Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

MirellaB 14:22, 30 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Danusiu - te kamienie wytyczające rabatę to tylko prowizorka, do zmiany koniecznie. Będą proste linie wytyczające rabatę tak jak pisałam powyżej.
Teren będzie przygotowany należycie do sadzenia.
Czyli uda się z tego zrobić taki ogród jak przedstawiłam w linkach....?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
malgorzata_s... 14:37, 30 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Witaj Mirello Masz sporo do zrobienia i błędów na koncie tyle co ja jak zaczynałam z ogrodem. Po pierwsze zacznij po kolei i nie rzucaj się na cały ogród jednocześnie. Na początek daj fotkę przodu od wejścia do ogrodu. Przedogródek jest wizytówką i ja bym od poprawki tych przednich rabat zaczęła Z tyłu najważniejsze jest wytyczenie rabat i przygotowanie na nich podłoża. Tak jak pisze Szefowa jak zrobisz trawnik i przygotujesz rabatę już będzie ładnie i łatwiej planować. A krzak z czerwonymi gałązkami to dereń
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
malgorzata_s... 15:13, 30 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Jeśli mogę jeszcze dodać to w przedogródku te kamienie z rabat wszystkie zabierz. Robiłam kiedyś tak jak ty. Wszędzie gdzie było łysawo wciskałam kamienie. Dzisiaj wiem że to był chybiony pomysł. Trudno się plewi, roślinki męczą się między kamieniami. Jeśli lubisz kamień jak ja to zaprojektuj gdzieś skalniak Ta rabata widoczna z tarasu powinna mieć tło więc coś wyższego przed płotem trzeba by wsadzić. Może żywopłot z grabu. Można tanie sadzonki buka lub grabu w nadleśnictwach kupić już sporej wysokości.
Można też inny żywopłocik ale coś by się przydałoMatko jak się wymądrzam,sorki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
MirellaB 15:44, 30 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witaj. Widok przedogródka przedstawia pierwsza fotografia. Nie mogłam objąć całego terenu więc zrobiłam zdjęcie z boku. Jedynie bym musiała zrobić zdjęcie z drogi, ale to by było widać tylko sam płot.

Kamienie podtrzymują skarpę, nie mogę ich zdjąć, myślałam raczej o posadzeniu roślin, które by je przykryły.

Jeżeli chodzi o tył ogródka, to tak jak pisałam na całej długości płotu posadzone są iglaki, nie widać ich na zdjęciach, bo są małe.

Mój plan działania zrobiony - zreknij 5 podstawowych punktów .
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
malgorzata_s... 15:51, 30 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Skarpka ? Widzę przed nią murek. A gdybyś na nim oporowy murek kamienny zrobiła ? Będzie o wiele estetyczniej Iglaki po przyjrzeniu się zobaczyłam. Więc tło będzie to przed iglakami trawy. Cudnie wyglądają i dadzą drugie piętro. Zaraz poszukam jakichś inspiracji

O taki murek mi chodzi
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/40/405504/original.jpg
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
MirellaB 16:13, 30 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ładny taki murek, by ładnie wyglądało, ale wiesz co to jest mała skarpka, a może nawet nie skarpka tylko wzniesienie. Zobacz na pierwszym zdjęciu jak to ma się do krawężnika.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Karol99 17:31, 30 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj, fajnie, że chociaż wytyczasz rabaty, to już mały sukces, jeżeli chodzi o ten krzew z czerwonymi pędami to dereń biały
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
malgorzata_s... 17:38, 30 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
MirellaB napisał(a)
Ładny taki murek, by ładnie wyglądało, ale wiesz co to jest mała skarpka, a może nawet nie skarpka tylko wzniesienie. Zobacz na pierwszym zdjęciu jak to ma się do krawężnika.


To zrób niziutki Może wystarczy jedna większa kostka granitowa i po kłopociePooglądałam inspiracje które zacytowałaś. Piękne są Więc może z jednej strony posadzisz 3 brzozy tak jak w inspiracji?
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
MirellaB 18:14, 30 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
A myślisz, że obsadzenia roślinami, które by przykryły te kamienie to zły pomysł?

Czy lepiej nizkie obramowanie i zmiana tych podziałek tzn. inne kamienie na podziałki.

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Tess 19:12, 30 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Mirello, zacytuj tego posta (zielone "cytuj" w prawym górnym rogu posta), jak się zacytuje, będzie widać ten zielony link rozłożony na "częsci pierwsze".
Skopiuj go i wklej w stopkę (edytując swój profil). Kopiujesz od url dourl, razem z nawiasami.

Ogród Mirelli
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies