Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni?

Pokaż wątki Pokaż posty

Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni?

wiewiora 23:01, 09 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
witam i ja zaczynamy razem budować nasze ogrody pozdrawiam cieplutko
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
october 10:07, 10 lut 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Kacha, Agnieszka dzięki za odwiedziny i zapraszam na kolejne wizyty

A ja wczoraj pół dnia przesiedziałam czytając wątek o kompostowaniu I budowa kompostownika na działce będzie jednym z pierwszych zadań. Aż żałuję, że nie zrobiłam tego od razu jak kupiliśmy działkę, bo sporo było materiału do kompostowania jak zajęliśmy działkę, już by się robił No, ale uczymy się dopiero
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
wiewiora 11:54, 10 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Moniko kompostownik na wiosnę szybko się zapełni na następny raz będzie jak znalazł,teraz to możesz zbierać skorupki jaj suszyć je a potem zemleć w młynku doskonały nawóz...
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
october 12:11, 10 lut 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Agnieszka, te skorupki to potem do kompostownika wrzucić?
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
boguslawa_ma... 12:25, 10 lut 2015


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Witaj Moniko
Działkę obejrzałam,dużo pracy ,ale nie jest najgorzej.
Ja jak kupiłam działkę 10 lat temu wyglądała jeszcze gorzej i było bardzo dużo drzew owocowych które wszystkie wykopalyśmy ,każdy centymetr ziemi był przekopany,dużo cebul wyrzuciłam nie czekałam jak zakwitną,potem bardzo żałowałam.Na początku wsadziłam bardzo dużo iglaków ,o których nie miałam pojęcia jak rosną ,jak się nazywają ,dlatego teraz trochę wymieniam na hortensje i inne krzewy ozdobne,dzięki ogrodowiskowi znam ich nazwy i ogród mój jest bardziej kolorowyPozdrawiam
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
october 14:58, 10 lut 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
barbara_krajewska napisał(a)
Wczesną wiosną, najpóźniej do połowy marca, trzeba przyciąć winorośl, późniejsze cięcie powoduje obfite i długotrwałe wydzielanie się soków (mówi się, że roślina płacze), co bardzo osłabia roślinę.
Tu jest jeden link do filmiku obrazujacego cięcie
https://www.youtube.com/watch?v=-FL8TGfYKQI


Ta moja winorośl jest taka dosyć rozrośnięta, dużo mam tych gałązek powycinać? Jeśli dobrze zrozumiałam, to taka winorośl powinna być dosyć mocno prześwietlona? A, i jeszcze pytanie: czy te gałązki będę mogła wrzucić na kompost?
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
wiewiora 15:53, 10 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Moniko skorupki pod każdą roslinke, bezposrednio wymieszaną z ziemią.
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
bogumila 18:38, 10 lut 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Otwarta furtka zaprosiła do środka...miło powitać ogrodniczkę małej działeczki,też mam podobną.Serdecznie pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
barbara_kraj... 19:31, 10 lut 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
october napisał(a)


Ta moja winorośl jest taka dosyć rozrośnięta, dużo mam tych gałązek powycinać? Jeśli dobrze zrozumiałam, to taka winorośl powinna być dosyć mocno prześwietlona? A, i jeszcze pytanie: czy te gałązki będę mogła wrzucić na kompost?

Moniko, trudno jest na odległość poradzić, jak ciąć winorośl, tym bardziej jak zdjęcie jest mało czytelne. Może ktoryś sąsiad działkowy bedzie Ci w stanie pomóc?
Wycięte gałązki jak najbardziej nadają się na kompost. Trzeba je jednak rozdrobnić, pociąć na mniejsze kawałki i najlepiej ułożyć na samym dnie kompostownika.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
october 22:36, 10 lut 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Mam prośbę do odwiedzających, a bardziej doświadczonych Proszę napiszcie o jakich czynnościach poiwnnam pomyśleć, do czego się przygotować na początek sezonu. Bo obawiam się że mogę coś ważnego przegapicpć a potem będzie za późno...
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies