 paź 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
w Niemczech to można kupić specjalną karmę dla jeży u nas niestety niedostępna
____________________
pozdrowionka
Basilikum 22:09, 27 paź 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
a nigdy nie widzialam takowej ale moze dlatego, ze nie szukalam. ja mysle, ze jeze wykarmia sie same. Tyle roznych zyjatek w ogrodzie. Lepiej niech te szkodniki zjadaja niz karme.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies