Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje maleństwo.

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje maleństwo.

waldek727 22:39, 31 sty 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Kasiu.
Jakiego nawozu używasz do zasilania rododendronów?
W jakiej dawce i jak często?
Czy znasz odczyn gleby która jest w obrębie roślin?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
kasiapelasia 15:53, 01 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
Witam w słoneczną niedzielę Dziękuję Bogdziu za expresową reakcję ws. mojego rododendrona. Czarna rozpacz. Jesienią niemal nie bywałam na Mamy działce, a tam on sobie rośnie. Był pierwszym R jakiego z mężem kupiliśmy. Wstyd mi teraz, że tak o niego nie zadbałam. Sadząc pamiętałam o kwaśnym torfie ale było to dawno temu. Na wiosnę sypałam mu zazwyczaj nawóz do rododendronów w granulkach - różnych firm. Rośnie przy różach to prawda, a te zasilałam dość obficie. Zaraz na wiosnę róże pójdą w inne miejsce, a z R spróbuję zrobić to, co mi poradziłaś. Wierzę, że będzie dobrze. Nie znam ph podłoża, na pewno jednak nie jest to glina. Rośnie tam kilka R i żaden nie choruje prócz tego jednego najstarszego. Sprawdzę na wiosnę o co chodzi, bo może coś go podgryzło; widziałam tam latem jakąś dziurę przy podlewaniu, a później o tym zapomniałam. Dodatkowo przed nadejściem zimy wszystkie rośliny okładam kompostem.
____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
Bogdzia 21:17, 01 lut 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Myślę ze gdy go sadziłas nie dałas za dużo torfu , większosc z nas popełnia ten błąd że sadzi tak jakby miał byc zawsze tej wielkosci co przy sadzeniu a jego korzenie się rozrastają i gdy braknie kwasnej ziemi zaczyna się problem. Większosc moich rh było kilkakrotnie przesadzanych i zawsze im to na zdrowie wyszło bo nowa porcja kwaśnego podłoża zawsze jest korzystna.Bardzo zaniepokoiła mnie wiadomośc że przed zimą wszystkie podsypujesz kompostem. Rh tego nie lubią , one muszą miec korzenie niemal na powierzchni ziemi bo ich korzenie muszą miec dostęp do powietrza , dlatego musza byc równiez sadzone na tym samym poziomie na jakim rosły w doniczce. Podsypywanie ich czymkolwiek u mnie zawsze kończyło się chorobami i juz od dawna niczym ich nie podsypuję i Tobie też radze tego nie robic bo wszystkie zaczna chorowac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
wiewiora 21:54, 01 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
size=349x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/77/772837/original.jpg[/img] [img

witaj Kasiu co to jest za drzewko co na biało kwitnie
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
kasiapelasia 17:33, 02 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
Witaj Agnieszko to żarnowiec. Zauważyłam, że te jasne robią własnie duże wrażenie. Kiedyś miałam w kolorze jakby kremowym - był wielki i cudowny, a co dziwne, jak dosadziliśmy 3 inne to wszystkie padły, jeden po drugim. Wiem, że są "oni" i "one" i chyba tu był pies pogrzebany Widziałam ładnego też tutaj u Justyny http://www.ogrodowisko.pl/watek/2464-moj-zielony-swiat?page=14
pozdrawiam
____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
ewsyg 19:20, 02 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Kasiu. Widzę, że Twój piesek lubi być w centrum uwagi. Działeczka jest bardzo ładna, zadbana. Lubisz roślinki takie jak ja. Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
zawitka 16:47, 03 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14040
Witaj Kasiu ---- fajny psiunio biega po ogrodzie i miejsce oglądowe sobie wybrał Sporo masz kfffiatków a najpiękniejsze róze .Rodka ratuj bo szkoda jak Bogdzia radziła Zyczę sukcesów
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
kasiapelasia 17:57, 03 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
Dziękuję Wam dziewczyny za odwiedziny. Wiem, że niewiele u mnie do oglądania, aktualnych fotek nie mam, a nawet jak będą to gdzie mi tam do taaaakich ogrodów jakie na Ogrodowisku można "zwiedzić". Toż to bajeczne ogrody macie ! Pozdrawiam. Będę siedzieć sobie w kąciku, podglądać i uczyć się, uczyć, bo mam nadzieję na równie okazały ogród w przyszłości Póki co zajmę się od wiosny moim maleństwem
____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
anitan 18:42, 03 lut 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Witam, podoba mi się bardzo Twoja działka i psiurek. A Żarnowiec jakiej jest odmiany, bo znalazłam w necie tylko żółte, Twój jest wyjątkowy
pozdrawiam serdecznie
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
wiewiora 08:01, 10 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Dzięki Kasiu za odpowiedz pozdrawiam
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies