Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 19:10, 10 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Asiu dziekuje.



____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 19:21, 10 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ewa777 napisał(a)
Aniu, jak Wam sprawuje się taras? Jesteście zadowoleni?
Zaczynam zastanawiać się nad wyremontowaniem mojego i myślę właśnie nad drewnianym. Do tej poty mieliśmy z kostki.


Ewa drewniany taras mamy szesc lat. Wiadomo drewno trzeba co roku pokryc olejem. My mamy sosne skandynawska ale modrzew bylby najlepszy. W tamtym okresie liczyl sie kazdy grosz. Jak dobrze zostanie zamontowany to nic sie nie powinno z nim stac. Deska ma to do siebie, ze nawet jak jest upal to nie nagrzewa sie tak jak betom i smialo mozna boso po nim chodzic. Inni chwala deske kompozyrowa ale plastiku to nie chcielismy montowac.
Moje roze na murku.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Ewa777 12:59, 11 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18387
Anusia napisał(a)


Ewa drewniany taras mamy szesc lat. Wiadomo drewno trzeba co roku pokryc olejem. My mamy sosne skandynawska ale modrzew bylby najlepszy. W tamtym okresie liczyl sie kazdy grosz. Jak dobrze zostanie zamontowany to nic sie nie powinno z nim stac. Deska ma to do siebie, ze nawet jak jest upal to nie nagrzewa sie tak jak betom i smialo mozna boso po nim chodzic. Inni chwala deske kompozyrowa ale plastiku to nie chcielismy montowac.
Moje roze na murku.


Dzięki, Aniu, że się podzieliłaś swoim doświadczeniem. Myślałam o modrzewiu. Mają w ofercie deski gładkie i deski ryflowane. Które są lepsze?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anusia 13:15, 11 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ewa my mamy ryflowana ona bardziej odprowadza wode po deszczu. Wydaje mi sie, ze jest bardzej bezpieczna czyli antyposlizgowa.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
anabuko1 14:44, 11 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23471
Anusia napisał(a)
Dzisiaj zaprezentuje tawule majowa. Trzeci sezon w moim ogrodzie. Obfocona niemalze z kazdej strony.








I pięknie wygląda
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 20:48, 11 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Ja w tym roku o konwaliach zapomniałam, że mam. A tyle ich rośnie.
Jak się ma dobrego sąsiada to można na jego dom patrzeć.

Mam też tawuły, ale takich pięknych nie mam. Kupiłam na początku nie miałam pojęcia, że tyle odmian kupiłam taka byle jaka. A w tym roku jedna mi zmarzła będę musiała jutro przyciąć i wywalić.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anusia 15:02, 13 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
anabuko1 napisał(a)

I pięknie wygląda

Dzieki. Roze w pakach. Kwitnie jako pierwsza Gefyld.



____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 16:40, 13 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
ElzbietaFranka napisał(a)
Ja w tym roku o konwaliach zapomniałam, że mam. A tyle ich rośnie.
Jak się ma dobrego sąsiada to można na jego dom patrzeć.

Mam też tawuły, ale takich pięknych nie mam. Kupiłam na początku nie miałam pojęcia, że tyle odmian kupiłam taka byle jaka. A w tym roku jedna mi fzmarzła będę musiała jutro przyciąć i wywalić.


Elu jak do tej pory z sasiadami zyjemy w zgodzie. Na poczatku bylo trudniej jak tuje byly jeszcze male i nie bylo tego komfortu prywatnosci. Tawuly mam dosc ladne. Co roku wiosna przycinam jak na razie nie mialam sytuacji aby ktoras przymarzla. Gorzej w tym roku z budleja. Odbila lecz nie zanosi sie by osiagnela gigantyczny rozmiar.
Moja nowa rabata wzrasta. Za kazdym razem po koszeniu wyrownuje brzegi.









____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 09:30, 14 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Dzisiejszy dzien sloneczny. Ostrozki szykuja sie do pelnego rozkwitu.
Mrowki wedruja po ogrodzie calymi hordami. Jestem bezsilna. Przestalam z nimi walczyc.







____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 11:02, 14 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Cd dzisiejszych fotek.






____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies