Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

MirellaB 09:16, 31 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witaj Danusiu. Wybieram gród z wrzosowiskiem - on tak do mnie pasuje.
Ogród nowoczesny rysowany kreską to wybrałam, żeby wytyczyć tak kanciato rabaty.
Czyli reasumując: rośliny ogród z wrzosowiskiem, kształt rabat ogród rysowany kreską.
Może tak być Danusiu?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Tess 10:33, 31 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Się nie spiesz z tymi decyzjami Wybrała pięć minut po wejściu na O
Pogap się na ogrody innych, poprzyglądaj, popodglądaj.
Masz czas.

Widziałaś ogród Przemka?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1223-ogrod-maly-ale-pojemny?page=58

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
MirellaB 11:53, 31 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ogrody oglądam cały czas ☺, trudno się zdecydować, wszystkie są piękne, ale ten z wrzosowiskiem wybitnie mi się podoba.

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
waldek727 12:06, 31 sty 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Witaj Mirello na ,,Ogrodowisku".
Dopisałem Ci jeszcze w planie działania dwa podstawowe punkty od których zaczyna się prace związane z zakładaniem ogrodu. Oczywiście nie musisz ich uwzględniać. Zrobiłem to zgodnie z zasadami forum, żeby nie było później: ,,no tak, ale nikt mi o tym wcześniej nie powiedział".


Mój plan działania w ogrodzie:

*. przywrócić glebie żyzność i urodzajność oraz zdolność do wchłaniania i zatrzymywania wody.
*. zmontować lub zakupić dwa kompostowniki.
1. regeneracja trawnika
2. do obsadzenia rabata z tyłu domu
3. do poprawy skalniaczek
4. do zrobienia rabata od strony południowej- nie ma tam jeszcze ułożonej kostki, więc zostawiam na później
5. poprawa przedogródka - jeżeli w ogóle da się coś tam poprawić.


Mogę się mylić, ale coś czuję nosem ogrodnika, że gleba w Twoim ogrodzie jest zakwaszona. Większości roślin iglastych, wrzosom i hortensjom jest to na rękę, tzn na gałązkę, ale pozostałym to nie pomaga w pobieraniu składników pokarmowych. Należałoby jeszcze dodać punkt:
*. zrobić badanie gleby, a przynajmniej określić jej odczyn pH.
Nie wiem w jakich miesiącach roku robiłaś fotki przedstawione powyżej, ale wszystkim Twoim roślinom brakuje wigoru i odpowiedniego wybarwienia. To wszystko oczywiście można osiągnąć po jakimś czasie, lecz najpierw glebie należałoby przywrócić życie.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
MirellaB 12:08, 31 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Wklejam więcej zdjęć mojej największej ogrodowej porażki.
Tak jak pisałam wcześniej tj. skarpka - wzniesienie, kamienie podtrzymują ziemię. Myślałam o tym, żeby obsadzić roślinami, które zakryją te kamloty, a nie o przebudowie, bo aż się boję tego ruszyć. Nie jest jeszcze zrobiony z kostki wjazd do garażu, to wszystko ze sobą sąsiaduje.

















____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 12:16, 31 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
waldek727 napisał(a)
Witaj Mirello na ,,Ogrodowisku".
Dopisałem Ci jeszcze w planie działania dwa podstawowe punkty od których zaczyna się prace związane z zakładaniem ogrodu. Oczywiście nie musisz ich uwzględniać. Zrobiłem to zgodnie z zasadami forum, żeby nie było później: ,,no tak, ale nikt mi o tym wcześniej nie powiedział".



Mogę się mylić, ale coś czuję nosem ogrodnika, że gleba w Twoim ogrodzie jest zakwaszona. Większości roślin iglastych, wrzosom i hortensjom jest to na rękę, tzn na gałązkę, ale pozostałym to nie pomaga w pobieraniu składników pokarmowych. Należałoby jeszcze dodać punkt:
*. zrobić badanie gleby, a przynajmniej określić jej odczyn pH.
Nie wiem w jakich miesiącach roku robiłaś fotki przedstawione powyżej, ale wszystkim Twoim roślinom brakuje wigoru i odpowiedniego wybarwienia. To wszystko oczywiście można osiągnąć po jakimś czasie, lecz najpierw glebie należałoby przywrócić życie.
Pozdrawiam.


Witam. Zgadzam się z dopisanymi punktami.
Gleba u nas jest gliniasta.
Zdjęcia robione na bieżąco tabletem, dlatego te kolory takie kiepskie, ale tak mi jest wygodniej ☺
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
malgorzata_s... 12:17, 31 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Faktycznie ciężka sprawa z tą skarpką. Moim zdaniem murek ale nie mam pomysłu jaki. Wejdź na wątek tematyczny projektowanie i tam wklej fotkę z pytaniem dobre dusze pomogą
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Tess 22:37, 31 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
W temacie rododendrona.
Ulepszanie podłoża dopiero wiosną, nawet chyba lepiej po kwitnieniu dopiero.
Kamyczki na korzenie rodków nie są wskazane, choć wiem, że dziewczyny tak mają.

Znalazłaś już zasady sadzenia i przygotowania podłoża?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 23:09, 31 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Tu masz film z sadzenia. To rozlużnienie korzeni, które zobaczysz, jest bardzo ważne przy sadzeniu.
https://www.youtube.com/watch?v=qdt3hnLH_8M
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
MirellaB 23:11, 31 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Dziękuję za informację. Tak wszystko znalazłam.☺
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies