Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni?

Pokaż wątki Pokaż posty

Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni?

Karol99 08:47, 19 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Nie ma oznak wiosny?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
october 09:27, 19 lut 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Karol99 napisał(a)
Nie ma oznak wiosny?


Wiosnę widać wszędzie, ale jeszcze nie wiem, co tam u mnie na działce się dzieje
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
zofkarollo 14:30, 19 lut 2015


Dołączył: 19 lut 2015
Posty: 22
A ja tu widzę mega potencjał jest bardzo tajemniczo - tak jak mi się podoba Chciałabym u siebie uzyskać choć mały tajemniczy zakątek, bo narazie wszystko jest trochę jak na patelni Mam wrażenie, że wasz ogród sam się prosi o angielski charakter ale to jest zdanie laika trochę w tej dziedzinie Bardziej to odczuwam niż wiem
october 20:02, 21 lut 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Byłam dzisiaj na działce ale nic nie porobiłam bo to był spacer z moim bobaskiem A M. przeziębiony więc został w domku. Ja natomiast zmierzyłam sobie ile czasu zajmie mi dojście pieszo na działkę - spacerkiem z wózkiem szłam 25 minut
Na działce nie widać żadnych wiosennych roślinek. Przyjrzałam się jabłonkom, widać że były cięte przez poprzednich właścicieli, ale koniecznie trzeba je przyciąć, bo mają dużo gałęzi.
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
october 21:11, 24 lut 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Hej. Pytanko: czy dobrze myślę, że ra roślina to hosta? Kiedy mogę ją przesadzić? Bo nie pasuje mi tak na środku.
Dodam, że teraz liście są oklapnięte, uschnięte. Mam czekać aż wypuści nowe? Jakie ta roślina ma korzenie?

Przepraszam za jakość zdjęć ale nie mam innych, zbliżenia tez nie mam.




____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
october 15:11, 13 mar 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Hej, u mnie na działce nadal nic się nie dzieje, dlatego też nie zaglądam na O. Poza tym, trochę mam mało czasu ostatnio, małe dziecko wymaga coraz więcej uwagi, i poszłam do pracy Ale zaprasza do drugiego wątku, tam wrzuciłam kilka fotek.

ps. Nikt się nie wypowie w kwestii powyższych pytań?
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
Karol99 15:14, 13 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Tak, to hosta. Liście należy usuwać jesienią. Możesz je przesadzić jak najbardziej. Możesz również podzielić to będzie więcej. Hosty wolą półcień lub cień. Na słońcu może im przypalać listki.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
october 15:17, 13 mar 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
O, dzięki Karol za ekspresową odpowiedź czekałam, czekałam a wystarczyło się upomnieć

Te liście zostały, nie wiedziałam co to i że trzeba usuwać. Na pewno je przesadzę, bo tu mi kompletnie nie pasują.
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
aptu 15:20, 13 mar 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
podziel, będziesz miała bardzo dużo host - i jeśli się nie mylę to robi się to na wiosnę czyli już niedługo, nawet znalazłam info u profesjonalistów

"Wczesną wiosną, gdy już nie ma mrozów i z ziemi wychodzą kiełki wtedy zaczynam podział roślin"

Pozdrawiam gorąco i będę zaglądać
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
october 15:24, 13 mar 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Dzięki Magda za odwiedziny i info, bo właśnie się zastanawiałam kiedy to przesadzanie i rozsadzanie robić.

Zaglądaj, zapraszam

I czekam na Twój wątek
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies