Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przesadzanie starszych drzew iglastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Przesadzanie starszych drzew iglastych

Gardenarium 12:47, 05 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moje w starym ogrodzie mają wysokość domu, ich wiek to 35 lat.

Jeśli mają iść na stratę, to może przesadź, nawet jak się nie uda, to przynajmniej próbowałeś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 13:41, 07 cze 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
4m świerk kłujący przesadzony w ostatnim dniu deszczowym (miało padać jeszcze tydzień)
przycięte gałęzie -omgławiany z opryskiwacza

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
madlen 13:24, 27 paź 2013

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Witam przenoszę tu mój wątek bo sprawa bbb. pilna , na innym forum napisali mi że to się raczej nie uda , może ktoś z Was ma inne doświadczenia z przesadzaniem dużych iglaków I( błagam - może ktoś mnie pocieszy i napisze coś pozytywnego ) ale do rzeczy
cyt. "
QUOTE=duduś;6191893]Witam dostałam w "prezencie " wieloletnie iglaki , dwa dni temu wykopane , ale niestety prawie wszystkie nie mają tego głównego korzenia ( wyrywane traktorem ), mają za to b. dużo małych korzonków , czy będzie syzyfową pracą wkopanie tych iglaków , czy jednak jest szansa że się przyjmą?



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Gardenarium 15:30, 27 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szansa to jest zawsze, mają korzenie na gałęziach, bo się płożyły, więc na pewno się poukorzeniały. Jest tylko pytanie nad sensem tej roboty i jaki osiągniesz efekt ? To jest główny dylemat. Trzeba poczyścić wszystko z brązowego, nigdy ich nie ułożysz tak jak rosły do tej pory, a więc uwidocznią się słabe estetycznie walory.

Moim zdaniem po prostu nie warto tego robić, W ogóle nie warto sadzić takich jałowców płożących, a zwłaszcza z odzysku. Ja już od 15 lat nie sadzę takich iglaków, są inne ładniejsze

Piszę konkretnie jako profesjonalista.

Jako kolekcjoner co nie ma kasy na nowe rośliny bym napisała, ratuj, posadź, ale kolekcjonerstwo mam już za sobą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
madlen 19:48, 27 paź 2013

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Danusiu dziękuję że dałaś mi cień szansy, to właśnie są rośliny z odzysku i na mojej 30 ar działce gdzieś się upchają i schowają a jednak wypełnią przestrzeń, rozumiem że mam dużo podlewać?
Gardenarium 23:11, 29 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlać, ale jak będą stały w wodzie to zgniją, rób to z umiarem, zraszaj, aby tylko nie pochorowały się od nadmiaru wilgoci

Sucho też nie mogą mieć. Ja bym nie wypełniała przestrzeni nimi. Nie warto, za kilka lat albo za rok już nawet - wyrzucisz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
michals93 15:36, 30 paź 2013

Dołączył: 30 paź 2013
Posty: 1
witam, ja ma problem z tujami, mają ok 3m wysokości i były przesadzane 1.5 roku temu. dzisiaj je wykopałem tylko zrobiłem to źle bo widać same korzenie, jest taka kula z tego ale korzenie są na wierzchu. Jak mam teraz się zabrac za przesadzenie w całkiem inne miejsce? Czy one się przyjmą w ogóle?
Gardenarium 17:41, 31 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepiej jakbyś pokazał te korzenie, na czym polega ta kula, czy to taka kula owinięta z doniczki i nie puściła? czy co innego.

Przyjęcie się zależy od tego czy nie obetniesz korzeni i jak o nią zadbasz potem. Podlewanie, zraszanie, a na początku czyszczenie z suchych igieł.

Dobra ziemia do iglaków w dołek, prosto trzeba posadzić, przydepnąć, podlać, wyprostować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 14:05, 11 lis 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
aktualne zdjęcie przesadzanego świerka maj/czerwiec (zdjecia wyżej)


rok przed przesadzeniem był 2x szerszy
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 19:17, 13 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Będzie żył Aby przezimował.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies