Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni?

Pokaż wątki Pokaż posty

Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni?

wiewiora 18:22, 05 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Gdy nadejdzie Wielkanocny poranek
Niech spełnią się życzenia tęczowych pisanek...
Mazurków kajmakowych, bazi srebrzystych,
Bogatego zająca i kurczaczków puszystych.
Świątecznego nastroju, biesiady obfitej,
Lukrowego baranka, a w dyngusa - głowy wodą zmytej!
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
boguslawa_ma... 13:40, 26 kwi 2015


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
A jak tam dzieje się coś na twojej działcePozdrawiam
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
october 22:08, 27 kwi 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Ale ten czas szybko leci. Dopiero co był początek kwietnia, a tu już koniec i zaraz maj. Na działce troszkę się dzieje ale nie dużo. Po prostu nie mamy za bardzo czasu i możliwpści, żeby tam popracować
pozdrawiam wszystkich odwiedzających
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
october 12:11, 15 maj 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Hej. Powoli zaczyna się robić ładniej na naszej działce, ale nie jest to jeszcze całkowicie doprowadzone do ładu. Myślę, że ten sezon to cały będzie przeznaczony na porządkowanie Ale powolutku, powolutku zrobimy

Ostatnio oczyściliśmy w miarę chodnik, przesadziłam te hosty ze środka trawnika (którego jeszcze nie ma, ale jest w planach) na prawą stronę chodnika.

Sprzątamy cały czas zaplecze altany... Znajdujemy różne ciekawe rzeczy pozostawione przez poprzednich właścicieli

Mamy na działce gniazdo jakiś ptaszków W budce z pieńka brzozy

Mam jeszcze dwa pytania o rośliny, co to jest:



A pewnego razu wypatrzyłam taką mieszkankę naszego ogródka



Bardzo proszę, dajcie znać co to za rośliny, zwłaszcza ta druga. Nie wiem czy warto ją zostawiać, przesadzić gdzieś. Bo jak widać, tutaj to w takim nieładzie jest. Nie wiem co to jest, czy ma jakieś kwiaty?
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
kaisog1 12:14, 15 maj 2015


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Pierwsza roślina wygląda na pigwowca a druga to bergenia (powinna kwitnąć teraz różowymi kwiatami)
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
october 12:25, 15 maj 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
kaisog1 napisał(a)
Pierwsza roślina wygląda na pigwowca a druga to bergenia (powinna kwitnąć teraz różowymi kwiatami)


Dzięki Gosiu za odpowiedź Nie kwitnie teraz... Nie wiem w ogóle czy to było zamierzone takie rozsadzenie, czy ona tak się rozrosła? Jak bergenię powinno się sadzić?
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
jona 16:17, 15 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
october napisał(a)


Dzięki Gosiu za odpowiedź Nie kwitnie teraz... Nie wiem w ogóle czy to było zamierzone takie rozsadzenie, czy ona tak się rozrosła? Jak bergenię powinno się sadzić?


Na moje oko, to była rozsadzana. Sama z siebie rośnie w dość gęste kępy . Bergenia to wdzięczna roślina i nie wymaga jakiś szczególnych zabiegów poza usunięciem pojedynczych suchych liści po zimie. W ogóle jest zimozielona.
Piękna jaszczurka spaceruje u Ciebie po ogrodzie
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
october 18:04, 15 maj 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Ok, to zostawiam na razie poczytałam trochę, pooglądałam na zdjęciach i widzę, że bergenia rzeczywiście może być ładną rośliną. Tylko, że u mnie chyba zaniedbana jest. No i nie kwitnie
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
jona 19:19, 15 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Odkuje się na pewno. Przez sezon zagęści się i będzie ładnie wyglądać . Kwiaty kwitną krótko. Głównym jej walorem są jednak liście: mięsiste i w pięknym intensywnym kolorze zielonym. Ma to swoje plusy, bo może stanowić tło dla wielu roślin
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
boguslawa_ma... 21:59, 15 maj 2015


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Widzę że dużo się dzieje u ciebie
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies