Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

Iwk4 08:59, 02 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Masz jakis plan dzialki z wymiarami ? Moze rysowanie na kartce byloby lepsze?
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 09:06, 02 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zaczynam rozrysowywać i wytyczać☺
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 09:08, 02 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ok. Tak bedzie latwiej pierwsze kroki zrobic
____________________
Ogródek Iwony II
Tess 09:56, 02 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
MirellaB napisał(a)
Dziękuję za linki. Oglądam, czytam i notuję.

Proszę o pomoc. Zabieram się do wytyczenia moich dwóch rabat.
Pytanie: skoro mam w ogrodzie założone rabaty proste linie, to myślę, żeby zachować spójność rabaty do wytyczenia też powinny mieć proste linie? Czy mogą być wijące?

Kolejne pytanie: czy na rabatach wytyczonych prostymi liniami sądzi się rośliny tylko w rzędach, czy mogą być nasadzenia np. okrągłe klomby?

Zdjęcia rabat wytyczonych i do wytyczenia są na 1 i 2 stronie.


Co do zasady albo tylko linie proste, albo tylko wijące.
Ale jest na O. ogród, który mnie wbił w fotel i szczęki długo szukałam, który ma w przedogródku linie proste, a z tyły - już nie.
To ten ogród.
tyły
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1223-ogrod-maly-ale-pojemny?page=58

przedogródek:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1223-ogrod-maly-ale-pojemny?page=61


Radzę - przeczytaj ten wątek, bardzo pouczający, instruktażowy wręcz jest (ale nie nudny, o nie!)


Jak sadzić na prostych rabatach? Niekoniecznie w linii, Madżenka sadzi w trójkąty i plamy a ma prostokątne rabaty
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2583-wizytowka-kiedys-bedzie-tumadzenie-ogrodnika

podobnie Gusiarz:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2253-ogrod-do-kwadratu?page=2
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
MirellaB 10:31, 02 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Pierwszy ogród oglądałam, dwóch kolejnych nie.
Dziękuję za linki. Tak dużo tutaj wszystkiego, że jeszcze nie ogarnęłam ☺
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Tess 10:36, 02 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Dlatego sądzę, że jeszcze za wcześnie w Twoim przypadku na wytycznie rabat, czy inne decyzje co do ogrodu.
Nie spiesz się, Mirelko.
Masz fart, że tak wcześnie trafiłaś na O. Masz wielką szansę stworzyć u siebie piękny ogród.
Ale najpierw się poprzyglądaj, zobacz, co Ci się podoba (najpierw będzie Ci się podobać prawie wszystko).

A podobał Ci się ogród Przemka?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
MirellaB 10:44, 02 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Dziękuję Ci serdecznie za rady. Zanim trafiłam na Ogrodowisko to ciągle i wszędzie oglądałam ogrody i prawie wszystko mi się podoba ☺. Teraz podchodzę rozsądnie do tematu i robię selekcję. Nadal wygrywa ogród z wrzosowiskiem ☺. A Tobie się ten ogród nie podoba?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 10:46, 02 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ogród Przemka jest piękny.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 11:42, 02 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirelko, jeszcze nie rozumiesz chyba pewnych zasad. Ogród z wrzosowiskiem jest piękny. Jest wiele ogrodów pięknych. I wszystko chciałoby się mieć u siebie. Posadziłaś już kilka roślinek, ale sama widzisz, ze to jeszcze nie ideał. Dziewczyny piszą, żebyś się przyglądała. Daleka jeszcze droga u ciebie do świadomego planowania. Żeby ogród był twój, nie może to być kopia. Ty musisz poczuć, jak to ma wyglądać. Nie da się kopiować tak, jak na kalce. Przeczytałaś zapewne, że sadzenie roślin uzależnione jest od tego, jak i kiedy, w jakim stopniu światło pada na rabaty. Czy rabaty są zadrzewione, czy w pełnym słońcu. Jakie jest podłoże? W wielu wątkach ogrodnicy na początku piszą, ze założyli ogród, posadzili roślinki i potem wszystko spłynęło z deszczem. Bo glina, bo za mokro, bo roślinki się po prostu utopiły.
Ja na przykład mam u siebie ziemię piaszczystą i muszę być tego świadoma. Musze ją użyźniać kompostem. W zeszłym roku wiosną założyłam kompost w jednej komorze za namową sąsiadki. Pod wpływem Ogrodowiska mam już trzeci pojemnik. Jesienią nawiozłam kompost na pierwszą rabatę, wysypałam kopczyki na róże z kompostu. jest 100 razy lepszy od ziemi z worka. Jakakolwiek by nie była. Ale czytałam porady i wątki tematyczne. Rozwiązania problemu szuka się bardzo prosto: u góry w lewym rogu jest pasek, gdzie wpisujesz hasło, np. przedogródek. klikasz "szukaj" i otrzymujesz wątki poświęcone temu tematowi. Jak nie znajdziesz, to zaznaczasz "pokaż posty" i tak możesz wejść do postów i wątków osób, które o tym pisały.
Ja tu doszłąm w majuzeszłego roku. Najpierwczytałąm po nocach: w komputerze, tablecie, telefonie. Mąż zabierał mi tablet, a ja telefon pod kołdrą otwierałam i czytałam. Pierwszy wątek mój, co cały przeczytałam, to był "Any ogród mały ..." Wiele się nauczyłam.
Teraz czytam Ogród Tosi i jestem zachwycona. Tobie szczególnie polecam ten wątek. Od początku do końca powinnaś go sobie przeczytać. Jeszcze przed planowaniem.
Tu masz link: http://www.ogrodowisko.pl/watek/3171-ogrod-tosi
Tosia poprosiła o projekt Danusię. Potem zrobiła ogród wg tego projektu. Opisała powstawanie ogrodu . Projekty nie są tanie, nie każdego stać, dlatego niektórzy próbują sami, a forumowicze i Danusia podpowiadają.
Twój stan określam jako nieświadoma nieświadomość. Pora, żebyś z niego wyszła. Następny etap, to będzie świadoma wiedza o tym, że jeszcze dużo nie wiem (świadoma nieświadomosć), potem świadome zdobywanie wiedzy, aż wreszcie świadome działanie.
A potem już będzie piękny ogród.

Przepraszam, ze tyle napisałam, ale mam nadzieję, że choć troszkę ci to pomoże. I nie martw się, początki świadomości bywają bolesne

____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 13:31, 02 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ale super z tym nieświadome . Wiesz co tak sobie myślę, że bym chciała skopiować ogród, ponieważ jest to dla mnie najbardziej bezpieczne, żeby nie robić ogrodowych wpadek. Nie mam daru takiego, że sama kolorystycznie, rodzajowo potrafię zorganizować, dobrać, zestawić, nie mam daru widzenia oczami wyobrazni.
Naprawdę dużo czytam, oglądam, podglądam, notuję. To nie jest tak, że wpadłam na chwilę i robię ogród. Biorę juz teraz pod uwagę rodzaj ziemi, nasłonecznienie i inne o których piszesz. Ogród Tosi przeczytałam cały wcześniej i mam w obserwowanych.
Cały czas rysuję i wytyczam rabaty, ciągle zmieniam i poprawiam.
A co do kompostu to chętnie taki kompostownik bym założyła, ale nie wiem co tam składować?
Czy jest o tym wątek?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies