Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przesadzanie starszych drzew iglastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Przesadzanie starszych drzew iglastych

nebel 14:27, 15 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Czy może mi ktoś pomóc, doradzić? Tak będą zaczynały się niestety moje posty.
Najpierw zdjęcia



Roślina rosnie w tym miejscu jakieś 10-15lat, ale na moje oko jest dużo starsza. Ma około 2m wys. Jest zdrowa i bardzo ładna, ale najchętniej chciałabym ją przesadziś, żeby bardziej ją wyeksponować w swoim ogrodzie. Doradzcie jak to zrobić, a może lepiej nie ryzykować więc pomyślę o zrobieniu czegoś w jej otoczeniu? Ale sami widzicie, nie mogę nawet zrobić innego zdjęcia, żeby ją pokazać.
____________________
Ogród Nebel
Gardenarium 15:49, 15 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To cyprysik japoński. Stary okaz, bo on wolno rośnie. Musisz teraz pionowo podkroić mu korzenie i oddzielić folią, Przesadzisz na drugi rok.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nebel 17:39, 15 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Danusiu dziękuję, odpiszę na Twoje posty tylko tutaj. Po pierwsze od kiedy do Was dołączyłam, nie robię nic innego tylko czytam forum .( tak czytałam już niektore wątki od deski do deski) I już znalazłam wiele odpowiedzi na moje problemy. Jeszcze raz dziękuję, wspominałam już w jakimś swoim wpisie, że czekają mnie wielkie zmiany, ogórd, który mam został założony 15 lat temu i miał wielki trawnik około 400m2 w zeszłym roku, go zlikwidowałam, ale w związku z tym czeka mnie rewolujca, czyli przesadzanie.
Wiem, że to cyprisik, ale ze względu na wiek rośliny miałm pewne wątpliwości. Zrobię dokładnie tak jak to opisałaś we wcześniejszym wpisie przy tym wątku.
Pozdrawiam i dziękuję
____________________
Ogród Nebel
malwes 20:55, 30 maj 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Sebek podlinkował to miejsce więc zapytam tutaj...myślicie, że warto przesadzić klonika Globossum w inne miejsce? Jak go sadziłam to miałam jeszcze małą wiedzę o roślinach i nie pomyślałam, że on nie urośnie wyższy niż miejsce szczepienia, a z tyłu dom sąsiada i tu przydałoby się coś wyższego, z rozłożystą koroną, co da cień i zasłoni widok.





On był posadzony rok temu i tak pięknie się rozgałęził w tym roku (tego jeszcze nie widać na pierwszym zdjęciu), że z drugiej strony szkoda mi go ruszać. Jak podrosną Szmaragdy i świerki serbskie to w sumie też sporo wysłonią....jak myślicie?

A jeśli jednak przesadzać to kiedy? (mam w donicy graba Fastigiatę do wsadzenia z przodu domu ale tak pomyślałam, że może właśnie tego klonika tam, a graba tu).
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Gardenarium 23:16, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przesadź go najlepiej jesienią, jak straci liście i bedzie w stanie spoczynku. Da się bo rośnie rok więc jeszcze się nie rozkorzenił.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malwes 14:38, 31 maj 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Gardenarium napisał(a)
Przesadź go najlepiej jesienią, jak straci liście i bedzie w stanie spoczynku. Da się bo rośnie rok więc jeszcze się nie rozkorzenił.


Danusiu - a graba w wieeelkiej donicy "przetrzymam" bezpiecznie do tego czasu (już go dostałam a miałby pójść w miejsce klona?)
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
4x4 23:37, 03 cze 2013

Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 2
Witam, czy można w całości przesadzić siedemnasto letnie tuje? Wysokość około 7m. Ktoś mi doradził żeby obciąć w połowie i przesadzić.
Gardenarium 23:40, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciężka sprawa, bo to fizycznie trudne jest. Obcięte do połowy kiepsko wyglądają, jak okaleczone.
Wg mnie fiasko, trzeba to dobrze zaplanować, popodcinać teraz z jednej strony korzenie, oddzielić folią, potem z drugiej, Jak przesadzisz tak po prostu - gimza na całego
Obcięcie odradzam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:40, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malwes napisał(a)


Danusiu - a graba w wieeelkiej donicy "przetrzymam" bezpiecznie do tego czasu (już go dostałam a miałby pójść w miejsce klona?)


Na zimę z donicą go zadołuj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
4x4 00:13, 04 cze 2013

Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 2

Szkoda mam rozbudowę domu i chciałem je uratować.
Pytam tak z ciekawości w Polsce jaką maksymalną wysokość może osiągnąć Tuja?
Byłem we Włoszech i Tuje osiągały + - 25m.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies