Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Gardenarium 21:30, 11 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
A dlaczego akurat z bukszpanami, może z czymś innym?

Proponuję karłowe iglaki o żywych kolorach Platycladus orientalis Aurea Nana, Thuja 'Golden Tuffet' i Golden Globe, tego brakuje w tym smutnym ogrodzie, także hortensje, żurawki, koloru tutaj potrzeba a nie bukszpanów, to nie jest styl ogrodu na bukszpany Bukszpany dadzą zieleń znowu.Owczym pędem w bukszpany nie idź.

Krzewy o kolorowych gałązkach (derenie Elegantissima, Aurea, Flaviramea.
Krzewy zimozielone o kolorowych listkach (trzmieliny Fortunego) no i trawy o odmiennej niż zielona barwie (Variegatus i Morning Light) Hakonechloa macra 'Aureola" Jak to wsadzisz to już masz z głowy.
Krzewy o kolorowych (bordowych) listkach czyli niskie berberysy.

Trochę bylin typu jeżówki, krwawniki, rozchodniki okazałe.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kacha123 21:30, 11 lut 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Witaj Ren. Masz już ładne zimozielone, duże rośliny jako bazę, a to bardzo dużo! Z pomocą Ogrodowiska stworzysz cudowny kolorowy i kwitnący ogród. Pozdrawiam.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
ren133 23:02, 11 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Gardenarium napisał(a)
A dlaczego akurat z bukszpanami, może z czymś innym?

Proponuję karłowe iglaki o żywych kolorach Platycladus orientalis Aurea Nana, Thuja 'Golden Tuffet' i Golden Globe, tego brakuje w tym smutnym ogrodzie, także hortensje, żurawki, koloru tutaj potrzeba a nie bukszpanów, to nie jest styl ogrodu na bukszpany Bukszpany dadzą zieleń znowu.Owczym pędem w bukszpanynie idź.

Krzewy o kolorowych gałązkach (derenie Elegantissima, Aurea, Flaviramea.
Krzewy zimozielone o kolorowych listkach (trzmieliny Fortunego) no i trawy o odmiennej niż zielona barwie (Variegatus i Morning Light) Hakonechloa macra 'Aureola" Jak to wsadzisz to już masz z głowy.
Krzewy o kolorowych (bordowych) listkach czyli niskie berberysy.

Trochę bylin typu jeżówki, krwawniki, rozchodniki okazałe.



Trochę mnie zmartwiłaś tym, że bukszpany to nie najlepsze rozwiązanie w moim ogrodzie. A już je sobie planowałam na froncie (ostatnie zdjęcie) i jeszcze na jednej malutkiej rabacie przy domu (zdjęcie zrobię i wkleję jutro)oraz przy garażu i przy tarasie.
Dlaczego akurat bukszpany?
Bo ślicznie prezentują się u Ciebie, są zimozielone i u mnie ziemia jest kwaśna, co chyba im sprzyja.
Ale planuję też żurawki, hortensje i rododendrony. Nie mogę pominąć turzyc, wrzosów i lawendy.
Jutro załączę szkic tego, co chciałabym pozmieniać na moich smutnych rabatach.
Dziękuję bardzo za cenne rady. Cieszę się, że zainteresowałaś się moim wątkiem.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 23:05, 11 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Kacha123 napisał(a)
Witaj Ren. Masz już ładne zimozielone, duże rośliny jako bazę, a to bardzo dużo! Z pomocą Ogrodowiska stworzysz cudowny kolorowy i kwitnący ogród. Pozdrawiam.


Dziękuję, że zajrzałaś.
Jutro odwiedzę Twój ogród.
Pa
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Gardenarium 10:01, 12 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Dałam Ci listę o wiele lepszych roślin, które będą dobrze ożywiały ogród, wyobraź sobie jałowce tuje i bukszpany, coś nie ten teges

Zacznij od hortensji, mój ogród jest typowo bukszpanowy, nie ma jałowców a tuje są, ale akurat w ich sąsiedztwie w sumie nie ma bukszpanów, tylko osłaniają od sąsiada. Reszta żywopłotów to mur z bluszczem i świerki serbskie strzyżone.
Poza tym to droga impreza i chorują, aby były ładne trzeba posadzić duże, chorują na Cylindrocladium i sypią się na grzyba jak mokra pogoda. Czasem traciłam prawie wszystkie, teraz działam profilaktycznie i staram się ciąć później niż w czerwcu.
Ja już nie mam wyjścia bo ogród mały i mu pasuje taki akurat układ, ale jest tyle innych propozycji, lepszych dla Twojego ogrodu.

Podałam je powyżej.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:08, 12 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
U ciebie jest akurat co inne potrzebne. Oto propozycja

Mus ozywić ten smutny ogród

Dwie trzmieliny (ładne kulki na pniu), jedna może być wyższa, ale muszą być łądne, równy pieniek.
Potem na brzegu artakcyjne zurawki "Berry Smoothie"
Potem hortensja 'Vanille Fraise' - cudnie przebarwia się z białego
Berberys Bagatelle, Admiration lub jakiś inny ale nieduży i musi być bordowy lub różowy
a z lewej miskant np. 'Morning Light' i też żurawki pociągnięte w stronę rabaty.


Tutaj bukszpany? porażka będzie.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Juzia 10:14, 12 lut 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38177
Witam!
Przyszłam podpatrzeć Danusię

Ładnie pokolorowała rabatę!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardenarium 10:15, 12 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303


Tutaj także brakuje koloru, smutno jak przy kościele Najbardziej brakuje czegoś do wysłonięcia budynku (strzałki czerwone), rabatę zakończyliście za wcześnie, ale jest wyjście. Albo ją pociągnąć i wyjechać dalej w prawo wybrzuszając, albo posadzić drzewo w trawniku i dać mu wysepkę przy pniu z hostami lub zurawkami. Wtedy zasłoni budynek.






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:23, 12 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303


Na lewo pod płotem cd, rabaty i pas hortensji. Tutaj trzeba nadać wysokości, dodać koloru a nie niskie bukszpany.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ren133 10:54, 12 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Gardenarium napisał(a)


Tutaj także brakuje koloru, smutno jak przy kościele Najbardziej brakuje czegoś do wysłonięcia budynku (strzałki czerwone), rabatę zakończyliście za wcześnie, ale jest wyjście. Albo ją pociągnąć i wyjechać dalej w prawo wybrzuszając, albo posadzić drzewo w trawniku i dać mu wysepkę przy pniu z hostami lub zurawkami. Wtedy zasłoni budynek.








Dziękuję bardzo, Danusiu, za podpowiedzi.
Jeśli chodzi o tę rabatę to również uważam, że za wcześnie ją skończyliśmy. Ja pociągnęłabym ją do końca garażu - wypełniłabym tę białą plamę tym samym jałowcem chyba to jet Blue Arrow?
Myślałam żeby tę rabatę poszerzyć - bo tutaj to akurat mam trochę przestrzeni.
Wczoraj wieczorem naniosłam moje pomysły na zdjęcie:

1/ jałowiec Blue Arrow
2/ kilka kulek bukszpanowych: duża, mniejsza i ze 2 małe ok 25cm
3/ rododendron kwitnący na fioletowo (obecny na zdjęciu klon choruje)
4/ żurawki jasnozielone
5/ żurawki bordowe
6/ wrzosy, między innymi fioletowe (rabata od południa)
7/ turzyce

Pewnie pomyślisz, że się uparłam ale ... od momentu gdzie kończy się ta rabata przy garażu planowałam dalej posadzić kilka kulek bukszpanowych jednej wielkości, które zasłaniałyby (patrząc z tarasu) kostkę-podjazd do garażu a na trawniku przed tujami w głębi myślałam o kilku drzewkach typu katalpa. Chyba, że uważasz, że mam zbyt mało trawnika aby tak cudować.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies