Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 11:31, 12 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Wklejam jeszcze tę małą rabatkę, by w pełni zobrazować jak wygląda front mojego domu.



Tutaj nie pasuje mi ta kosodrzewina, która strasznie się rozkrzewiła i odciąga uwagę od kulek (swoją drogą nawet nie wiem co to za odmiana), za to bardzo chciałam dosadzić ze 3 kulki i ożywić żurawką jasnozieloną).
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 20:52, 12 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Czekam cały czas na podpowiedzi.
A póki co jutro zabieram się powoli do porządkowania mojego ogrodu.
Muszę usunąć włókninę spod tui - dopiero tutaj dowiedziałam się o tym jak źle wpływa na rośliny. A ja tak się namęczyłam przy układaniu jej
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Danucha 22:38, 12 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Ale wesoło i ciepło zrobiło się w Twoim ogrodzie. Ładna ta kosodrzewina, tylko rabatka trochę za mała i ten cyprysik trochę "bałagani", chyba to on?. Za ciasno mu tam. Ja bym tam dodała coś kwitnącego, albo o bordowych liściach. Połowa sukcesu to te piękne iglaki, a drugie tyle to kredki i pomoc naszej Danusi. Trzymam kciuki
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
ren133 23:18, 12 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Chyba mnie podsłuchujesz Właśnie przed chwilą rozmawiałam z mężem, że ta rabatka przy domu mogłaby być trochę większa - można by było zrobić wtedy coś na wzór rabatki przy domu (czytaj willi) w ogrodzie zimozielonym autorstwa Danusi. Bo mi ciągle chodzą po głowie te bukszpany - kosodrzewinę dałabym w inne miejsce bo ona trochę się tu nie mieści, dodałabym pomarańczową żurawkę + ze dwie srebrne kule i już... rabata gotowa.
Co Ty na to?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 23:22, 12 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Pokazałabym Ci tę rabatę z ogrodu zimozielonego ale muszę przećwiczyć jak to się robi (czytaj: poproszę syna żeby pomógł "zagubionej mamusi")
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Danucha 14:09, 13 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Musisz wejść na tę stronę z rabatka, skopiować z paska adres i wkleić do postu. U mnie synuś też robi za pogotowie techniczne. Spróbuje tymczasem sama znaleźć zimozielony ogród Danusi
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 14:28, 13 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Chodzi o "zimozielony ogród przy białym domu?". Ależ tam cudnie. Mam na dzisiaj lekturę. Czuję, że sporo zaczerpnę z tego wątku. Twojej rabaty jeszcze nie znalazłam, ale zaczynam lekturę wątku
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
ren133 16:34, 13 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)
Chodzi o "zimozielony ogród przy białym domu?". Ależ tam cudnie. Mam na dzisiaj lekturę. Czuję, że sporo zaczerpnę z tego wątku. Twojej rabaty jeszcze nie znalazłam, ale zaczynam lekturę wątku


Miłej lektury życzę, a w sumie to raczej przyjemnego oglądania
Ja dzisiaj wyrywam włókninę.
Zajrzę wieczorem.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 20:37, 13 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
No i ogarnęłam dzisiaj jakieś 80mb żywopłotu. Myślę, że jutro zerwę resztę włókniny. I będzie już trochę "ogrodowiskowo"




Przez cały czas zastanawiam się nad dosadzeniami. A jeszcze na dodatek dziś przeczytałam, że żywopłot szmaragdowy jest już passe to trochę zrezygnowana jestem bo bardzo chciałam żeby mój ogród był bardziej w stylu nowoczesnym niż demode.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Agania 22:44, 13 lut 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Fajnie, zabrałeś się ostro do pracy, ja się nie dziwię, masz już tyle propozycji od szefowej

Ja jak trafiłam na ogrodowisko, to też chciałam, mieć ogród pełen bukszpanów, ale nie wszytko nam pasuje, umięjętnie i delikatnie, możesz uzupełniać bukszpanowo rabaty, ale nie kompleksowo, masz już zieloną obsadę, kolory uzupełnisz cebulowymi wiosną, neutralnie np. klonami, trawami, co do reszty Danusia, poprowadziła cię do sukcesu, słuchaj i twórz, a będzie kolorowo
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies