Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przesadzanie starszych drzew iglastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Przesadzanie starszych drzew iglastych

Gardenarium 11:03, 21 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wygląda, że drzewo było cięte, więc jest szansa że ma system korzeniowy w obrębie korony. Przesadzanie podziel na dwa lata. W pierwszym roku podetnij korzenie od strony płotu, do połowy okręgu. W następnym roku druga połowa na wiosnę.
Wtedy przesadzaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
IrenaIrena 13:19, 21 kwi 2016

Dołączył: 12 sty 2015
Posty: 19
Tak było cięte ..serdecznie dziękuję Pani Danusiu ...pozdrawiam
____________________
Adela 22:58, 06 lis 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Czy jeszcze teraz, do połowy listopada, można przesadzić hortensję bukietową Limelight (1,7m wys.)?
Z ogólnych wskazówek odnośnie przesadzania wynikało by że tak, ale czy wtedy można ją przyciąć?
____________________
Ela - Moja ostoja
Gardenarium 07:36, 07 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przesadzić tak, przycięcie na wiosnę.
Przed mrozem na wszelki wypadek usyp kopczyk z kory na bryłę korzeniową.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adela 07:46, 07 lis 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Gardenarium napisał(a)
Przesadzić tak, przycięcie na wiosnę.
Przed mrozem na wszelki wypadek usyp kopczyk z kory na bryłę korzeniową.

Dziękuję za szybką odpowiedź. Jak najszybciej wezmę się do roboty, bo świerki serbskie czekają, aż się zwolni miejsce
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Wiaan 11:12, 28 lip 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Pani Danusiu chciałam u siebie posadzić cisa wysokiego 3 m, ktoś chce się go pozbyć. Jest całkiem zdrowy, nie wiem tylko czy przy takich okazach jest szansa na przyjęcie się drzewa. Mam dużo miejsca na jego przyjęcie
Będę wdzięczna na podzielenie się doświadczeniem w tej materii. Będzie rósł od strony wschodniej przy ogrodzeniu, od południa słońce operuje długo w tym miejscu. Nie wiem jaką mam glebę ale wszystkim roślinom zapewniam warunki glebowe z zaleceniami i jak dotąd iglaki posadzone od maja do lipca mają się bardzo dobrze.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
martuha 22:47, 27 sty 2018


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 104
Czytam w tym wątku, że sosny są trudne w przesadzaniu, niełatwo się przyjmują, a chcę szybko zadrzewić pustą działkę i pomyślałam między innymi o sosnach pospolitych. Mam więc pytanie do Danusi i innych doświadczonych: jak duże sosny udało wam się przesadzać z powodzeniem? Jakie inne drzewa szybko rosnące polecacie? Działka jest duża i pod lasem, więc chcę zachować leśny klimat.
____________________
Między sosnami*** Mój zielony salonik :)
Gardenarium 18:39, 28 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak duże, to nie wiem, ale największa szansa jest przy najmniejszych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 23:01, 20 lut 2018


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
martuha napisał(a)
Czytam w tym wątku, że sosny są trudne w przesadzaniu, niełatwo się przyjmują, a chcę szybko zadrzewić pustą działkę i pomyślałam między innymi o sosnach pospolitych. Mam więc pytanie do Danusi i innych doświadczonych: jak duże sosny udało wam się przesadzać z powodzeniem? Jakie inne drzewa szybko rosnące polecacie? Działka jest duża i pod lasem, więc chcę zachować leśny klimat.


Najlepiej z lasu takie 50-60 cm. Najlepiej się przyjmują i już w następnym sezonie dość sporo rosły. Tylko trzeba uważać żeby ziemia się z korzeni nie obsypała, bo takie u mnie z reguły padały.
Większych nie warto, zrzucą wiele igieł, zostaną tylko na końcach zielone. Dużo wolniej się przyjmują.
I zanim odbudują swój właściwy pokroj to małe je przerosną.

Jak chcesz mogę Ci pokazać fotki moich, jak od takich małych szybko urosły.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Wiaan 13:14, 25 lip 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Danusiu sasiedzi zmieniali rabaty w ogrodzie i chcieli pozbyć się takich okazów jak na zdjęciu. Czy te tuje mają szansę na przetrwanie jeśli podczas wysadzania podcięto jej grubsze korzenie i miały mało bryły ? Miały wrośniętą matę plastikową usunełam ją oczywiście, dałam dużo dobrej ziemi i posadzilam do donic bo na szybko nie miałam miejsca w ogrodzie. Czy jest szansa na przetrwanie, czy coś powinnam im jeszcze dodać.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies