Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni?

Pokaż wątki Pokaż posty

Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni?

aptu 15:29, 13 mar 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
och, mój wątek... obawiam się, że nie miałabym co na nim pokazać. Na razie kopę zarośniętej ziemi może coś na jesień się uda zrobić, bo na razie to ciężkie roboty ziemne.

pozdrawiam
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
Robertop 18:56, 13 mar 2015


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Witam. Ładna działka i dużo masz okazałych roślin. Będziesz mogła je dzielić i wymieniać się z innymi. Będę zaglądał. Trzymam kciuki za pierwszy sezon
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
october 21:44, 18 mar 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Byłam dzisiaj na działce, ładna pogoda to na spacer z młodym się przeszłam Zaczęłam oczyszczać tego iglaka, który rośnie na środku (nie jestem pewna co to jest, ale wydaje mi się, że cyprysik). Chcę go od dołu całkiem przyciąć i oczuścić, bo trochę przeszkadza w przechodzeniu. Poza tym, przy okazji będzie więcej "wolnej" powierzchni którą w przyszłości obsadzę Niestety długo nie popracowałam, bo młody lubi jak się go wozi, nie lubi natomiast stać... no i rozpłakał się jak mama cięła, więc musoałam zaprzestać i wrócić do spacerowabnia
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
boguslawa_ma... 21:13, 28 mar 2015


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
zaglądam i pozdrawiam
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
october 13:43, 30 mar 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Popracowaliśmy troszkę na działeczce tydzień temu
1)Przycięłam iglaka, nawet bardziej niż planowałam, ale tak dobrze mi to szło, że nie mogłam się powstrzymać A tak na serio, to chciałam zrobić miejsce, więcej odsłonić. I nawet fajnie to wyszło. Zdjęcie wrzucę za chwilę, bo mam na telefonie.

2) Poprzycinałam porzeczki, oczyściłam ze starych gałęzi. Nie wiem, jak będą się sprawowały, bo jak kupiliśmy działkę w tamtym roku, to było już po porzeczkach. Zobaczymy.

3) Przycięłam śliwę. Też nie wiem co z nią będzie dalej, bo widzę, że spora część gałęzi była uschnięta. Na działce jest morko i może być tak, że korzenie jednak gniją. Ale na razie zostawiamy drzewko, aby zobaczyć jak będzie sobie radziła w sezonie.

4) Kupiliśmy trochę ziemi, żeby podwyższyć choć jedną część działki, gdzie chcemy założyć trawnik. Mąż woził, rozgarniał
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
october 13:55, 30 mar 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Czy wiecie, co to jest?



Tutaj nawożenie ziemi na podwyższenie działki



A tu śliwa i przy siatce czarna porzeczka. Wszystko dostaliśmy wraz z działką po poprzednich właścicielach.

____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
october 14:18, 30 mar 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
I tak sobie wymyśliłam, że domek będzie biało-niebieski. Co o tym myślicie?
Czy może jakoś inaczej to zrobić? Jestem otwarta na propozycje

____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
jona 15:02, 30 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Witaj Moniko . Biało - niebieska altana i róża pnąca będzie wyglądać według mnie bardzo romantycznie .
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
october 15:04, 30 mar 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Jona masz na myśli to pnącze na ganku? To jest winorośl
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
jona 15:08, 30 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
To pomyliłam. Na początku wątku pisałaś o różach, a na zdjęciu nie było widać dokładnie co to jest.
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies