Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

Gardenarium 23:56, 10 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lekko można przyciąć, ale o pól metra raczej nie, zielone musi zostać po brzegu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piter 10:52, 11 maj 2013

Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 24
Proszę o pomoc w identyfikacji tej roślinki. Dostałem ją od znajomej, jednak nie wiedziała co to jest. Igły są bardzo miękkie i wiotkie. Przyrosty jak widać jasny zielony kolor
pawel200_20 22:42, 13 maj 2013

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 40

Lekko można przyciąć, ale o pól metra raczej nie, zielone musi zostać po brzegu


Tak wygląda jeden z moich jałowców. Myśle że te 20 cm to spokojnie mozna przyciąć i zielone jeszcze będzie bo ma na prawdę "dużo tego"
Gardenarium 23:52, 13 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten jałowiec nie jest pospolity, to Depressa Aurea, a ja myślałam, że piszesz o zwykłym jałowcu kolumnowym takim jak z lasu

Jeśli zadajesz pytanie wklejaj zdjęcie, bo odpowiedź trafna jest trudna i jak widać myslałam o czym innym.

Nie tnij go teraz, jest najładniejszy bo puszcza "pędzelki". Tnij wczesną wiosną na rozgałęzien iach pędów, aby nie było widać że jest cięty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel200_20 07:27, 15 maj 2013

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 40
A mi powiedziano że to jałowiec... Dziękuję bardzo za odpowiedź
ZbigniewG 08:20, 16 maj 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
Piter napisał(a)
Proszę o pomoc w identyfikacji tej roślinki. Dostałem ją od znajomej, jednak nie wiedziała co to jest. Igły są bardzo miękkie i wiotkie. Przyrosty jak widać jasny zielony kolor[img

takie przyrosty może mieć jodła kalifornijska ale tak samo kilka innych

trudno ocenić co wyrośnie z żółtego kaczątka
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Anaim 10:54, 20 maj 2013


Dołączył: 21 mar 2013
Posty: 37
Witam! Znów uderzam do Was z pytankiem. Dostałam takiego oto świerczka kaukaskiego. Nie wiem tylko jaki to rodzaj. Najbardziej pasuje do odmiany spring frost, patrząc na groszkowe odrosty. Ale chce się upewnić.
Następnie jeżeli ktoś takowe drzewko posiada, mógłby się wypowiedzieć na temat uprawy? Jedni piszą, że sa delikatne, drudzy, że wytrzymałe, a zatem może tu otrzymam odpowiedź
____________________
Sebek 23:13, 20 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To może być ten świerk Nie mam go, więc o uprawie niezbyt wiele wiem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Anaim 06:02, 21 maj 2013


Dołączył: 21 mar 2013
Posty: 37
to w takim razie, swierk sam bedzie musiał o sobie coś powiedzieć . Zobaczymy jak się zadomowi. Na wszelki wypadek wybrałam dla niego miejscówkę w miarę osłonięta i tam gdzie ewentualnie gdyby chciało mu się wyrosnąć na duże drzewko nie przysloni pol świata .
A w międzyczasie moze ktoś zindentyfikuje co posiadam
____________________
masmedia 11:45, 24 maj 2013

Dołączył: 17 cze 2012
Posty: 11
Witam,
Poniżej dwa zdjęcia z bardzo podobającymi mi się zestawieniami.
Chciałbym cos podobnego zrobić u siebie w ogrodzie.
proszę o pomoc w identyfikacji.

Z tego drugiego zdjęcia interesują mnie najbardziej iglaki + trawy.






Zdjęcia wzięte z artykułu kolorowych iglakach.

Bardzo dziękuję
masmedia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies