Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

admete 13:00, 25 maj 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Witam mam prośbę o identyfikację iglaka.
Zrobiłam zdjęcie na spacerze .........
Bardzo mi się podoba, widziałabym go w swoim ogrodzie









Stawiałam na jodłę szlachetną "Glauca", ale nie mam pewności

Pozdrawiam
Aga
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
ZbigniewG 17:56, 25 maj 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
Jodła tak tyle że kalifornijska (jednobarwna), raczej siewka bez zbliżenia igieł trudno powiedzieć

to też ten sam gatunek ale jak to przy siewkach są różnice 4 kupione w tym sam miejscu i czasie
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
admete 07:37, 26 maj 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Zbigniewie bardzo dziękuję za odpowiedź

Wstawiona przez Ciebie jodła wydaje się gęstsza czyli ładniejsza i mocno zielona

Moje zdjęcia robiłam jak ta choina miała jasne przyrosty, zrobię jej w tym tygodniu nowe zdjęcie na spacerze będzie może już widać lepiej jej kolor.
Zrobię też zbliżenie.
Wtedy porównamy

A ja od wczoraj studiuję te choiny i już sama nie wiem, czy chcę małą, czy wysoką - bo to o to mi się od początku rozchodziło.
Doczytałam na szybko że ta Twoja rośnie u nas do 6 m wysokości - to chyba fajna ostateczna wysokość, taka akurat
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
butterfly 21:53, 26 maj 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
NIedawno będąc na weselu pod kościołem wylukałam taki fajnie wyglądający dywanik - nie mam pojecia cóz to ??

____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Pawlus 22:03, 26 maj 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Jałowiec płożący Golden carpet
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
butterfly 23:25, 26 maj 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Oj, dziekuję ci Pawlus - nie spodziewałam się że jałowiec może tak ładnie wyglądać... Jestem mile zaskoczona
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
ZbigniewG 06:49, 27 maj 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
Aga jodła sześć metrów -po 15 latach - i dalej rośnie , przyrosty są różne nawet u tego samego drzewa 3lata temu miała j kremowe, teraz zieloniutkie
są odmiany bardziej zwarte i mniejsze - Compacta ?
jedna moja ma chyba odrobinę jej genów bo mimo że jest najstarsza jak sama zauważyłaś rośnie inaczej

skuś się na taką Argentea

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ArekJ 10:11, 27 maj 2013


Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 33
Witajcie,
Dziś zastał nas bardzo smutny poranek. Przepraszam za emocje - dziś w nocy łachudra lub banda łachudrów, bezczelnie wzielie szpadel i poszli sobie na darmowe "zakupy" w naszym ogrodzie. Szlag nas trafia, bo wartość kradzieży jest niewielka z punktu widzenia kosztu, natomiast jeżeli chodzi o straty moralne, są one nie do przecenienia.
Zbieram właśnie dokumentację na potrzeby Policji. Prośba o pomoc w zidentyfikowaniu oznaczonych roślin. To nie wszystkie, które pokradli - z tymi mam mały problem w identyfikacji.
Chce nam się Wyć

Rośliny oznaczone 7,8,9

Rośliny 1,2,3,4

Rośliny 5,6
____________________
Sebek 19:56, 28 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Widzę trzmielinę pienną, dwa świerki conica(3) - do tego chyba fodmę pienną(6) , chyba choinę kanadyjską(5), jakąś tuję lub jałowca... jednak nie widzę numerów reszty numerów....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ArekJ 20:52, 30 maj 2013


Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 33
7 to faktycznie chyba trzmielina pienna. 8 i 3 to świerki conica. 5 - "grzybek" faktycznie to conica pienna.
Tu zdjęcie jednego z iglaków, koło katalpy, którą notabene też ukradli. Przesadziłem go wcześnie w inne miejsce - to stare zdjęcie, chodzi mi o ten "żółtawy":


Tych świerków to mi chyba najbardziej szkoda, bo w tym roku się wreszcie zadomowiły...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies