Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na górce w zakolu wiślanym

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na górce w zakolu wiślanym

wiewiora 22:02, 11 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Ala106 napisał(a)
Ewo, ja wyczytałam w Katalogu bylin polecanych przez ZSzP, że: wśród luźno rosnących sosen i brzóz, na glebie piaszczystej i niezbyt zasobnej w próchnicę i składniki pokarmowe można posadzić takie rośliny:

1. Ukwap dwupienny
2. Zawciąg pospolity
3. Dzwonek czosnkolistny
4. Dzwonek okrągłolistny
5. Chaber białawy
6. Jastrzębiec
7. Ślaz piżmowy
8. Pięciornik wiosenny
9. Pięciornik wyprostowany
10. Rozchodnik ostry
11. Rozchodnik sześciorzędowy
12. Macierzanka wczesna
13. Macierzanka piaskowa
No i trawy:
1. Wydmuchrzyca piaskowa
2. Wydmuchrzyca magellana
3. Kłosówka miękka variegatus
4. Miskant cukrowy.

o super ściąga i Ja podglądne....
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
szemusia 22:22, 11 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Wydmuchrzyca poradzi sobie na pewno. Ona właśnie na piaski. Ostatnio pisalismy o niej z KArolem
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Agania 12:20, 12 lut 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Jesteście super moto parą, niezły masz ten motorek
Mój motorek-to deska snowboardowa..teraz przed Wami wielkie wyprawy

W fajnym miejscu mieszkacie, zawsze coś się dzieje w takim zakolu wiślanym.....fajnie by brzmiał twój wątek Ogród na górce w zakolu wiślanym...to taka moja petycja lub sugestia, co ty na to?

U mnie hiacynty zrobiły to samo

Czytam o wysiewach i rozpruwaniu pampersów, no uśmiałam się jak dziecko....ja też już rozpoczęłam wysiewanie...ogrodniczkowanie czas zacząć

Będę podpatrywać, podsadzanie pod brzozami, u mnie ten sam problem, tylko ja wiosną mam tam bardzo mokro.

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
lojalna_ 13:18, 12 lut 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Witaj Reniu

Masz sie juz czym cieszyc tak ładnie u Ciebie i tyle miejsca zawsze zazdroszcze przestrzeni piesek słodki róze piekne a fotki konikowe mniam
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Ala106 16:44, 12 lut 2015


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 685
Agatko, miło Cię gościć u siebie. Bardzo pozytywna kobita jesteś. Choć nie bardzo się jeszcze! znamy, to już wzbudzasz takie pozytywne emocje. Zajrzałaś i fajny pomysł na tytuł wątku jest. To tak jakby słoneczko wyszło.
Jolu, zapraszam częściej.
____________________
Renata :-) Ogród na górce w zakolu wiślanym, Moje domowe - storczyki (phalaenopsis)
Agania 21:32, 12 lut 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ala106 napisał(a)
Agatko, miło Cię gościć u siebie. Bardzo pozytywna kobita jesteś. Choć nie bardzo się jeszcze! znamy, to już wzbudzasz takie pozytywne emocje. Zajrzałaś i fajny pomysł na tytuł wątku jest. To tak jakby słoneczko wyszło.
Jolu, zapraszam częściej.

No bo mi nie pasuje taki motor, do wiejskiego ogródka, jak taki odważny duch w Was, pewnie już grzejecie maszyny...polecam na wyprawę Korsykę, byłam autem, żałuję, że nie motorem, bo jest co objechać
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Ala106 07:52, 13 lut 2015


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 685
Agania napisał(a)

No bo mi nie pasuje taki motor, do wiejskiego ogródka, jak taki odważny duch w Was, pewnie już grzejecie maszyny...polecam na wyprawę Korsykę, byłam autem, żałuję, że nie motorem, bo jest co objechać

To co? Zmieniamy?
Tylko jak?
Korsyka powiadasz? Zapisuję.
My w styczniu to już prawie spakowani na Teneryfę byliśmy . Tylko nam odradzili, że wieje bardzo o tej porze, a w tym roku nie wiało, bo jedna para pojechała i wyspę objechała i wszystko w dodatku opisała w jednej motocyklowej gazecie, a my możemy sobie teraz tylko o tym poczytać i cudne fotki pooglądać.
____________________
Renata :-) Ogród na górce w zakolu wiślanym, Moje domowe - storczyki (phalaenopsis)
Agania 08:37, 13 lut 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Zmieniasz Ty Renatko....zobacz tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3173-jak-zmienic-tytul-watku
musisz poprosić Danusię

Wkleję kilka zdjęć z Korsyki wkrótce, w ogrodach na świecie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Ala106 08:56, 13 lut 2015


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 685
Agania napisał(a)
Zmieniasz Ty Renatko....zobacz tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3173-jak-zmienic-tytul-watku
musisz poprosić Danusię

Wkleję kilka zdjęć z Korsyki wkrótce, w ogrodach na świecie

No to poprosiłam .
Czekam na fotki.
____________________
Renata :-) Ogród na górce w zakolu wiślanym, Moje domowe - storczyki (phalaenopsis)
Ewa777 09:31, 13 lut 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Zmieniłaś nazwę wątku Teraz musisz to zrobić w podpisie Pozdrawiam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies