Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

MirellaB 21:29, 30 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witam Cię Tess . Właśnie chciałam Cię powiadomić, że założyłam swój wątek - w dużej mierze dzięki Tobie .
Dzięki za podpowiedź. Sprawdź proszę czy wszystko jest dobrze, czy od Ciebie link do mojego ogrodu w podpisie się otwiera i daj mi proszę znać .
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 21:39, 30 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Karol99 napisał(a)
Witaj, fajnie, że chociaż wytyczasz rabaty, to już mały sukces, jeżeli chodzi o ten krzew z czerwonymi pędami to dereń biały


A to nie wiedziałam. Dziękuję, zapisuję nazwę w moim zeszyciku
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Tess 05:43, 31 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
No witam w nowym włąsnym wątku

MirellaB napisał(a)
Witaj. Widok przedogródka przedstawia pierwsza fotografia. Nie mogłam objąć całego terenu więc zrobiłam zdjęcie z boku. Jedynie bym musiała zrobić zdjęcie z drogi, ale to by było widać tylko sam płot.

Kamienie podtrzymują skarpę, nie mogę ich zdjąć, myślałam raczej o posadzeniu roślin, które by je przykryły.

Czy mMożesz zrobić zdjęcie tej skarpki z innej perspektywy? Tak, żebyśmy to zobaczyli?
Bo pomysł z kamieniami naprawdę jest kiepski. I nieładnie to wygląda, i niewygodne też.

Nie miałam pojęcia, co to "gryszpan", musiałam w necie sprawdzić

Link działa.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 05:52, 31 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089





To carex evergold. Roślinka zimozielona.





Miechunka.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 05:56, 31 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
MirellaB napisał(a)
Świerki nie znam nazw, zdjęcia poniżej








Tylko na drugim zdjeciu jest świerk. Pierwsze i trzecie to jakieś sosny, moim zdaniem.
A na czwartym masz obiekt pożądania wielu Ogrodomamianków - cis. O ile dobrze widzę.
Nabyłaś drogą kupna, czy jakiś zdobyczny? Bo moze jest ich tam więcej?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Iwk4 07:03, 31 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj Mirello. Tess pomogła w rozpoznaniu roslinek.
Dobrze, że masz ideał, do którego dążysz. Słuchaj zatem dobrze rad dziewczyn. Teraz zrób dobry plan. Wiosną będziesz mogła działać z planem.
Ja bym zaczeła od trzech rzeczy.
1. Zrobić plan na przed ogródek. Zdjąć kamienie, wyrównać podłoże, jak radzi Gosia. Wszystkie zaczynalysmy od takich błędów. Tylko, jak się je chce naprawić później, to jest więcej roboty. Żebyś widziała, ile u mnie leży kamieni za szopą z całego ogrodu Plan najlepiej narysować na kartce. Wymiary, nanieść kawałek domu, plot, kierunek świata i to, co musi zostać.
2. Tak, jak radzi szefowa, wytycz sznurkiem rabaty. Wiosną posiejesz na reszcie trawę i juz będzie pięknie.
3. Wiosną zajmij się rododendronem. Cos jest mizerny. On lubi kwaśne podłoże, półcień, i nie lubi być sadzony zbyt głęboko. Specjalistką od rododendronow ( rh) jest Bogdzia. Rododendronowy ogród. Tam zaczerpnij dobrych rad. Potem poszukam ci link do Maji w ogrodzie Bogdzi. Sporo się do wiesz.
Jak co, wpadaj i się dużo pytaj. I czytaj wątki, na pewno znajdziesz dużo mądrych rad
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 08:33, 31 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwk4 napisał(a)
Witaj Mirello. Tess pomogła w rozpoznaniu roslinek.
Dobrze, że masz ideał, do którego dążysz. Słuchaj zatem dobrze rad dziewczyn. Teraz zrób dobry plan. Wiosną będziesz mogła działać z planem.
Ja bym zaczeła od trzech rzeczy.
1. Zrobić plan na przed ogródek. Zdjąć kamienie, wyrównać podłoże, jak radzi Gosia. Wszystkie zaczynalysmy od takich błędów. Tylko, jak się je chce naprawić później, to jest więcej roboty. Żebyś widziała, ile u mnie leży kamieni za szopą z całego ogrodu Plan najlepiej narysować na kartce. Wymiary, nanieść kawałek domu, plot, kierunek świata i to, co musi zostać.
2. Tak, jak radzi szefowa, wytycz sznurkiem rabaty. Wiosną posiejesz na reszcie trawę i juz będzie pięknie.
3. Wiosną zajmij się rododendronem. Cos jest mizerny. On lubi kwaśne podłoże, półcień, i nie lubi być sadzony zbyt głęboko. Specjalistką od rododendronow ( rh) jest Bogdzia. Rododendronowy ogród. Tam zaczerpnij dobrych rad. Potem poszukam ci link do Maji w ogrodzie Bogdzi. Sporo się do wiesz.
Jak co, wpadaj i się dużo pytaj. I czytaj wątki, na pewno znajdziesz dużo mądrych rad


Witaj. Te kamienie na skarpce to moja największa ogrodowa porażka. Mają na celu podtrzymać ziemię na skarpce, żeby się nie obsuwała. Muszę konkretnie wiedzieć jak to poprawić i dopiero wówczas mogę je zdjąć, inaczej ziemia zjedzie. Wstawię jeszcze inne zdjęcia dla lepszego poglądu.
Mam dwa rododendrony kupione razem, jeden ładnie rośnie, a ten drugi bardzo marnie. Dziękuję za informację. Zajrzę do Bogdzi.
Podejrzałam Twój ogród fajnie już masz zrobione
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 08:47, 31 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Tess napisał(a)
No witam w nowym włąsnym wątku


Czy mMożesz zrobić zdjęcie tej skarpki z innej perspektywy? Tak, żebyśmy to zobaczyli?
Bo pomysł z kamieniami naprawdę jest kiepski. I nieładnie to wygląda, i niewygodne też.

Nie miałam pojęcia, co to "gryszpan", musiałam w necie sprawdzić

Link działa.


Hej. Tak umieszczę więcej zdjęć tego nieszczęsnego wzniesienia - skarpki. Popstrykam i wstawię.

Dziękuję Ci za nazwy roślin, zapisałam w ogrodowym zeszyciku

Ta roślina z 4 zdjęcia rosła wśród krzaków na skraju pola przy drodze. Wydawała się ciekawa, więc ją wykopaliśmy i jest u nas
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Gardenarium 08:56, 31 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
MirellaB napisał(a)
Świerki nie znam nazw, zdjęcia poniżej




Na całej długości płotu posadzone iglaki.


Od lewej: sosna, świerk, sosna, cis.
To nie wszystkie są świerki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:59, 31 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Mirella, oczywiście, że uda się zrobić ogród taki jak na linkach, wiem to bo to moje ogrody więc u Ciebie bez problemu wykonasz ogród, Jednak jeden ogród jest w zupełnie innym stylu niż drugi. Proste linie naprzeciw wijącym się Który wybierasz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies