Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przesadzanie starszych drzew iglastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Przesadzanie starszych drzew iglastych

Sylla 17:06, 02 lis 2014

Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 3
Jesteśmy w trakcie przesadzania tui szmaragd. Maja po około 2 m z hakiem.
Staramy się szeroko obkopywać ale i tak jakaś część korzenia prawie za każdym razem jest uszkodzona
Jak myślicie jest szansa, że drzewka to przetrwają ?
Loosiuu 20:25, 02 lis 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Przetrwają Podlewaj je sporo, żeby nie wyschły zimą.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Sylla 22:21, 02 lis 2014

Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 3
Dziękuję bardzo. Boje się o nie bo już takie duże i piękne.
A mam ich aż 28 szt.
Szkoda by było
Gardenarium 18:31, 03 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz dodatkowo wbić paliki pod skosem i przywiązać, zraszaj też górę. Tegoroczna jesień jest bardzo sucha, to zły czas na przesadzanie tak dużych zimozielonych roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zlosnicaja 12:48, 05 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 51
Witam.
Zamówiłam serba i chciałabym go posadzić do dużej skrzyni w ogrodzie. Oczywiście skrzynia będzie odpowiednio duża i ocieplona.Czy mój pomysł ma szanse powodzenia czy wsadzając choinę do skrzyni skazuję ją na śmierć?
____________________
Ania
Karol99 19:09, 05 lis 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
wydaje mi sie, ze serb w skrzyni predzej czy pozniej uschnie...
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Zlosnicaja 09:44, 06 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 51
Karol99 napisał(a)
wydaje mi sie, ze serb w skrzyni predzej czy pozniej uschnie...

Myślałam o skrzyni tymczasowo. Marzy mi się choinka pod domem na okres zimowy/świąteczny, tak żeby ją przystroić Docelowo wysadzę go do gruntu, bo nie wyobrażam sobie jak z czasem musiałaby wyglądać skrzynia Koło samego domu nie mam niestety gdzie posadzić żadnego drzewa
____________________
Ania
Gardenarium 18:19, 06 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sadziłam serby w ocieplane donice, ale były duże, zimują.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Artrax 20:12, 06 lis 2014

Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 43
Sylla napisał(a)
Jesteśmy w trakcie przesadzania tui szmaragd. Maja po około 2 m z hakiem.
Staramy się szeroko obkopywać ale i tak jakaś część korzenia prawie za każdym razem jest uszkodzona
Jak myślicie jest szansa, że drzewka to przetrwają ?

Przy odpowiedniej pielęgnacji przeżyja w 100%.Przy sadzeniu dobrze ugnieść podłoze i wokół rośliny,zrobić tzw niecke na średnice ok 40cm by zatrzymać wodę która podlewamy,podlewać tak jak sugeruje pani Danusia nie tylko w glebę ale również po igłach gdyż system korzeniowy został zredukowany a roślina pobiera równiez wodę poprzez igły.Na pewno w następnym roku część igliwia zleci ale bedzie ok
____________________
Zlosnicaja 10:41, 07 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 51
Super, cieszę się jak dziecko Dziękuję za odpowiedzi
____________________
Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies