Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

Tess 13:41, 02 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
MirellaB napisał(a)
Dziękuję Ci serdecznie za rady. Zanim trafiłam na Ogrodowisko to ciągle i wszędzie oglądałam ogrody i prawie wszystko mi się podoba ☺. Teraz podchodzę rozsądnie do tematu i robię selekcję. Nadal wygrywa ogród z wrzosowiskiem ☺. A Tobie się ten ogród nie podoba?

No to mnie postawiłaś pod ścianą
To Tobie ma się podobać, a nie innym, bo to ma być Twój ogród.
W ogrodzie z wrzosowiskiem ładne jest wrzosowisko, bez dwóch zdań.
I wrzosowisko rób u siebie koniecznie, o ile tylko znajdziesz odpowiednie stanowisko.
Ale to tylko jedna rabata czy jej fragment. Co z resztą? Nie da się skopiować ogrodu jota w jotę, zresztą nie ma też takiej potrzeby.
Dla mnie ogród z wrzosowiskiem na innych rabatach jest smutny, na wielu rabatach same iglaki. Wiem, że Danusia obecnie nie zrobiłaby już takiego ogrodu.

Sądzę, że lubisz dużo koloru w ogrodzie, czy tak? Zatem powinno być w nim dużo wrzosów, berberysów (są bordowe, żółte, zielone, a nawet żarówy)
Czy wrzosowisko z brzozami ma być?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Iwk4 14:10, 02 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kompostowanie:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/459-kompost-kompostowanie-i-kompostowniki

Jaki masz rodzaj gleby?

A tu byłaś?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/273-przedogrodek
Co do tego drugiego wątku, chciałabym, abyś potem mi powiedziała, czy coś ci wpadło w oko i co w związku z tym sądzisz o twoim przedogródku. Jak przeczytasz, albo będziesz miała jakieś pytania, zapraszam do mojego wątku. Daj znać, że już.
Ja też byłam zielona, jak przyszłam na Ogrodowisko. Najgorsze było to, że ja już miałam "ogród".
W styczniu jako podsumowanie roku napisałam u mnie historię rabaty e-Musiowej. Tak ją z pewnych powodów nazwałam. Opisałam, tam, jak doszłam do tego, co mam teraz. Ja też przechodziłam stany świadomości
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony?page=323
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 14:15, 02 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Tak, uwielbiam dużo koloru w ogrodzie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 14:28, 02 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Tess napisał(a)

No to mnie postawiłaś pod ścianą
To Tobie ma się podobać, a nie innym, bo to ma być Twój ogród.
W ogrodzie z wrzosowiskiem ładne jest wrzosowisko, bez dwóch zdań.
I wrzosowisko rób u siebie koniecznie, o ile tylko znajdziesz odpowiednie stanowisko.
Ale to tylko jedna rabata czy jej fragment. Co z resztą? Nie da się skopiować ogrodu jota w jotę, zresztą nie ma też takiej potrzeby.
Dla mnie ogród z wrzosowiskiem na innych rabatach jest smutny, na wielu rabatach same iglaki. Wiem, że Danusia obecnie nie zrobiłaby już takiego ogrodu.

Sądzę, że lubisz dużo koloru w ogrodzie, czy tak? Zatem powinno być w nim dużo wrzosów, berberysów (są bordowe, żółte, zielone, a nawet żarówy)
Czy wrzosowisko z brzozami ma być?


Tak uwielbiam dużo koloru w ogrodzie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 14:35, 02 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwk4 napisał(a)
Kompostowanie:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/459-kompost-kompostowanie-i-kompostowniki

Jaki masz rodzaj gleby?

A tu byłaś?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/273-przedogrodek
Co do tego drugiego wątku, chciałabym, abyś potem mi powiedziała, czy coś ci wpadło w oko i co w związku z tym sądzisz o twoim przedogródku. Jak przeczytasz, albo będziesz miała jakieś pytania, zapraszam do mojego wątku. Daj znać, że już.
Ja też byłam zielona, jak przyszłam na Ogrodowisko. Najgorsze było to, że ja już miałam "ogród".
W styczniu jako podsumowanie roku napisałam u mnie historię rabaty e-Musiowej. Tak ją z pewnych powodów nazwałam. Opisałam, tam, jak doszłam do tego, co mam teraz. Ja też przechodziłam stany świadomości
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony?page=323[/quote

Dziękuję za link kompostowanie.
Drugi link byłam wcześniej. Mój przedogróde zostawiam na później. Najpierw skupiam się na rabacie z tyłu ogrodu.


____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Karol99 15:27, 02 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Jest wątek o komposcie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Mysza 15:53, 02 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Witaj Mirello.
Widzę, że planujesz rabaty. Ja nie pomogę za dużo ,bo też zaczynam.
Będę zaglądać i kibicować.
____________________
Gosia
Tess 16:08, 02 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Dobra, Mirello, jedno jest absolutnie pewne - chcesz wrzosowisko.

Mirella chciałaby połączyć wrzosy z berberysami, kosodrzewinką, trawkami, żurawkami, wiosenne z krokusami. To nie będzie duże wrzosowisko, bo nie ma tyle miejsca, jakieś 50 góra 70 szt.

Daj więc plan ogrodu z zaznaczonymi stronami świata i pokaż, gdzie miałoby być wrzosowisko. Od tego zaczniemy, skoro to jest pewne.
Wybierzemy miejsce pod wrzosowisko.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
MirellaB 16:45, 02 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Wrzosowisko pewne, ale jeszcze nie wiem w którym miejscu, rozrysowuję najpierw kanciatą rabatę niezbyt mi wychodzi
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 12:19, 03 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Wytyczyłam tylną rabatę uwzględniając rosnące rośliny. Może tak być?









____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies