Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Gardenarium 11:57, 16 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Sama widzisz, że nie bardzo Słuchaj się mnie, a dobrze na tym wyjdziesz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ren133 15:21, 16 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Gardenarium napisał(a)
Sama widzisz, że nie bardzo Słuchaj się mnie, a dobrze na tym wyjdziesz


Miło mi, że zajrzałaś do mnie. Wiem, że nie po drodze mi z tymi bukszpanami bo mój ogród to przede wszystkim tuje w jednym odcieniu zieleni i dużo zimozielonych a poza tym zero kwiatów poza 5 szt róży szczepionej. Same bukszpany wtopiłyby się tylko w całość zielonej masy ale... ja myślałam żeby dać bukszpany na froncie (przy czym to co jest w tej chwili przesadzić w inne miejce lub na działkę obok) ale ożywić wszystko żurawkami w kolorze jasnozielonym i pomarańczowo-bordowym, dorzucić trawy, może coś jeszcze (a dodatkowo są to dwie rabaty żwirkowe, jasne).
Na dalsze rabaty przewiduję szpaler hortensji podsadzonych rozchodnikiem, pas rododendronów w kolorze bordowym wraz z berberysem, który mi polecasz a mnie podoba się ogromnie i może żurawką w kolorze bordowym + jeżówki czerwone i jeszcze rabata przy jałowcach bardziej wrzosowo czosnkowo może lawendowa + zakątek z choinami i myślę jeszcze o rzędzie 4 drzewek może wiśnia Umbrella w kolorze bordowym.
Całość chcę ożywić cebulowymi typu tulipany, krokusy oraz werbeną i turzycami.

Gdybym zrobiła taki plan mojej działki z propozycjami nasadzeń, będę mogła liczyć na Twoją ocenę mojej wizji?

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Borbetka 15:52, 16 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Reniu, a te bukszpany chcesz ze względu na formę? Czy tak w ogóle Ci się ta roślina podoba? Jaki jest powód? Zadaję pytania, bo najważniejsze jest to, co preferujesz Ty. Czy lubisz ciąć rośliny, czy chciałabyś mieć foremny ogród cały rok czy raczej więcej bylin i nie będą Ci przeszkadzały pustki na rabatach zimą. Masz piękny żywopłot ze Szmaragdów, dlaczego Ci przyszło do głowy, że jest passe? To najpiękniejszy kolor zieleni uważam. Wdzięczna roślina i niewiele roboty. A że teraz moda na graby czy buki? No to co? Moda przemija, potem będzie jeszcze milion innych pomysłów w sieci do oglądania. Z ogrodami jest tak samo jak z domami. Kiedyś dom klocek to komuna była, nie wolno było innych budować, potem była moda na parterowe, a teraz są dwa klocki, jeden na drugim przesunięte wobec siebie. Tych ostatnich to się pobudowało koło mnie z 15. I wszystko kwadratowe wokół nich. Rabaty, nawierzchnie itd. Proste formy są teraz modne, pięknie przedstawione i się to podoba. A i to przeminie i będą wymyślać co innego.
Czekam na rysunki, które mają się tu pojawić. Będę odwiedzać Cię i kibicować. Jak będę umiała, to i podpowiem.
____________________
borówcowy wizytowka
ren133 16:52, 16 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Borbetka napisał(a)
Reniu, a te bukszpany chcesz ze względu na formę? Czy tak w ogóle Ci się ta roślina podoba? Jaki jest powód? Zadaję pytania, bo najważniejsze jest to, co preferujesz Ty. Czy lubisz ciąć rośliny, czy chciałabyś mieć foremny ogród cały rok czy raczej więcej bylin i nie będą Ci przeszkadzały pustki na rabatach zimą. Masz piękny żywopłot ze Szmaragdów, dlaczego Ci przyszło do głowy, że jest passe? To najpiękniejszy kolor zieleni uważam. Wdzięczna roślina i niewiele roboty. A że teraz moda na graby czy buki? No to co? Moda przemija, potem będzie jeszcze milion innych pomysłów w sieci do oglądania. Z ogrodami jest tak samo jak z domami. Kiedyś dom klocek to komuna była, nie wolno było innych budować, potem była moda na parterowe, a teraz są dwa klocki, jeden na drugim przesunięte wobec siebie. Tych ostatnich to się pobudowało koło mnie z 15. I wszystko kwadratowe wokół nich. Rabaty, nawierzchnie itd. Proste formy są teraz modne, pięknie przedstawione i się to podoba. A i to przeminie i będą wymyślać co innego.
Czekam na rysunki, które mają się tu pojawić. Będę odwiedzać Cię i kibicować. Jak będę umiała, to i podpowiem.


Witam Cię u mnie serdecznie
Uspokoiłaś mnie swoimi słowami. Masz rację, że za modą ciężko nadążyć.
A jeśli chodzi o bukszpany to podoba mi się ich kształt i te tysiące drobnych listków i nie przeraża mnie fakt, że dużo pracy jest z nimi.
Właśnie przygotowuję rysunki. Zapraszam do mnie.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Borbetka 17:47, 16 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Nie ma dużo pracy z nimi. Niestety chorują, gdy mają za mokro lub rosną w cieniu. Sama mam problem. Te, które są zalewane muszę wykopać i posadzić trochę na górce. Może to pomoże. Pan, od którego kupuję bukszpany ma je w kompletnym piachu.
____________________
borówcowy wizytowka
Olili 17:57, 16 lut 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Przyszłam przywitać sąsiadkę
Całkowicie zgadzam się z Borbetką ,że masz piękne szmaragdy i z całą resztą jej wypowiedzi również
Moda nic innego jak kwestia medialnej nagonki
Oszalałby człowiek gdyby chciał nadążyć.
Pozdrawiam!
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
malgorzata_s 18:10, 16 lut 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Witaj Reniu, prześledziłam Twój wątek i widzę, że zapowiada się ciekawy ogród. Rozumiem Twoje dylematy zaplanowałaś sobie jedno, a usłyszałaś i to od Danusi drugie. Szukając inspiracji do swojego ogródka śledziłam różne wątki, zauważyłam, że Danusia ostatnio zwraca nam wszystkim uwagę byśmy nie sadzili wciąż tych samych roślin i nie tworzyli tych samych rabat. Ja sama wiem, że to trudne szczególnie jak się jest początkującym ogrodnikiem
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
wietrzyk 20:10, 16 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Hej Reniu
masz piękny dom. Patrząc na jego bryłę, myślę, że bardzo fajnie będzie wyglądał w otoczeniu nowoczesnego ogrodu
Tuje wyglądają pięknie, potraktuj je jako tło do dalszych nasadzeń. Tuje są passe, gdy stanowią ogród sam w sobie, jak się niestety często ogląda.
Współczuję problemów z trawnikiem. Pędraki mogą być prawdziwą plagą i rozumiem, że starałaś się robic cokolwiek, żeby ratować trawnik. Niestety nawet drastyczne zabiegi z użyciem chemii nie zagwarantują, że chrabąszcze w przyszłości znów nie złożą jaj w Twoim trawniku. Też wykopuję pędraki, wycinając darń pod nowe rabaty Na szczęście nie ma ich aż tyle. W tym roku planuje zastosowanie nicieni. Barierą jest ich cena, zwłaszcza jak ma się dość dużą działkę

Zobacz tutaj:

http://www.koppert.info.pl/sklep/pedraki/pedraki-szkodliwosc

Będę się z nimi kontaktować w sprawie nicieni na opuchlaki i pędraki właśnie.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
ren133 22:32, 16 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
malgorzata_s napisał(a)
Witaj Reniu, prześledziłam Twój wątek i widzę, że zapowiada się ciekawy ogród. Rozumiem Twoje dylematy zaplanowałaś sobie jedno, a usłyszałaś i to od Danusi drugie. Szukając inspiracji do swojego ogródka śledziłam różne wątki, zauważyłam, że Danusia ostatnio zwraca nam wszystkim uwagę byśmy nie sadzili wciąż tych samych roślin i nie tworzyli tych samych rabat. Ja sama wiem, że to trudne szczególnie jak się jest początkującym ogrodnikiem


Dziękuję, że mnie odwiedziłaś.
Powiem szczerze, że ja tak naprawdę trafiłam tutaj, bo szperając w necie w poszukiwaniu inspiracji odkryłam ogród Danusi i urzekły mnie bardzo bukszpany - pomyślałam sobie taka zwykła roślina a tak pięknie wygląda właściwie wyeksponowana!
Dlatego może słowa szefowej tak bardzo zbiły mnie z tropu i rozwaliła się cała moja wizja. Mam nadzieję jednak, że dzięki tym wszystkim przemyśleniom, Waszym dobrym radom uda mi się podjąć właściwą decyzję. Chętnie przyjmę każdą radę ale i krytyka mile widziana.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:40, 16 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
wietrzyk napisał(a)
Hej Reniu
masz piękny dom. Patrząc na jego bryłę, myślę, że bardzo fajnie będzie wyglądał w otoczeniu nowoczesnego ogrodu
Tuje wyglądają pięknie, potraktuj je jako tło do dalszych nasadzeń. Tuje są passe, gdy stanowią ogród sam w sobie, jak się niestety często ogląda.
Współczuję problemów z trawnikiem. Pędraki mogą być prawdziwą plagą i rozumiem, że starałaś się robic cokolwiek, żeby ratować trawnik. Niestety nawet drastyczne zabiegi z użyciem chemii nie zagwarantują, że chrabąszcze w przyszłości znów nie złożą jaj w Twoim trawniku. Też wykopuję pędraki, wycinając darń pod nowe rabaty Na szczęście nie ma ich aż tyle. W tym roku planuje zastosowanie nicieni. Barierą jest ich cena, zwłaszcza jak ma się dość dużą działkę

Zobacz tutaj:

http://www.koppert.info.pl/sklep/pedraki/pedraki-szkodliwosc

Będę się z nimi kontaktować w sprawie nicieni na opuchlaki i pędraki właśnie.


Witam Cię serdecznie u mnie.
Dziękuję za ciepłe słowa. To prawda,że przeszliśmy wiele z tymi pędrakami i trochę nie udało nam się z nimi rozprawić a trawnik zniszczyły nam doszczętnie
Teraz musimy robić wszystko od nowa i, tak jak mówisz, nie mamy gwarancji, że sytuacja się nie powtórzy. Jeśli kupisz nicienie (czytałam o nich zanim trafiłam na to forum ale opinie co do skuteczności są różne) pochwal się czy to "działa".
Pozdrawiam.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies