Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

jazzy 23:12, 14 lut 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Nie on jeden Cię pochłonie wierz mi
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Karol99 23:22, 14 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
jazzy napisał(a)
Nie on jeden Cię pochłonie wierz mi


Zgadzam sie
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ren133 23:29, 14 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jazzy napisał(a)
Nie on jeden Cię pochłonie wierz mi


Oj, chyba dużo od dziś pozmienia się w moich ogrodowych planach, oj chyba nawet bardzo dużo ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 10:12, 15 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Anias napisał(a)


Ren, a pokaz jaki masz taras? I co wokol niego?


Aniu, wstawiam zdjęcia tarasu.
Przepraszam, że dopiero teraz, ale wczoraj kończyłam zrywanie włókniny spod tui. Najważniejsze, że się udało i ten etap mam już za sobą.
Mam to dziadostwo jeszcze na rabatach ale to będę wywalać w miarę ich porządkowania.
widok od wschodu:



i jeszcze od zachodu:


Oczywiście, tak jak pisałam wcześniej, taras jest przed "liftingiem" - wkrótce będzie wyglądał podobnie jak wejście ze schodami na każdą stronę.

Wczoraj jeszcze, zainspirowana donicami w ogrodzie malkul, zaczęłam zastanawiać się nad wkomponowaniem czegoś takiego przy moim tarasie, ale póki co to tylko jeden z wielu pomysłów, które ostanio mnożą się na potęgę i jedne ustępują miejsca kolejnym.
Powiem Ci szczerze, że już mnie głowa rozbolała od tych inspiracji
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jazzy 10:40, 15 lut 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
ren133 napisał(a)

...
Powiem Ci szczerze, że już mnie głowa rozbolała od tych inspiracji

To może lepiej nie zaglądaj na Pinteresta
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Anias 13:14, 15 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
jazzy napisał(a)

To może lepiej nie zaglądaj na Pinteresta

oj tak.... od tego to dopiero glowa boli!

Fajnie zadaszony taras, tez o takim teraz marze jak nie moge przez cale lato siedziec na tarasie bo albo pada, albo wieje albo za mocno grzeje... mam juz plan zadaszenia swojego ale to chyba za rok niestety...
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
ren133 16:21, 15 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jazzy napisał(a)

To może lepiej nie zaglądaj na Pinteresta



Tylko z drugiej strony, wolę teraz pogłówkować niż żałować później jak już zrobimy projekt nawadniania. Oj ciężki orzech do zgryzienia mam ...
A teraz przerabiam ten wątek: http://www.ogrodowisko.pl/watek/2036-ogrodek-anity?page=35
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:38, 15 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)

Boszszsz... jaka ty jesteś zdeterminowana. U mnie było bardzo zimno, delikatny mrozik. Jestem pod wrażeniem. A z tą nowoczesnością....zaraz pęknę ze śmiechu Rozbawiłaś mnie tak, że aż mąż spytał z czego tak chichoczę. Thuje masz przecudne, stanowią tło ogrodu, a teraz możesz szaleć według wszelkich trendów. Myślałam, że to ja ciągle coś wymyślam i zmieniam, ale dzięki Tobie wiem, że ze mną nie najgorzej. Do rzeczy. Przejrzałam wątek i nie wiem do końca o którą rabatkę chodzi. Wklej link. Myślę, że Twój pomysł z tą rabatką przed domem nie jest zły. Do żółtego żywotnika nie dawałabym pomarańczowych żurawek, tylko np. borowe, filetowe. Ale to moje zdanie. Jak Ci się podobają bukszpany to zamiast kosodrzewiny i tego cyprysiaka posadź ze trzy kule i w to wkomponuj żurawki, żeby dopelnić kształt rabaty. To Ty tu rządzisz. Narysuj coś odręcznie, łatwiej będzie rozmawiać.


Danusiu,
Na tej stronie http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=213

jest rabata z bukszpanami przy schodach - o czymś takim myślałam u siebie na rabacie frontowej. Co Ty na to?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Efffa 11:06, 16 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Ależ ty masz ład i porządek w ogrodzie.
Widzę, ze ciężko masz się pogodzić z myślą o braku bukszpanów w ogrodzie. jak tu się oprzeć bukszpanom skoro całe Ogrodowisko ma fundament bukszpanowy?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
ren133 11:54, 16 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Efffa napisał(a)
Ależ ty masz ład i porządek w ogrodzie.
Widzę, ze ciężko masz się pogodzić z myślą o braku bukszpanów w ogrodzie. jak tu się oprzeć bukszpanom skoro całe Ogrodowisko ma fundament bukszpanowy?


Witaj,
No i właśnie w ostatnich dniach cały czas myślę i kombinuję jak tu wkomponować bukszpany do mojego ogrodu.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies