Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni?

Pokaż wątki Pokaż posty

Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni?

Mysza 16:22, 12 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Witaj Moniko.
Widzę, że u Ciebie dużo będzie się działo
Będę kibicować
____________________
Gosia
wietrzyk 20:21, 12 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Hej
Przywędrowałam od Borbetki obejrzeć Twój ogródek. Domek i jabłonka przyniosły mi wspomnienia babcinego ogródka Wydaje mi się, że to bardzo pozytywny trend, że mieszkańcy miast szukają kawałka zieleni do zaopiekowania. Wśród moich znajomych też obserwuję, że kupują działki ROD, ot choćby, żeby dla dzieci krzaczek pomidorków posadzic, poziomki albo posiedzieć i poczytać książkę na słonku
Powodzenia
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Danucha 22:57, 12 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Witaj Moniko
Ja również pomyślałam o tajemniczym ogrodzie. Zapowiada się ciekawie i z przyjemnością będę Cię odwiedzać
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Anabell 23:53, 12 lut 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Witaj - pomalutku od wiosny zaczniesz pierwsze prace, już po roku będzie wielka zmiana.
Najważniejsze że bardzo chcesz.
Moniko - furtka też wywarła na mnie tajemniczość.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Borbetka 09:30, 13 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Co do plonów z własnej ziemi, nic tego nie przebije. Powoli dojrzewam do zrobienia skrzyń na warzywa i umieszczenia ich w sadzie. Muszę je jakoś wkomponować. Zdrowie jest jednak najważniejsze, bo sama nie wiem już co jem w tych kupowanych.
____________________
borówcowy wizytowka
october 10:51, 13 lut 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Gocha, mysza, wietrzyk, Danucha, Anabell, Borbetka dziękuję za odwiedziny
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
october 10:56, 13 lut 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
wietrzyk napisał(a)
Hej
Wydaje mi się, że to bardzo pozytywny trend, że mieszkańcy miast szukają kawałka zieleni do zaopiekowania. Wśród moich znajomych też obserwuję, że kupują działki ROD, ot choćby, żeby dla dzieci krzaczek pomidorków posadzic, poziomki albo posiedzieć i poczytać książkę na słonku
Powodzenia


Właśnie między innymi dla naszego dzieciątka zainteresowaliśmy się działką Żeby było gdzie wyjść po pracy, czy w weekendy, posiedzieć na świeżym powietrzu, na słonku. Co do własnych upraw, to na razie nie planuję, bo to trzeba na codzień się zajmować, a na razie to może być trudne do realizacji (bo synek malutki).

Dzisiaj u nas taka ładna pogoda, chętnie pojechałabym zobaczyć co się tam dzieje Ale dzisiaj jedziemy do moich rodziców, więc może w tygodniu namówię M. na wizytę na działce. No bo trzeba to winogrono i jabłonie przyciąć
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
october 11:05, 13 lut 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
A propo moich rodziców - korci mnie, żeby założyć wątek z ich ogrodem (w którym czasami co nieco porobię ). Tam byłoby więcej do pokazywania. Ten dąb z bluszczem to właśnie z ich ogrodu. A na ogrodowisko trafiłam jak szukałam inspiracji na cięcie bukszpanów oczywiście
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5310-dab-porosniety-bluszczem
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
hanka_andrus 15:39, 13 lut 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Monisiu, na początek wizyt ogrodowych, tak jak planowałaś: cięcie jabłoni i winorośli. Jabłoń jak ciąć, znajdziesz w necie. A i o cięciu winorośli też zapewne jest. Swoje łozy winne tnę na wyczucie. Bez strachu, łoza stara korzeni ma tyle, że zawsze z pędu, ze śpiących oczek coś wyrośnie.
Teraz najlepiej widać, które pędy są najgrubsze i ile ich jest. Radzę zostawić tylko 1, 2 główne pędy i przy nich boczne na 3 oczka cięte. To nic, że bedą wyglądać kikutowato. Roślina nadrobi, na tych bocznych wyrosną nowe pędy które będa kwitły. i te trzeba będzie też latem skrócic. A te bez kwiatów usunąc całkiem.

No i wygrabienie trawnika. Masz jakieś byliny, to też trzeba uporządkować: suche zeszłoroczne liście wyciąć i dać nawóz. Pytaj nas, albo rodziców.

Jak ogarniesz porządek na całej działeczce, to będziesz myśleć co dalej.
Trzymam kciuki za Wasz zakątek i życzę zadowolenia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
october 08:44, 19 lut 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Hej, kilka dni się nie odzywałam, ale to dlatego, że nadal nie byłam na działce i nic nowego u mnie
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies