Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Danucha 23:55, 13 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
ren133 napisał(a)
No i ogarnęłam dzisiaj jakieś 80mb żywopłotu. Myślę, że jutro zerwę resztę włókniny. I będzie już trochę "ogrodowiskowo"




Przez cały czas zastanawiam się nad dosadzeniami. A jeszcze na dodatek dziś przeczytałam, że żywopłot szmaragdowy jest już passe to trochę zrezygnowana jestem bo bardzo chciałam żeby mój ogród był bardziej w stylu nowoczesnym niż demode.

Boszszsz... jaka ty jesteś zdeterminowana. U mnie było bardzo zimno, delikatny mrozik. Jestem pod wrażeniem. A z tą nowoczesnością....zaraz pęknę ze śmiechu Rozbawiłaś mnie tak, że aż mąż spytał z czego tak chichoczę. Thuje masz przecudne, stanowią tło ogrodu, a teraz możesz szaleć według wszelkich trendów. Myślałam, że to ja ciągle coś wymyślam i zmieniam, ale dzięki Tobie wiem, że ze mną nie najgorzej. Do rzeczy. Przejrzałam wątek i nie wiem do końca o którą rabatkę chodzi. Wklej link. Myślę, że Twój pomysł z tą rabatką przed domem nie jest zły. Do żółtego żywotnika nie dawałabym pomarańczowych żurawek, tylko np. borowe, filetowe. Ale to moje zdanie. Jak Ci się podobają bukszpany to zamiast kosodrzewiny i tego cyprysiaka posadź ze trzy kule i w to wkomponuj żurawki, żeby dopelnić kształt rabaty. To Ty tu rządzisz. Narysuj coś odręcznie, łatwiej będzie rozmawiać.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
ren133 00:14, 14 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Agania napisał(a)
Fajnie, zabrałeś się ostro do pracy, ja się nie dziwię, masz już tyle propozycji od szefowej

Ja jak trafiłam na ogrodowisko, to też chciałam, mieć ogród pełen bukszpanów, ale nie wszytko nam pasuje, umięjętnie i delikatnie, możesz uzupełniać bukszpanowo rabaty, ale nie kompleksowo, masz już zieloną obsadę, kolory uzupełnisz cebulowymi wiosną, neutralnie np. klonami, trawami, co do reszty Danusia, poprowadziła cię do sukcesu, słuchaj i twórz, a będzie kolorowo


Dzięki za odwiedziny.
Masz rację, że to wspaniale, że tak na samym początku Szefowa udzieliła mi wskazówek. Tylko..., że ja tak bardzo zapragnęłam tych bukszpanów. A może jakbym dała tylko ze 3 szt i dodała czegoś dla ożywienia (oczywiście to co obecnie jest przed tujami przesadziłabym na inną działkę pozostawiając jedynie tego uformowanego cisa na brzegu rabaty)typu żurawki Citronelle + turzyce... a i jeszcze podobają mi się rododendrony.
Chcę ożywić ogród hortensjami na pewno, wrzosami, lawendą, żurawkami w różnych kolorach i cebulowymi (ale to temat na jesień). Teraz muszę wytyczyć rabaty, bo w marcu mój mąż zabiera się za instalację systemu nawadniania i będziemy zmieniać taras zamiast płytek położymy kostkę taką jak na wejściu. Jakaś konsekwencja musi być a poza tym kolorystycznie będzie dużo lepiej.
Co o tym myślisz?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 00:24, 14 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)

Boszszsz... jaka ty jesteś zdeterminowana. U mnie było bardzo zimno, delikatny mrozik. Jestem pod wrażeniem. A z tą nowoczesnością....zaraz pęknę ze śmiechu Rozbawiłaś mnie tak, że aż mąż spytał z czego tak chichoczę. Thuje masz przecudne, stanowią tło ogrodu, a teraz możesz szaleć według wszelkich trendów. Myślałam, że to ja ciągle coś wymyślam i zmieniam, ale dzięki Tobie wiem, że ze mną nie najgorzej. Do rzeczy. Przejrzałam wątek i nie wiem do końca o którą rabatkę chodzi. Wklej link. Myślę, że Twój pomysł z tą rabatką przed domem nie jest zły. Do żółtego żywotnika nie dawałabym pomarańczowych żurawek, tylko np. borowe, filetowe. Ale to moje zdanie. Jak Ci się podobają bukszpany to zamiast kosodrzewiny i tego cyprysiaka posadź ze trzy kule i w to wkomponuj żurawki, żeby dopelnić kształt rabaty. To Ty tu rządzisz. Narysuj coś odręcznie, łatwiej będzie rozmawiać.



Rozszyfrowałaś mnie - tak mam, że ciągle coś bym zmieniała, poprawiała ...
No ale niestety dziś mój mąż stwierdził, że chyba zwariowałam jeśli chciałabym coś zmieniać z żywopłotem. No wiem, że jest wiele innych rzeczy do zrobienia - bo planujemy nawadnianie (w przyszłym tygodniu może dostaniemy projekt) i zmianę tarasu no i jeszcze trawnik trzeba założyć drugi raz od podstaw.
Dlatego teraz skupiam się nad planowaniem rabat.
Jutro spróbuję wkleić to zdjęcie i mój projekt rabat od frontu.
Dzięki za odwiedziny.
Papa
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
waldek727 01:26, 14 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
ren133 napisał(a)

Mój mąż pomylił Dursban z Roundapem.
Darń już zerwana.
Teraz myślimy o nawadnianiu.

Witaj Renato.
Widzę, że zaczęłaś przygodę z ogrodem i z ogrodnictwem od wysokiego ,,C".
Najpierw trzeba było wszystko dokoła zniszczyć, zabić, spalić aby teraz móc sobie spokojnie odpoczywać w oparach rakotwórczych substancji jakimi są chloropiryfos i glifosat.
Reniu. Niezależnie od tego jak odbierzesz treść mojego postu to wiedz o tym, że napisałem go w dobrej wierze z myślą o Tobie i Twojej rodzinie.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ren133 10:30, 14 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
waldek727 napisał(a)

Witaj Renato.
Widzę, że zaczęłaś przygodę z ogrodem i z ogrodnictwem od wysokiego ,,C".
Najpierw trzeba było wszystko dokoła zniszczyć, zabić, spalić aby teraz móc sobie spokojnie odpoczywać w oparach rakotwórczych substancji jakimi są chloropiryfos i glifosat.
Reniu. Niezależnie od tego jak odbierzesz treść mojego postu to wiedz o tym, że napisałem go w dobrej wierze z myślą o Tobie i Twojej rodzinie.
Pozdrawiam.


Witaj,
No na to że mąż pomylił środki to nic nie poradzę - stało się.
Natomiast dursban był niezbędny - od kilku lat naszą trawę męczą pędraki. Z początku nie wiedziałam co się dzieje z trawą, że jest taka blada i przyżółcona mimo nawożenia. Gdzieś ze 3 lata temu odkryłam na naszym największym trawniku, że bez problemu mogę oderwać całe kępy trawy a pod nimi są białe robale. Wtedy zaczęłam szukać informacji na ten temat - dowiedziałam się, że to są pędraki. Skończyło się wtedy na zerwaniu darni w miejscach gdzie odchodziła, wybraniu pędraków i dosianiu trawy. Jednak ubiegłego lata problem stał się bardziej rozległy - trawnik zmarniał niemal w 80%. Zaczęliśmy zrywać - pędraków było miliony! I wtedy zdecydowaliśmy się na dursban. Ale stało się jak się stało - nie byłam szczęśliwa z tego powodu. A zrywając darń wybraliśmy miliony pędraków w chyba każdej fazie ich rozwoju począwszy od 2,5cm do 0,5cm, płytko nawet w darni ale też głębiej niż na szpadel.
Teraz się zastanawiam co będzie dalej, bo przecież nie zlikwidowaliśmy wszystkich i jest wielkie prawdopodobieństwo, że będą pojawiać się kolejne. Skoro więc interweniujesz w moim wątku, mam pytanie jak zabezpieczyć się przed pędrakami na przyszłość?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Karol99 10:40, 14 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Fajnie, że zdjelas szmatę.
Jak dodasz koloru, to będzie pięknie. Masz już fajna obudowę ogrodu- żywopłot.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
jazzy 10:52, 14 lut 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Hello
Toż to się zapowiada niezwykle ciekawy wątek
Będę Ci kibicowac, tym bardziej że mamy podobne cele ogrodowe jeśli chodzi o styl
Piękne masz te jałowce 'stoją jak żołnierze' (cytując za Szefową)
Pozdrowienia
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
ren133 10:54, 14 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Karol99 napisał(a)
Fajnie, że zdjelas szmatę.
Jak dodasz koloru, to będzie pięknie. Masz już fajna obudowę ogrodu- żywopłot.



Karolu,
Właśnie piję kawkę i zbieram się żeby dokończyć dzieła.
A potem czeka mnie kolejny etap - wytyczenie rabat.
Te nasadzenia spędzają mi sen z powiek.
Dlatego każda sugestia mile widziana.
Wieczorem postaram się wkleić plan mojej działki - może będzie jaśniej.
Pozdrawiam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Anias 11:22, 14 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Witam Ren, u mnie tez tlo szmaragdow ale sąsiadowych z dwoch stron. Ciekawa jestem co wymyslisz przed nimi. A wogole juz dzialasz? U mnie zima i mroz! Brrr.
Bede podgladac
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Anias 11:25, 14 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
ren133 napisał(a)


Dzięki za odwiedziny.
Masz rację, że to wspaniale, że tak na samym początku Szefowa udzieliła mi wskazówek. Tylko..., że ja tak bardzo zapragnęłam tych bukszpanów. A może jakbym dała tylko ze 3 szt i dodała czegoś dla ożywienia (oczywiście to co obecnie jest przed tujami przesadziłabym na inną działkę pozostawiając jedynie tego uformowanego cisa na brzegu rabaty)typu żurawki Citronelle + turzyce... a i jeszcze podobają mi się rododendrony.
Chcę ożywić ogród hortensjami na pewno, wrzosami, lawendą, żurawkami w różnych kolorach i cebulowymi (ale to temat na jesień). Teraz muszę wytyczyć rabaty, bo w marcu mój mąż zabiera się za instalację systemu nawadniania i będziemy zmieniać taras zamiast płytek położymy kostkę taką jak na wejściu. Jakaś konsekwencja musi być a poza tym kolorystycznie będzie dużo lepiej.
Co o tym myślisz?


Ren, a pokaz jaki masz taras? I co wokol niego?
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies